Поздрав од ОБАМА

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Се ми мирише дека Америка ќе биде оставена на американците.
Капиталот направи веќе трансфер во Кина, Индија и Русија.
Америка си ја заврши својата работа.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Македонците од сите делови на Македонија во целиот свет со индигнација ја отфрлаат изјавата на демократскиот кандидат за претседател на САД, Барак Обама, за поддршка на Атина во геноцидот врз македонскиот народ и барањето за промена на името на државата Македонија и го упатуваат да се присети на геноцидот врз црнците од Африка, неговите претци, кои како робови, европските колонијални сили ги населуваа во Америка.
Македонија не ја прекршува Времената македонско-грчка согласност од 13 септември 1995 година, наспроти агресивниот антимакедонизам на Атина која го суспендира пристапувањето во НАТО-Алијансата на самитот во Букурешт со злоупотреба на правото на вето, најавувајќи иста злоупотреба и при пристапувањето на Македонија во Европската Унија, со далекусежни последици по мирот и безбедноста на Балканот.


Државното име на Македонија не е право на Атина, Брисел, Обединетите Нации, Европската Унија или НАТО-Алијансата, туку суверено и неотуѓиво право на македонскиот народ, апсолвирано со антифашиустичката коалиција во Втората Светска Војна и со референдумот од 8 септември 1991 година “за самостојна и суверена држава Македонија”, без додавки и придавки.
Патем, разговорите со цел договор за разликата за името на државата Македонија според Резолуцијата 817 (1993) на Советот за безбедност и Резолуцијата 47/225 (1993) на Генералното Собрание на Обединетите Нации, не значат задолжителна или билатерално договорена промена на името на државата Македонија!
За жал, Македонија е жртва на грчкиот геноцид врз македонскиот народ кој континуирано и систематски се спроведува од поделбата и окупацијата на Македонија во балканските војни 1912-1913 година до денес.
Светскиот Македонски Конгрес ги упатува американските државјани од македонско потекло на одлучен договор и одговор на наредните претседателски избори во Соединетите Американски Држави. :smir:
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Snipe the bastard.
Obama-Osama... it's only one letter. :D

Крволочно животно... тоа е тој... за власт ако треба и ќе спие со некој...

Кој играл Мортал Комбат ќе го препознае БАРАКа

 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
ke mi odgovori nekoj dali vo nesto se razlikuva americkoto od bugarskoto, srpskoto, grckoto zlato?

posho nekoi se zaletale da plukaat po Obama, ko Republikanskata Partija da gi plakja so 24karatno zlato dikretno od fort knox...

Ne se sekirajte, ako ne igra ko sho ke mu svirat shefojte, ke go pushtat da prosheta do Dallas - Texas. A istite shefoj se gazdi i na demokratite i na republikancite...

zato MOTIKITE, dosta bistrite Americka politika :uvo:


@rymz: idejata za slavjanska unija e povampirena blagodarekji na Shok Zoti Ali Ahmeti, Bakojani i slicnite.

lugjeto se cuvstvuvaat zagrozeni pa ko shutraci se fakjaat ne za slamka, tuku za zelezen teg od 2 milioni i nestho toni.

za sekoje shupeljka vo Republika Makedonija po eden ton, tamam da ne povleci "ravno do dna", ko sho bi rekle nekoi BIVSHI JUGOSLOVENSKI Muzicari.

Jazicno i kulturno delam so Rusite povekje nego so Peruancite, ama genetski (po krv), sme daleku kolku od Bitola do Lima.

Ama nekoi ni so crtanje ne svakjaat...
 

Son.Of.Macedon

Македонист
Член од
28 јули 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
Верно ми е дека му црно му се пише .. .. ниг`р е ...згора на тоа и на 4ело на државата ќе биде највероватно .... шооо знамм ..:toe:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ostavete Obama....sledete go izborot na negoviot podpredsedatel.....toa ke bide Predsedatelot na USA....mnooogu brgu... :)
 
H

HITCH

Гостин
Ич не ме плаши оваа глупост на Обама можам мирно да спијам бидејќи знам за постоењето на оние фините батки со бели капчиња што не сакаат циганчиња Обама и да победи нема да трае долго тие Кенеди го средија ќе го пуштеле овој да им шурува низ дома не не не се плашете само уживајте
 

Joakim

Skopjanecot
Член од
17 јули 2008
Мислења
534
Поени од реакции
71
Што ти значи добар тајминг.

1. Причина :

СПОРЕД ПОСЛЕДНИТЕ ИСТРАЖУВАЊА
Белците во САД ќе станат малцинство Најголемиот дел од наталитетот во Соединетите Американски Држави, или 82 проценти, отпаѓа на имигрантите и до крајот на 2050 година белите староседелци ќе бидат малцинство, покажува најновата студија на американскиот истражувачки центар „Пју“. Во земјата во 2050 година ќе живеат 438 милиони луѓе, наспроти 296 милиони регистрирани во 2005 година. Од нив, 47 проценти ќе бидат „бели“ Американци.
Латинскоамериканците не спаѓаат во категоријата „белци“. Белото население, вели студијата, старее поради нискиот наталитет и тој во истражуваниот период ќе се зголеми за само четири проценти. Наталитетот е најголем кај Латинскоамериканците. Тие и во моментов се најбројното малцинство во САД, а нивната популација ќе расте и натаму. По 42 години нивната бројност ќе биде 128 милиони, или 29 проценти од населението, наспроти 14 проценти во 2005 година. Бројот на Американците од азиско потекло ќе се зголеми од пет до девет проценти, а бројот на Афроамериканците се очекува да се задржи на постојните 14 проценти.
извор http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=1&tabid=1&EditionID=1317&ArticleID=84760

2. Последица :

Анкета: Се намалува разликата меѓу Обама и Меккејн

Предноста на американскиот претседателски кандидат на Демократската партија Барак Обама се намалува во однос на неговиот политички оонент од Републиканската партија Џон Меккејн.
Резултатите од последната анкета покажуваат дека за Меккејн би гласале 42 проценти, а за Обама 47 отсто од испитаниците. Во анкетата пред еден месец разликата меѓу двајцата кандидати беше погоелма, за Обама се изјаснија 50, а за Мекекјн 41 проценти.
Рјетингот на републиканскиот кандидат се зголеми поради неговатапоцврст ставкон Грузија по повод кризата со Русија. За 55 проценти од мажите Меккејн е покомпетентенда ја води американската политика кон Русија, а за Обама се изјасниле 27 проценти.
Меккејн е поваризиранкај мажите во САД, при што46 се изјасниле дека ќе гласаат за него, а за Обама - 41. Демократскиот кандидат е „миленик“ на жените - за него бил гласале 53отсто,а за Меккејн39 проценти од испитаниците.
Анкетата е спроведена од 12 до 17 август при што се испитани 1.547 Американци.
20.08.2008
извор http://kurir.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=3222:anketa-obama-mekejn&catid=47:svet&Itemid=73
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
кој и да победи во САД надворешната политика не се менува ,САД имаат зацртани националн интереси и не отстапуваат од тоа,за прв пат Македонија има за пријател една велесила, инаку навивам за републиканците, нашинциве во САД традиционално гласаат за нив ,,,
 
Член од
4 август 2008
Мислења
49
Поени од реакции
1
Црнец роден муслиман у Америка не тепа ако се има покрстено
Кенде го убија дека беше католкик камо ли овој роден муслиман црнец
Мек Кејн тепа 100 посто ама пак Америте се педери
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Црнец роден муслиман у Америка не тепа ако се има покрстено
Кенде го убија дека беше католкик камо ли овој роден муслиман црнец
Мек Кејн тепа 100 посто ама пак Америте се педери
Kende- Kenedi koj ti rekol go utepaa oti bil katolik ???

Radi pari go utepa mafijata naracano od lobito naftasko i onie za oruzje sto se milijonerite ... ne siri dezinformacii

Inaku ja pa se mislam ovoj Obama ke tepa , toj e probelecki orientiran eptem beelecki ... al koj i da tepa i taka se samo piuni sto ke kazat Hazarite toa ke bide , taka li e ABC ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom