Политичка битка во Неготинска кладилница!!

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Искрено да ви кажам се двоумев дали темава да ја отворам во Политика или во Спорт таму кај типови.. Ама гледам овде има доста активност и доста сте запалени со политикава, многумина од вас 15 - 16 годишни деца, зборуваат како политиката да се мачка на леб.. но исто така има и доста возрасни кои добро ги познаваат политичките состојби со партииве и со рејтинзиве.. па.. да не должам многу ќе преминам на главното..
Денес јас онака случајно застанувам покрај патот во една Неготинска кладилница, (не сум од Неготино), и си викам да уплатам еден талон онака да носи поголема добивка, па ако веќе се вракам пак тука да се вратам за повеќе пари.. и додека чекам девојкава да ми донесе билтен на шанкот забележувам еден лист на кој пишува:

1. Горан Цветков - независен кандидат - коеф. за победа 8
2. Пане Трајков - ВМРО - ДПМНЕ - коеф. за победа 1.85
3. Никола Андов - независен кандидат - коеф. за победа 8
4. Ѓорѓи Кимов - СДСМ - коеф. за победа 1.85

Не можев да поверувам на своите очи кога го видов ова.. па си велам дај и јас една тема да поставам, една доста необична, а поврзана со политиката, да ве оттргнам малку од овие теми кои се нечии дневни изјави или партиски директиви..
Прашањето е.. што мислите кој ќе победи во Неготино? Како таму стојат ВМРО и СДСМ? Можно ли е кладилницата да го намести победникот? :)

П.С. Ќе ве молам само без партиски препукувања од типот ВМРО или СДСМ се најјаки тие ќе победат! :wink:
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
pa imas vo poveketo gradovi koeficienti

inaku jas fativ ubava para na pobeda na demokratite vo Amerika lani ama vo stranska kladilnica i toa porano uplatena na 1.90
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
pa imas vo poveketo gradovi koeficienti

inaku jas fativ ubava para na pobeda na demokratite vo Amerika lani ama vo stranska kladilnica i toa porano uplatena na 1.90
Во кој градови има коеф? Јас сум од Прилеп, во Прилеп нема коеф за победа на градоначалниците..
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Jas kolku sto znam ima vo OHRID i toa vo JOKER.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom