Повторно протест на „Достоинство“

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
Од ситуацијата со Достоинство дознав за договорите на професионалните војници во АРМ и не можам да ја разберам позицијата на Владата према професионалните војници во АРМ а водено и према резервистите и бившите бранители. Тоа е во буквална смисла сечење на гранката на која седат. Во вакви времиња кога сигурносната ситуација се уште виси на конец, да се поставуваат вака према оние од кого ќе бараат утре, не дај Боже, да ја бранат оваа земја, најблаго речено е чудно...
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
ај ти не тропај луѓето си го бараат она што го имаат заслужено


A sto zasluzile???? jas imam dvajca drugari sto bea na prva borbemna linija vo aracinovo i sto treba sega tie da pravat, da baraat pari za toa sto si ja branea tatkovinata????? daj ti se molam, preku kur mi se tie od dostoinstvo, kaj bea dosega tuku sega im tekna pred izbori mislat deka nekoj e glupav pa ke im dade se sto baraat
 
P

Princ

Гостин
Јас не го сваќам протестот на Достоинство како барање за да им се плати што ја бранеле татковината (им било платено за тоа на сите) туку едноставно сакаат да им гарантира државата работа. На војник со 10-12 години стаж му прекинува веќе ангажманот. Што да прави после? Да изнајми тезга во најблиското пазарче?
 
Член од
7 февруари 2009
Мислења
237
Поени од реакции
23
A sto zasluzile???? jas imam dvajca drugari sto bea na prva borbemna linija vo aracinovo i sto treba sega tie da pravat, da baraat pari za toa sto si ja branea tatkovinata????? daj ti se molam, preku kur mi se tie od dostoinstvo, kaj bea dosega tuku sega im tekna pred izbori mislat deka nekoj e glupav pa ke im dade se sto baraat
никој не сака да се збогати.многу има од нив кои беа ранети,кои немаат моментално никаков статус во гржавата,зарем треба тие што ја бранеа државата да бидат заборавени од истата.
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Ato treba da pravi!!! da lovi vo matno???? kako tie sto sakaat da lovat pred izbori

никој не сака да се збогати.многу има од нив кои беа ранети,кои немаат моментално никаков статус во гржавата,зарем треба тие што ја бранеа државата да бидат заборавени од истата.


Nikoj ne reca da bidat zaboraveni, ali ne e fer da protestiraat sega pred izbori, ova e cinizam i podbucnati od sds
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
branitelite baraat odamna ,vo baranjata gi podrzaa 32000 lica -gragani na makedonija so svojot potpis zastanaazad branitelite no ni toa nebese dovolno za ovie sto se na vlast

seuste sme so niv,gi podrzuvame i sekogas ke gi podrzuvame.

na samo na forum tuku i licno ,se razbira koga ke pobaraat.

denes i minatiot pat ne izlegovme so niv ,bidejki taka odlucija dostoinstveno da prodefiliraat,i se nadevaa deka ke ima sluh vladata i ke gi primi za da se dogovorat.

pretpostavuvam deka ne ne povikaa bas poradi toa sto e vo tek izbornata kampanja pa da ne pravime pogolem metez niz gradot.

SAMO KE PORACAM,DA NE POMISLI VLADATA DEKA EVE "DOSTOINSTVO "PROTESTIRAAT,NO NIKOJ NE GI PODRZUVA OD OBICNITE GRAGANI,ZOSTO NASITE BRANITELI JA IMAA NASATA PODRSKA,SEUSTE JA IMAAT I SEKOGAS KE JA IMAAT OGROMNATA PODRSKA,NO KE JA POCITUVAME NIVNATA VOLJA I KE IZLEZEME NA ULICA ZAEDNO SO NIV SAMO KOGA ONI KE GO POBARAAT TOA OD NAS.

A ZA IDNIOT PREDSEDATEL BI GO ZAMOLILA NAJNAPRED DA GO RESI OVOJ PROBLEM,ZATOA STO OVIE LUGE GO ZASLUZUVAAT TOA STO GO BARAAT DURI I POVEKE
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
63
A sto zasluzile???? jas imam dvajca drugari sto bea na prva borbemna linija vo aracinovo i sto treba sega tie da pravat, da baraat pari za toa sto si ja branea tatkovinata????? daj ti se molam, preku kur mi se tie od dostoinstvo, kaj bea dosega tuku sega im tekna pred izbori mislat deka nekoj e glupav pa ke im dade se sto baraat

ти свесен ли си шо тропаш?

тие не заслужиле...
сеа пред избори ами како?
неколку години ги лажат и ги ебават,и ај пред избори не протестирајте.да ги добиеме изборите па после па трчајте по улиците и тропајте вилици.не ти е срам!
шо ги е... и СДС и ВМРО ама...јадеш Г....
им дадоа оштета за инвалидност и повреди од војната,а сеа вратете ги парите не ви требаат на вас...БРУКА.и ти викаш сеа било матно,ова-она...не ли те е срам да помислеш нешто такво!а?

говедо повампирено!
 
Член од
7 февруари 2009
Мислења
237
Поени од реакции
23
Ato treba da pravi!!! da lovi vo matno???? kako tie sto sakaat da lovat pred izbori





Nikoj ne reca da bidat zaboraveni, ali ne e fer da protestiraat sega pred izbori, ova e cinizam i podbucnati od sds
гладот и очајот не бираат време

не сум против оваа влада,ама кај што не чини критикувам
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
ти свесен ли си шо тропаш?

тие не заслужиле...
сеа пред избори ами како?
неколку години ги лажат и ги ебават,и ај пред избори не протестирајте.да ги добиеме изборите па после па трчајте по улиците и тропајте вилици.не ти е срам!
шо ги е... и СДС и ВМРО ама...јадеш Г....
им дадоа оштета за инвалидност и повреди од војната,а сеа вратете ги парите не ви требаат на вас...БРУКА.и ти викаш сеа било матно,ова-она...не ли те е срам да помислеш нешто такво!а?

говедо повампирено!
A ti dali si svesna sto drdoris mori cupo, koe dostoinstvo sega site se dostoinstvo, a nekoi od tie dostoinstvo za vreme na vojnata si gi toporea na plaza vo grcija, a sega baraat da im bile reseni nekakvi prava, kakvi prava, sto sakaat, da im kupi vladata po edem mercedes i da se vozat naokolu?????? toa go sakas mori devojko.
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Nikoj nisto ne im vetil, ova e lov vo matno, kakov CINIZAM
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Nikoj nisto ne im vetil, ova e lov vo matno, kakov CINIZAM
НАЦИ,и то како му ветил Груевски исполнување на барањата,истите тие го гласаа Груевски за на крај да ги шутни а да си ги прибери УЧК.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
НАЦИ не туку лупај,тоа си е ветување од Груевски,нема тука опозиција или Б.Ц. или СДСМ одговорност.
па мене ме интересира што помогна во врска со нив сдс кога беше на власт
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Kako i obicno golema laga komunisticka, kako ne vi e stram da lazete mislite so laga ke se vratite na vlast, ne be brat zaboravi za vlast
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
па мене ме интересира што помогна во врска со нив сдс кога беше на власт
На лавовите да,ги вработи во АРМ и МВР сите што немаа црна точка или не биле осудувани и слично а со Достоинство немаше никаква допирна точка т.е. нивно барање за овие проблеми немало во време на СДСМ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom