Подземни цивилизација АГАРТА и ШАМБАЛА

Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Епа ај ако е така дај кажи колку расти притисокот, дај некако поништија теоријата :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
нешто најдов во 6сетило (за да после не ме гњавите од кај е)

од Будистички извори:
Од време на време на површината излегуваат претставници на една подземна цивилизација на супер луге кои што живееат во центарот на Земјата. Овој подземен свет има милиони жители и многу градови мегу кои Шамбалата е главен град и е поврзан со сите останати градови. Оваа раса на луге поседуваат далеку понапредна технологија и спиртуално знаење, од лугето кои живеат на површината на Земјата.

Индиски извори:
Ramayana еден од најпознатите текстови во Индија говори за еден голем поглавар по име Рама. Рама се опикшува како емисар од Агарта кој пристигнал со возило кое се движело по небото. Сите знаат дека во подземјата живееат напредни луге (наши брака и сестри од подземјето) кои со векови се провлекуваа по скриените Будистички и Индуистички списи под тајно име Агарта.
Тие имаат технолошки достигнувања кои се чуваат како едни од најстрогите планетарни тајни, а владата на САД оваа прашање го класифицира како воена тајна.
(што значи дека сепак некој знае за оваа цивилизација)

толку за сега од мене :toe: :coffee:
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
интересна тема многу..прв пат слушам. а ако има нешто такво, американците веке го знаат тоа:smir:. давајте уште, hit me ! :)
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Дај некој нека кажи нешто за цивилизацијата шо живеј подземја....

Јас одам да напрам едно кафе, па ако нема ништо ново за то време ќе побарам јас некој материјал.

Edit: Најдов еден документ, 6 страници на англиски ама ме мрзи да преведвам па ке одберам некои поинтересни пасуси и ке ги пастирам.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Интересна работа навистина.
Но, ако е вистина, што мислите (ај сега додека сеуште се филмаме:) ) :

Зашто живеат во друг свет т.е. во подземен свет?
Зашто не се мешаат со нас луѓето на Земјата?
Која им е целта? Мора да има причина зашто живеат оддделено. Што не се трудат на пример да не научат да го постигнеме нивното спиритуално ниво?
 
Член од
10 март 2007
Мислења
29
Поени од реакции
2
Читај на втората страна, последниот коментар. Теоријата датира од 1692г.
Горан не сакам да навлегувам во темава подлабоко зосто гледам нема интерес и лугето не се запознаени и не сакаат да се запознаат со вакви работи.Точно е дека теоријата датира од многу поодамна но првиот опиплив доказ е тврденјето на горе споменатиот адмирал.Книги има доста за оваа проблематика и може да се најдат на амазон.:helou:
 

Toxic Boy

I'M MACEDONIAN!
Член од
27 јуни 2008
Мислења
215
Поени од реакции
3
Горан не сакам да навлегувам во темава подлабоко зосто гледам нема интерес и лугето не се запознаени и не сакаат да се запознаат со вакви работи.Точно е дека теоријата датира од многу поодамна но првиот опиплив доказ е тврденјето на горе споменатиот адмирал.Книги има доста за оваа проблематика и може да се најдат на амазон.:helou:

не е точно дека нема интерес. баш е закон темава и мене ми е многу интересна.
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Најдов и еден документ за цивилизација шо живеј таму, 6 страници на англиски во Ворд. Пробав да пастирам овде ама интернетот ме заеба нешо и ојде се јабана, па ме мрзи на ново се да пишам.

Ако некој го интересира документот можи да го најди овде
 
Член од
10 март 2007
Мислења
29
Поени од реакции
2
Добро...нека биде така ако Ви е интересно.Еве на познатиов видео сервис има интересни неколку дела за оваа проблематика.Пријатни мигови.:wink:
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Интересни работи кажват во видеото ама поделено е на поќе делој , а пошто вториот дел завршва на сред зборање најверојатно има и трет дел само не можев да го најдам.

Голем дел од работите шо ги кажаа веќе ги имаме спомнато во ова тема, ама има и некои работи кои беа малку поразлични од то шо го прочитав досега.

Ај уште неколку работи да набројам за нив:
Високи се 12 стапки шо би било нешто над 330 цм.
Немаат поделба на машки и женски пол.
Агарта прв пат била населена пред илијадници години од некој свет човек кој го одвел своето племе таму.
И се смета дека Циганите потекнуват од Агарта :pos2:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Тие подземни цивилизации, се зборува дека имаат ДНК 12, а ние имаме ДНК 1,па така тие биле понапредни од нас, а всушност тие биле некои наши далечни предци......:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom