Плоштад ПЕЛА, СРЕДА 27-ми февруари 19:00! МИТИНГ!

Статус
Затворена за нови мислења.

Jovo Sk-Mk

Е брзо е,брзо е
Член од
16 јануари 2008
Мислења
310
Поени од реакции
40
Она што се случуваше на Пела беше скоро одлично (само да имаше малце повеќе знамиња со сонцето од Кутлеш со 16 краци). Додека политички изрежираните хулигански збиднувања најостро ги осудувам! Немам ништо против собир пред грчка амбасада(бев првиот пат) но под услов само да се скандира а не и да се крши,со кршење ништо не постигнуваме.
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
24
Поени од реакции
1
Vcera se sobraa iljadnici narod koi sto na siot glas gi peeja Makedonskite pesni, prenesoa ogromni poraki od koi na nas koza ni se ezese, se zdruzija za da go odbranat vekovnoto. Megutoa od samo za vas poznati pricini vie toj nastan go skrivte pozadi mal incident od nekolku zavedeni maloletnici koi nemaat dovolno mozok da razmislat sto rabotat, pa svojot destruktiven nagon go trosea so frlanje na kamenja. Ne mozam da ja razberam vasata potreba da se sitite samo na losite nastani i da go zatskrivate onaj biten nastan so mnogu silna poraka. Ova e mojot prv kamen protiv vas kako antimakedonska TV, so spionski karakter. Jas bi se sramela na vase mesto.
SRAM DA VI E
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
24
Поени од реакции
1
Ne rekov deka ne smeete da izvestite za toa, ne rekov deka go opravduvam toa sto se sluci vrz ambasadata, ostro go osuduvam toj cin. Jas bev megu prvite koi bea na mitingot, so soprugot i moeto 2 god dete. Peev najsilno i so mnogu emocii , pa za mojata zemja se raboti. I ako ne mozite vie toa da go razberete, barem prostete mi za emotivnosta.
Jas samo vi zameruvam sto namesto da ja prenesete nasata poraka, porakata na iljadnici narod, vie edvaj i ja spomnavte. Povazno, a i posocna prikazna za vas e onaa crnata, koja e stetna za Makedonija, a korisna za Grcija. Ete toa e vasiot kamen po nasata glava. Barem Grcija da ve plaka, a ne jas, i onoj narod koj bese dostoinstven na mitingot a sepak ne zasluzi da go spomenete.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
samo da pojasnam. ova se moi pisma sto andrejlmm gi isprati vo moe ime. Jas ne mu se lutam na kajgana, tuku tie se isprateni do kanal 5 i a1 tv. fala
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
od (pred) poslednite dve poraki dobivam vpecatok deka andrejllm pisal/a do Makedonska Televizija, ili nekoja druga od televiziive, i kako odgovor se dobiva odgovor demagogija od tipot

"sakas da kazes deka ne smeeme da izvestuvame za obidot za kamenuvanje na ambasadata" (namesto KONKRETNO da odgovorat zosto i po civ nalog go miniraat protestot)

"go opravduvate kamenuvanjeto?" (makar jasno e po prviot tekst deka se osuduva upotrebata na nasilstvo)

demagozi, pederi, mame im ebem (neka ne zameruvaat homoseksualcite, poinakva konotacija ima pcovkava :))

sledniot protest pred nekoja televizija...

plemeto nivno prodadeno...

@ onie gomnari sho se silea ke ja palat grcka ambasada: ete vi meta za sledniot protest, ebave to mochkovci, avto gol ni dadovte...

palete to televiziite nenarodni

edit:

neokj da mi dade email od urednikot i nekoi lugje od A1 ?

nema impresum na sajtot, gledam gi napagjale hackeri nesto ^^
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
хммммм, а денес одвоија простор за она блгарштината и нивните песници
ме фаќа параноја од ова вестиве
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
Milenko BRAVO! (predpostavuvam deka i toj dzirka na forumov ^^ )

ja gledam sega emisijata so Margarita Kitan - Ivanoska, i voodusheven sum od kazanoto i nacinot na kazanoto od Milenko.

OTVORENO PREDUPREDUVANJE, A I ZAKANA. NE SI IGRAJTE SO IMETO!

BRAVO!
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Milenko???? Kogo toa PREDUPREDUVA Milenko???, duri i se zakanuva???!!!!, normalno,ako e Serdarot vo pravo...t.e. , ako pravilno go svatil.....
I osven sto pravi veter okolu svojata brada..........KAKO MISLI DA GI REALIZIRA....spomnatite aktivnosti....ili samo se vadi na opstiot trend: JADENJE "FEKALII"....????
No koga mozat mnooogu pobitni od nego....zosto pa toj da bide kuso :)
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
narodot, beton, narodot ^^

ako nekoj i pomisli da se igra, nema da treba ni milenko ni serpico a ni serdari, narodot ke sudi :)
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Daj Boze Serdare , daj Boze......., no kako gledam ne da pomnislile da se igraat, TUKU NE IGRAAT KAKO SAKAAT, a narodecov krotok...ko bajce :) si gleda blago teleski.....
 

Jovo Sk-Mk

Е брзо е,брзо е
Член од
16 јануари 2008
Мислења
310
Поени од реакции
40
Коментарите на АндрејЛММ се на место, одлично напишано пријателе. Само не треба да си кој знае каков ум за да сватиш дека ги имаме најпатеичните новинарски медиуми во Европа. Сите до еден се политички полтрони и освен лижење газови и ширење антимакедонизам за ништо не ги бива. Никако не ги оправдувам дивеењата во буњаковц кои истотака имаа полтички бекграунд,но да не се извсетувало ни две минути од она вистинското што беше на Пела каде видовме обединет Македонски Народ во одбрана на својот идентитет,и цело време да се кења само за нередите е стварно нон сеснс.
 

efendi

Трпение Спасение
Член од
20 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
Abe deneska kako projde Bitola?!?! Bitolcani cekame sliki na forum.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Samo da pojasnam za porakite na ANDREJLMM
Porakite gi pisav jas do kanal 5 i A1. Na prvata poraka Kanal 5 mi vrati deka ne sum bila sposobna da se izdignam nad emociite barem na milimetar i da svatam deka tie sto ja kamenuvaa ambasadata im pravele steta na Makedonija i deka jas sum taa sto treba da se strami. Na toa im ja pisav vtorata poraka. Andrejlmm mi e brat koj gi procita i me terase da vi gi ispratam ili toj ke vi gi isprati. pa gi ispratil ama jas morav da pojasnam povtorno da ne svati kajgana deka po nea frlam kamenja
Blagodaram
 
Член од
14 јули 2007
Мислења
939
Поени од реакции
21
Na prvata poraka Kanal 5 mi vrati deka ne sum bila sposobna da se izdignam nad emociite barem na milimetar i da svatam deka tie sto ja kamenuvaa ambasadata im pravele steta na Makedonija i deka jas sum taa sto treba da se strami.
Море гони ги у ПМ

Според нив требаше да черкаме да ни сменат име. Продадени души.

Плукајте секаде по новинараите.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Na prvata poraka Kanal 5 mi vrati deka ne sum bila sposobna da se izdignam nad emociite barem na milimetar i da svatam deka tie sto ja kamenuvaa ambasadata im pravele steta na Makedonija i deka jas sum taa sto treba da se strami.
Aко е така, и ако Канал 5 е медиум кој работи за Македонските национални интереси, шо кур им дадоа толкаво внимание на стотината камењари? А го игнорираа Македонскиот собир од 30 000 луѓе?

Како фуснота на муабетов, Миленко од петок - веројатно на Сител :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom