Повикување духови

Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
Decki sega samo sto si ja vidov slikata od koncertot sto bese odrzan vo cest na Tose. Ubavo poglednete ja i kazete mi dali go gledate toa jas sto go gledam. Ne e sreduvana na photoshop ili slicno original e kako sto e sliknato taka si e samo poglednete go efektot pozadi moeto desno ramo.
Дим од цигара
 

zmijata

И ондак то...
Член од
2 јануари 2008
Мислења
95
Поени од реакции
3
tuku stvarno da dojdi duh da vlezi vkujka i posle da nemozite da go isterate i belji da vi pravi

,vo moja kujka ne :pos2:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
Ние лани летоска нешто се глупиравме ќе викаме духови на петок 13ти, па нешто се спремивме ставивме свеќи на маса и нз уште што се имаше и ништо на крај...
Онака чисто од занимација, али не баш верувам дека може да се повика дух...
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Имам слушано многу приказни со повикување на духови но уште немам повикувано а и не намеравам зашто искрено да ви кажам страв ми е од последиците.
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Ne si ja barajte beljata so sila povikuvanjeto duhovi ne e zaebancija so iseceni bukvi ili ne znam so ili tabla za duhovi mn poishe od toa ..raskazav ubavo vo temata so psednati kuki duhovite ne se rckaat sami po sebe treba da gi predizvikash a poso nie sme mn radoznali sami znaeme da si napraime belja pa da se cudiem so ne nashlo
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Ne si ja barajte beljata so sila povikuvanjeto duhovi ne e zaebancija so iseceni bukvi ili ne znam so ili tabla za duhovi mn poishe od toa ..raskazav ubavo vo temata so psednati kuki duhovite ne se rckaat sami po sebe treba da gi predizvikash a poso nie sme mn radoznali sami znaeme da si napraime belja pa da se cudiem so ne nashlo

Taka e pomarandza. Jas gi ostaviv ovie raboti mnogu odamna i ne mislam da se zafatam pak so niv, i ne mu preporacuvam na nikogo.
 

Emily Iron

-The Strange-
Член од
26 јуни 2009
Мислења
12
Поени од реакции
0
ај не ме плашете...:ija::icon_conf
:icon_redf
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Kolku postrashni sranja ima o ova
Помаранџа дај некое кажи,баш ме интересира......

Инаку ние како мали кога повикувавме духови,се лажевме дека кој ке го викне духот и му одговори,ке имал позади него,значи на грбот ке му светела црвена точка и тоа значи дека ке умрел :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Гледајте го The Craft (1996) филмот.
Интересен е и е со ваква тематика. :smir:
 

Emily Iron

-The Strange-
Член од
26 јуни 2009
Мислења
12
Поени од реакции
0
ајдееее..црвена точкааа?!хммм.. ја знам нешо со прстен имаше...па го вртиш над круг од кај знам како беше..:toe:ама сепак како и да е - ЈЕЗИВО ЕЕееЕееееЕЕеееЕе.....:lud:
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Ima mnogu od toa mene so mi se desavalo mozam kniga da napisam za exorcismi za opsednatost duhovi ali mrzma mn koa se navrakam an tie raboti use mi e jeza a za da ti akzma zavishi so sakash da ti kazam pisav na kratko mn raboti u temata kuki opsednati so duhovi mislam deka e dovolno samo zavisi koj svaka seriozno nekoj moze misli sezaebavam od so neam so da praam ali ne e taka...mene se so magii mi beshe sredeno ti vikam mi se deshavalo u 2 saat po ppolnok vo psihijatriska bolnica da sedam i da se cudat psihijatrite so da mi praat i da recat nee za kaj ans ova barajte si drugo care
 

Emily Iron

-The Strange-
Член од
26 јуни 2009
Мислења
12
Поени од реакции
0
абе ти ми си мн сериозен ааааааааа....:icon_conf ти се има нешо такво дешавано?!? лелееееееееее.... :icon_eek:
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Seriozna zensko sum i da mi se ima deshavano za zal...
 

Martence

the_girl_u_like
Член од
30 јуни 2009
Мислења
37
Поени од реакции
1
abe ne postojat duhovi,to se gluposti,iako ima nekoi luge koi so tvrdat deka nesto sl. im se ima sluceno...ama ne znam,jas ne veruvam vo takvi raboti,iako mi e malku strav ko ke pomislam :nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom