Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.102
Поени од реакции
4.883
Шиптаpите имаат само една цел - отцепување и уништување на Македонија, а повремените мачкања на очи ко овој во фазон "има политички процеси" се само пропратна појава на племето да глуми лудило
Мислам имаш превисоко мислење за Арнаутите, им даваш значај кој тие можеби го посакуваат ама немаат капацитет да го постигнат.
Некој друг (САД+Германија) кој ги створи ги употребува за уништување на македонската држава а и за контрола па скоро целиот балкан.
Се додека одбиваш да ги прифатиш овие работи ќе мислиш дека племенски ... имаат капацитет за такво нешто и со самото тоа ќе одработуваш токму онака како што во нивните симулации добиле резултат.

Секоја негова изјава е виц сама по себе, а ако ликов навистина сака да почне да „ратува„ со кримналот, или нека почне од себе или нека поднесе оставка...
:nesumjas: како тоа очекуваш тој да почне самиот да “ратува“ против самиот себе и се стави во затвор, не е ли многу да се очекува нешто такво од мистер Обиџуко?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.128
Поени од реакции
15.079
Да не се заборави како Камчев ги направи првите големи пари-изгоре магацинот со роба на Македонија-спорт каде татко му беше директор, и одма после тоа Орце отвори приватна продавница за спортска опрема

Погодете со која роба????
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.102
Поени од реакции
4.883
Да не се заборави како Камчев ги направи првите големи пари-изгоре магацинот со роба на Македонија-спорт каде татко му беше директор, и одма после тоа Орце отвори приватна продавница за спортска опрема

Погодете со која роба????
Што мислиш дали Орцета ќе беше на црна листа ако работеше за нив?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.128
Поени од реакции
15.079
Што мислиш дали Орцета ќе беше на црна листа ако работеше за нив?
Нормално дека не. Штом Али и Пуцко не се на црната листа, далеку е тоа од правда. Сите го знаеме тоа

Но ќе се повторам...за Орце така и му треба , кога изјави дека ,,он,, со двете раце би го потпишал преспанскиот договор

нож у грб нели ?
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.102
Поени од реакции
4.883
Нормално дека не. Штом Али и Пуцко не се на црната листа, далеку е тоа од правда. Сите го знаеме тоа

Но ќе се повторам...за Орце така и му треба , кога изјави дека ,,он,, со двете раце би го потпишал преспанскиот договор

нож у грб нели ?
не реков уште помалку мислев дека Орце заслужува сожлување или милост.
Само реков дека САДистите тоа не ги интересира тие си имаат своја агенда и интереси.
Не знаев дека и тој е СеверЏган само знаев дека за пари би продал се, а за многу пари и самиот би се продал, едноставно тој е таков профил на човек.
(кога рекол дека со двете раце би потпишал сигурно мислел на онаа што го добиле Црпе и Бугарчето Димитров за тој потпис)
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.168
Поени од реакции
4.316
Да не се заборави како Камчев ги направи првите големи пари-изгоре магацинот со роба на Македонија-спорт каде татко му беше директор, и одма после тоа Орце отвори приватна продавница за спортска опрема

Погодете со која роба????
Со „изгорената?„....:unsure:
А секако дека робата е спортска. Со таква роба тргуваше татко му на времето...
Автоматски споено мислење:

:nesumjas: како тоа очекуваш тој да почне самиот да “ратува“ против самиот себе и се стави во затвор, не е ли многу да се очекува нешто такво од мистер Обиџуко?
Нормално дека не очекувам ништо сензационално од предметниот лик, оти тој одлично ја однеработува својата функција...како и до сега...нели...
 
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
„...Корумпиран олигарх...„?

Младиќу, оваа мисла да не е производ од комуњарската возвишена интелектуалност?....:pos:

Дал лебати објасни ми како може олигарх, кој веќе е „пун како брод„, кој (најчесто) станал парајлија на „сомнителен„ начин, да биде искорумпиран (од кого?..), кога истиот тој лик поверојатно е дека другите (фунционери, големи и мали...) може да ги купи сосе гаќи?...

Еве, и јас сакам да искорумпирам некои од нашите новопечени парајлии па живо ме занима како „тоа„ се одвива...
Точно, можел да ги купи сосе гаќи (колку да се спуштам на твојто ниво со ваков сељачки израз :D ), па пробал да ги купи... за да се пишмани за слобода

Школски пример за корумпирана личност.

А, чек, ај вие ботовите објасните на која страна ви ниша пристрасот во овој случај ? Глеам не сте многу среќни ?
Не е добро тоа што се дигнало аларм за Камчев ?

Чисто ме интересира, оти глупоќата е бесконечна, да знам како да ве третирам?
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.168
Поени од реакции
4.316
Чисто ме интересира, оти глупоќата е бесконечна, да знам како да ве третирам?

Паааа...еве, почни од самиот себе....не ти е тешко, нели?....:icon_lol:

А до тогаш, дај просветли ме со својот интелектуализам за значењето на описот „корумпиран олигарх„.

Еве, и јас сакам да ме искорумпираат, за мнооооогу пари...:)

Не се живее више од плата...:(
 
Последно уредено:
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.064
Поени од реакции
8.632
Точно, можел да ги купи сосе гаќи (колку да се спуштам на твојто ниво со ваков сељачки израз :D ), па пробал да ги купи... за да се пишмани за слобода

Школски пример за корумпирана личност.

А, чек, ај вие ботовите објасните на која страна ви ниша пристрасот во овој случај ? Глеам не сте многу среќни ?
Не е добро тоа што се дигнало аларм за Камчев ?

Чисто ме интересира, оти глупоќата е бесконечна, да знам како да ве третирам?
Tи доколку нешто воопшто знаеше, би го знаел и ова:

1689890180250.png

Сега кажи, со што тебе да те третираме.
 
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
Паааа...еве, почни од самиот себе....не ти е тешко, нели?....:icon_lol:

А до тогаш, дај просветли ме со својот интелектуализам за значењето на описот „корумпиран олигарх„.

Еве, и јас сакам да ме искорумпираат, за мнооооогу пари...:)
Олигарх е некој што има доволно финансиска моќ, за да може да ги навигира политичките процеси у една држава.
Најчесто од Русија користено, се асоцира со некој кој се збогатил за време на шок терапијата у 90тите.

Корумпиран, веќе знаеш.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.168
Поени од реакции
4.316
Олигарх е некој што има доволно финансиска моќ, за да може да ги навигира политичките процеси у една држава.
Најчесто од Русија користено, се асоцира со некој кој се збогатил за време на шок терапијата у 90тите.

Корумпиран, веќе знаеш.
Е ми не знам де...затоа и те питувам...

Што/кој е „олигарх„ знаеше и баба ми покојна, ама јас не знам како изгледа „корумпиран олигарх„....ете тоа ме мучи...:(
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.102
Поени од реакции
4.883
Орце да ти бил олигарх-навигатор! :pos:

Како се викаат олигарсите во САД или во ЕУропска?
Кој ќе одговори точно добива 3 поени!
 
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
Орце да ти бил олигарх-навигатор! :pos:

Како се викаат олигарсите во САД или во ЕУропска?
Кој ќе одговори точно добива 3 поени!
Хахахаха види кои глуперди, али никој никаде не го почитува тоа што го ставиле на црна листа. :D Тоа е најинтересен синдром.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.064
Поени од реакции
8.632
Хахахаха види кои глуперди, али никој никаде не го почитува тоа што го ставиле на црна листа. :D Тоа е најинтересен синдром.
А тоа што твојот господар е на црната листа го почитуваш ли негде?

1689891974495.png


Eх, море, цепаницо иструлена. Те возат како што сакаат.:pos:
 
Последно уредено:
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
А тоа што твојот господар е на црната листа го почитуваш ли негде?

Прегледај го приврзокот 385015

Нит ми е господар ниту пак го почитувам као човек.
Инаку ова веројатно у 2001 ради екстремизам, не верувам сега да е на црна листа.

Али вие сте интересни ботињи :LOL: , албанофоби до гуша, додека криминалите на дпмне ги замижувате, а груевски и мијалков ја пљачкаа државата 10 години
 

Kajgana Shop

На врв Bottom