Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Ne jas ziveam vo realnosta kade sarenite turnas rezim i gi donesoja SDSM na vlast so toa sto im izglasaa 49 pratenici i istite tie 49 si krenas dve prstinja i te napravija severdjan. Isto ziveam vo realnosta kade Apasiev rabotese za specijalnoto sudstvo koe imase uloga kakva sto imase.
Neznam vie vo koja realnost ziveete :cautious:
Грешка си Владе…
Не ги донесе Апасијата iq33 и компанија на власт!
Туку ова бандава лопови што сега глумат патриоти..!
И не 8, ами и 28 пратеници ќе им дадеа ако требаше… ;)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.531
Поени од реакции
22.588
Грешка си Владе…
Не ги донесе Апасијата iq33 и компанија на власт!
Туку ова бандава лопови што сега глумат патриоти..!
И не 8, ами и 28 пратеници ќе им дадеа ако требаше… ;)
Da da tesise. Sarenite ne izlegoja na izbori vo 2016. Sdsm magicno dobi 49 pratenici, taka od kartite.
Mnogu nesto brzo zaboravate kako se radvaja tuka, slaveja, za sekoj eden pratenik posebno.
Sega ako si se tesite za polesno da vi bidi na dusata deka sami se napravivte severdjani togas ok, nemozam jas tolku da ve lazam kolku sto mozite sami da si se lazite, ali ok, vase pravo e toa.
Sepak toa ne ja menuva realnosta i faktite.
Автоматски споено мислење:

И не 8, ами и 28 пратеници ќе им дадеа ако требаше… ;)
I mislev deka znaes kakva bese ulogata na specijalnoto sudstvo, isto ona sudstvo za koe Apasiev, vrvniot pravnik odrabotivase.
Nisto, moja greska, drug pat izgleda ke treba da vi crtam :(
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.507
Поени од реакции
5.263
Сигурно Гоце и името нема да не ранат и бранат.
Автоматски споено мислење:


Сигурно со национализам ќе ги вратиме хаха
Незнам каде живееш но не се секирај ќе ти дојдат и тебе, но немој после да се жалиш оти не ти се другарчиња.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Sepak toa ne ja menuva realnosta i faktite.
Цело време за факти зборуваш Владе…
Ама слабо некако ги бараташ освен наративава дека Левица им дала 49 пратеника. Океј, им даде!
И после ова некако ми се губиш… ми нисмо од давде, вие сте криви, сега се каете… филмот ти станува матен?! Тракингот не е погоден?! Сецка од телеком преносот?!
Дај да ги видиме фактите за кои зборуваш?

дпСмне очи извадија за да не ја дадат власта, и уште има луѓе у затвор за тоа!
Ама за името некако ги немаше :cautious:
(И да е само за тоа… туку налет)
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Цело време за факти зборуваш Владе…
Ама слабо некако ги бараташ освен наративава дека Левица им дала 49 пратеника. Океј, им даде!
И после ова некако ми се губиш… ми нисмо од давде, вие сте криви, сега се каете… филмот ти станува матен?! Тракингот не е погоден?! Сецка од телеком преносот?!
Дај да ги видиме фактите за кои зборуваш?

дпСмне очи извадија за да не ја дадат власта, и уште има луѓе у затвор за тоа!
Ама за името некако ги немаше :cautious:
(И да е само за тоа… туку налет)
А предвремените на Шпицниот. Не е на одмет да се спомнат и дел од пеналите што успеаа да ги промашат: ДУРМО ТУРС, БЕСА ТРАНС, онкологија, модуларната во Тетово, францускиот предлог.
 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.271
А појма немам не ги бранам сдсм катастрофа се само плукам по националистите.
По кои националисти плукаш, албанските,грчките или бугарските???:cautious:
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.507
Поени од реакции
5.263
По кои националисти плукаш, албанските,грчките или бугарските???:cautious:
Се согласувам, но никој македонец не треба да ги заборави овие.
Како што кажав, ние сме каури, циганоскопјани, макерета и чокалии.
Овие се нај опасни и нај итри, македонците никогаш не треба да ги заборава своите дедовци и приказните за овие божем браќа.
Ова е од пред некој ден.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Се согласувам, но никој македонец не треба да ги заборави овие.
Како што кажав, ние сме каури, циганоскопјани, макерета и чокалии.
Овие се нај опасни и нај итри, македонците никогаш не треба да ги заборава своите дедовци и приказните за овие божем браќа.
Ова е од пред некој ден.
Напротив тие се најотепани од сите комшии. Самите на знаат дали се четници или партизани, дали се за кралот или република, дали се за еу или Русија а во меѓувреме Вучко си ги стрижи како овчички. Косово им го продаде и никој да писне.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.531
Поени од реакции
22.588
Цело време за факти зборуваш Владе…
Ама слабо некако ги бараташ освен наративава дека Левица им дала 49 пратеника. Океј, им даде!
И после ова некако ми се губиш… ми нисмо од давде, вие сте криви, сега се каете… филмот ти станува матен?! Тракингот не е погоден?! Сецка од телеком преносот?!
Дај да ги видиме фактите за кои зборуваш?

дпСмне очи извадија за да не ја дадат власта, и уште има луѓе у затвор за тоа!
Ама за името некако ги немаше :cautious:
(И да е само за тоа… туку налет)
Za ova imam pisano uste vo sega dalecnata 2017 mislam, koga prdevte od srekja kako srusivte rezim. Togas popularen vi bese stavot kako VMRO trebalo da se reformira, da stane moderna partija nalik na SDSM i sekako shiptаranata koja spored vas togas kulturno se izdignala i naprednala( toa slikite kaj so se guskavte na protesti vo slucaj da zaboravi) za razlika od nebanjatite.
E pa ete reformirana e, bas kako sto posakuvavte, sega imate dve sdsm, sto e problemot.
Jas dodusa malce poinaku se izraziv togas ali nema veze, isti kurac drugo pakovanje.
Bilo kako bilo, uste togas vi nacrtav ko na kjori sto ke se slucuva ali nesto euforija ve imase fateno pa ne mu pridadovte znacenje. Sega ko vi dojde jajceto na gazot, sega vi tekna kolku ja zasravte rabotata. Dodusa kako sto citkam vaka uste se nemate pomireno so faktot deka debelo ja zasravte, nepopravlivo bi rekol, uste si mislite deka kojznae kolku jaka rabota napravivte.
Ajde ima vreme, ke vi se dorazjasni ili ke vi ja dorazjasnat seedno.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.507
Поени од реакции
5.263
Напротив тие се најотепани од сите комшии. Самите на знаат дали се четници или партизани, дали се за кралот или република, дали се за еу или Русија а во меѓувреме Вучко си ги стрижи како овчички. Косово им го продаде и никој да писне.
Најголема опасност се они, затоа што македонецот нема отпор и имунитет против нив, затоа што преку културата и вешт медиумски маркетинг се пикаат во македонското секојдневие. Македонецот треба да отера србин у пм ако ја спомне македонија.
Нашите претци ги нарекуваа лешинари и кучиња, како за потсетување.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Најголема опасност се они, затоа што македонецот нема отпор и имунитет против нив, затоа што преку културата и вешт медиумски маркетинг се пикаат во македонското секојдневие. Македонецот треба да отера србин у пм ако ја спомне македонија.
Очигледно појма немаш околу ситуацијата во Србија. Точно е дека има кретени кои го обожуваат Дража и неговите плачипички кои го јадеја немиен од III македонска ударна бригада во 1944. Меѓутоа, за разлика од Бугарија, Грција и Албанија таму макеоднските песни се македонски и секој што зборува поинаку е јавно исмеван и игнориран. Србите го изедоја во 90тите и оттогаш се мирни за разлика од Бугарите кои одамна ќотек немаат јадено.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.507
Поени од реакции
5.263
Очигледно појма немаш околу ситуацијата во Србија. Точно е дека има кретени кои го обожуваат Дража и неговите плачипички кои го јадеја немиен од III македонска ударна бригада во 1944. Меѓутоа, за разлика од Бугарија, Грција и Албанија таму макеоднските песни се македонски и секој што зборува поинаку е јавно исмеван и игнориран. Србите го изедоја во 90тите и оттогаш се мирни за разлика од Бугарите кои одамна ќотек немаат јадено.
Оди прочитај ги српските книги по историја оди читај ја нивната википедија, само немој да бидеш шокиран.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Оди прочитај ги српските книги по историја оди читај ја нивната википедија, само немој да бидеш шокиран.
ти немој да се шокираш кога ќе ги ја прочиташ македонската википедија која во моментов ја уредува бугарската тајна служба.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.507
Поени од реакции
5.263
ти немој да се шокираш кога ќе ги ја прочиташ македонската википедија која во моментов ја уредува бугарската тајна служба.
Јас сум свесен што прават бугарите ама ти си слеп што прават србите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom