Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.610
Поени од реакции
82.320
крмката само пушта димни бомби, го праи народот Малоумен...
Народот е малоумен што им верува на предавничките гомна од ВМРО и покрај тоа што ги голтнаа бројките за население кои им беа на послужавник принесени.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.349
Поени од реакции
4.485
Како се нарекува државата во која министерица за одбрана (!) која доаѓа од мнозинскиот дел од народот го моли локалниот политичар кој доаѓа од малцинскиот дел (!), за милост?...

@SharpShooter, ајде развали некој „странцизам„ за името од таа држава...
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.641
Поени од реакции
21.013
Последно уредено:

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.344
Поени од реакции
16.511
D

Deleted member 53418

Гостин
Јас мислам Србите се криви и нивните тајни служби, влијаеле на големиот доајен во бизнисот Дестани да реагира несоодветно со менување на радио брановите во просторот што придонело да има зголемено чувство на нервоза и избувливост.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.610
Поени од реакции
82.320
здраво и чао

Јас мислам Србите се криви и нивните тајни служби, влијаеле на големиот доајен во бизнисот Дестани да реагира несоодветно со менување на радио брановите во просторот што придонело да има зголемено чувство на нервоза и избувливост.
може имало чувство на определување
..........................................................


btw, како уставните измени?


Сега се до фазата: - ете, така ви треба кога на тие им дававте пари. а не на нас.
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.299
Поени од реакции
86.198
Како така нашите прозападно-урбани новинарчиња и експерти ја напаѓаат Госпоѓата Агелар? Што е ова одеднаш што се крева Урбанистичко Востание против нашите најголеми стратешки пријатели?
Јас сум просто вознемирен од последниве напади над Премиерката Агелар, ќе ве молам придонесете ми една блага вода да се смирам...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.528
Поени од реакции
47.890
Како така нашите прозападно-урбани новинарчиња и експерти ја напаѓаат Госпоѓата Агелар? Што е ова одеднаш што се крева Урбанистичко Востание против нашите најголеми стратешки пријатели?
Јас сум просто вознемирен од последниве напади над Премиерката Агелар, ќе ве молам придонесете ми една блага вода да се смирам...
Убаво си пишува. Не крие дека е незадоволна од тоа каде и кај кои невладини се давани парите за пропаганда и дава до знаење дека она би ги сработела задачите поефикасно.

Нема тука филозофија голема. Со комуњарите човек си е секогаш на чисто, за 100 евра родена мајка би нападнале, камо ли некоја треторазредна писарка, што ја назначиле тука американците да биде дворски шут.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Само гасни комори за вас и да умирате во маки..
Не човек, Македонците не се малодушен народ.

Немој со вакви емотивни испади, затоа што северџаните и шарените ова го чекаат, да кажат како "патриотите се немиени, затуцани, полни со омраза, заостанати...".
 

Kajgana Shop

На врв Bottom