Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.489
Поени од реакции
22.929
Кано денешното ДПМНЕ не е истото како пред 15 години или па како 1990та. Тотално друга партија само името останало.
taka e na prv pogled zasto drugi se/bea prioritetite (opstanok) sega drugo ke bide.
Автоматски споено мислење:

Каква дерегистрација какви судења, видовме колку осудија буквално никој освен Јанкуловска. Сите случаи им застареа, Мијалков ни во тој отворен затвор не одеше на спиење и овие како пички си ќутеа, Грујо го пуштија да избега да тој истиот што ја фалеше Катица Јанева бидејки очигледно на курто и мурто (сдс и дпмне) им беше се многу одамна договорено и само правеа престава за пред народ.

Убаво си гласаат покачување на плати за 80%, намалување на казни за криминали од функционери, си позајмуваат пратеници за гласање уставни измени а еве и најново да не им се мешаат независни листи во советите кај општините зголемија праг на потписи за да некој биде кандидат на избори.



Нема ни В од Вмро денешново Дпмне, само збирштина на профитери печалбари и ботови за работно место.
uzivaj peer... nadevaj se deka ne si na snimkite od kurton revolucijata ili emigriraj so vreme.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.114
Поени од реакции
2.800
uzivaj peer... nadevaj se deka ne si na snimkite od kurton revolucijata ili emigriraj so vreme.
Не сум ама и на тие што беа ни влакно нема да им фали. Ете го пример Бунтур го собравте што има бугарско државјанство, што беше дел од реформаторите и ја рушеше Дпмне тогаш, дури и јавно кажа дека не е проблем бугарски јазик да бил службен тука
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.114
Поени од реакции
2.800
od site. ako moze i od mrtvite u butel. posle vas ve stavame tamu.
Размислувањата ти се на ниво на човек со завршено 4то оделение, што мези нарезок вагета и пиво пред кооперација, Најголемо достигнување во животот му е добиената членска книшка и слика со лидерот од партијата, вработен партиски во јп за минималец
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.489
Поени од реакции
22.929
Размислувањата ти се на ниво на човек со завршено 4то оделение, што мези нарезок вагета и пиво пред кооперација, Најголемо достигнување во животот му е добиената членска книшка и слика со лидерот од партијата, вработен партиски во јп за минималец
glup si za da sfatis ti bilo sto. uzivaj ke vidis naskoro kako ke se odvivaat rabotite.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.114
Поени од реакции
2.800
glup si za da sfatis ti bilo sto. uzivaj ke vidis naskoro kako ke se odvivaat rabotite.
Абе ти ем си глуп ем арогантен, убедливо најлоша комбинација.

И не брзај толку со предвремено славење победи, чистка на противници и слично оти чим сте си фанале работа со калимеровци (на кој повеќе им верувате отколку на Македонски партии како Левица на пример) може пак да ве извеслааат како и предходниот пат
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.489
Поени од реакции
22.929
Абе ти ем си глуп ем арогантен, убедливо најлоша комбинација.

И не брзај толку со предвремено славење победи, чистка на противници и слично оти чим сте си фанале работа со калимеровци (на кој повеќе им верувате отколку на Македонски партии како Левица на пример) може пак да ве извеслааат како и предходниот пат
zaebi peer ti rekov glup si i gubenje vreme e diskusija so tebe.

pak ke te prasam kolku godinki imas? odgovori i da zavrsime ovde.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.015
Поени од реакции
80.842
glup si za da sfatis ti bilo sto. uzivaj ke vidis naskoro kako ke se odvivaat rabotite.
не тропај глупости, нема никако да се одвиваат работите
и ја и ти знаеме дека Мицко ќе дојде на власт и продужи со пушење
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.114
Поени од реакции
2.800
zaebi peer ti rekov glup si i gubenje vreme e diskusija so tebe.

pak ke te prasam kolku godinki imas? odgovori i da zavrsime ovde.
Ако толку те интересира за години кога ќе си во МК пиши во живо ќе видиш колку години имам, а и јас ќе видам дали си толку храбар и во живо со навредиве што се расфрлаш по форум со неистомислении или си само тастатура воин од Аустрелија ;)

не тропај глупости, нема никако да се одвиваат работите
и ја и ти знаеме дека Мицко ќе дојде на власт и продужи со пушење
Прашање е дали и ќе дојдат на власт ако размислува раководството како ботов погоре
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.489
Поени од реакции
22.929
Ако толку те интересира за години кога ќе си во МК пиши во живо ќе видиш колку години имам, а и јас ќе видам дали си толку храбар и во живо со навредиве што се расфрлаш по форум со неистомислении или си само тастатура воин од Аустрелија ;)
zosto bi si go gubel vremeto so gomnar kako tebe?
Автоматски споено мислење:

не тропај глупости, нема никако да се одвиваат работите
и ја и ти знаеме дека Мицко ќе дојде на власт и продужи со пушење
ovojpat nema da go prasuva nikoj micko. ali toa ne e za forumot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom