Пластична операција?

Пластична операција?

  • Ако имаш можности, зошто да не!Супер е!!

    Гласови: 50 27,0%
  • Се сложувам, ама само во исклучителни ситуации!

    Гласови: 98 53,0%
  • Мислам дека е глупост, само безвезе трошење пари!

    Гласови: 12 6,5%
  • Никако..какви сме-такви!

    Гласови: 25 13,5%

  • Вкупно гласачи
    185

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Веќе вообичаен термин во светот па и кај нас? Денес секој е запознаен со можностите на естетската хирургија и со драстичните промени на изгледот кои таа ни ги овозможува?

Какви се вашите погледи во однос на оваа прашање?
Имате ли некој дел од телото или лицето, кој би сакале да го корегирате со пластична хирургија?
Што мислите за селиконските додатоци на градите, задникот и други делови од женското тело?Дали сте против или за?


еве неколку: before and after сликички



 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Естетската хирургија може да ти врати многу самодоверба. Искрено сум против освен за некои екстремни случаи (изгореници, лузни).
 
Член од
3 мај 2006
Мислења
23
Поени од реакции
0
Ece, normalno deka prvite i vtorite sliki se od isti lugje,aman! Na poslednata slika zenata ima napraveno operacija na ustata, ne na nosot, a na prvata covekot si napravil korekcija na bradata.

I totalno ja odobruvam estetskata hirurgija, samo da ne pocnes da zabeguvas. Znaci,ako imas golem nos ili klempavi usi, ili vovlecena brada ili mali cicki ili epten golemi?? Zosto togas bi imala nesto protiv ne razbiram? I ona "kako te dal Gospod" ne mi se svigja. Togas, aj da ne se depilirame, da ne se sminkame, taka "naturale" da si setkame po ulici...
E sega, druga rabota se nekoi budali koi se zaboravaat i se zivo sto moze menjaat na sebe...
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Macence напиша:
Ece, normalno deka prvite i vtorite sliki se od isti lugje,aman! Na poslednata slika zenata ima napraveno operacija na ustata, ne na nosot, a na prvata covekot si napravil korekcija na bradata.

I totalno ja odobruvam estetskata hirurgija, samo da ne pocnes da zabeguvas. Znaci,ako imas golem nos ili klempavi usi, ili vovlecena brada ili mali cicki ili epten golemi?? Zosto togas bi imala nesto protiv ne razbiram? I ona "kako te dal Gospod" ne mi se svigja. Togas, aj da ne se depilirame, da ne se sminkame, taka "naturale" da si setkame po ulici...
E sega, druga rabota se nekoi budali koi se zaboravaat i se zivo sto moze menjaat na sebe...

да, тотално се согласувам, сепак, ако имаш сретства за да си дозволиш таков потфат, зошо да не!

И Еце НОРМАЛНО дека се истите луѓе, на пример на првата слика човекот има направено корекција на ушите, брадата, носот итн итн...ова ти е доказ како пластичната операција може ептен да ти го смени изгледот!
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Немам ништо против, само кога е во граница на нормала....не значи дека ако стаиш силикони на гради ке бидеш Памела, ке си ставиш големина која одговара на висината, конструкцијата на телото...
Не гледам причина зошто би биле против...., сега е толку напредната медицината и оваа естетска хирургија што мислам дека шансите за да те утнат се 1/1000....
Јас сум ЗА....
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.710
Поени од реакции
4.909
Ne sum nikaogash za plasticna operacija ...kakov te dal gospod takov ke bides
 
N

NeMiRnA

Гостин
hmmmm ne sum za,ne sum veke toa jas ako napravam takva operacija,ke bide nekoja druga,ednostavno takva me dal gospod takva si se sakam,edino ako se desi nekoja nesreka pa luzi i sl raboti i plasticna operacija od zdravstveni pricini ko na primer drugar mi sto napravi na nosot,celosno mu go smenija bas mu izgleda fino i se zasto nemozese da dise ubavo,poinaku ne sum za,ma da na nekoj moze ke mu izleci nekoj kompleks,iskreno mene toa bi me iskompleksiralo,zasto nema da se osekam veke kako jas.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Аии како сум утнала да напишам на темава!
Се сложувам во исклучителни ситуации!
Но секако тоа немора да биде некоја лузна изгореница..може некој недостаток!
На пр.имаш клемпави уши,зашто цел живот косата да ја носиш врзана ако имаш можност тоа да го средиш и како што кажа Декстерче да си ја вратиш самодовербата!
Каков те дал господ таков треба да бидеш-ова не ми држи вода!
Пред мене Маченце објасни да не се повторувам!
Пластична операција би направила на задникот и тоа за да ми одстрнат некои стрии што ми излегоа пред извесен период а кои не верувам дека би ми се повлекле со козметички препарати,можеби би обледеле но не и да се изгубат!
Главата горе и извлечете го од вас максимумот!Имајќи го во предвид тоа дека по секоја цена мора да го задржите природниот изглед,вештачкото е далеку од убаво!
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Се сложувам во исклучителни ситуации!
Но секако тоа немора да биде некоја лузна изгореница..може некој недостаток!
На пр.имаш клемпави уши,зашто цел живот косата да ја носиш врзана ако имаш можност тоа да го средиш и како што кажа Декстерче да си ја вратиш самодовербата!
Каков те дал господ таков треба да бидеш-ова не ми држи вода!
Пред мене Маченце објасни да не се повторувам!
Пластична операција би направила на задникот и тоа за да ми одстрнат некои стрии што ми излегоа пред извесен период а кои не верувам дека би ми се повлекле со козметички препарати,можеби би обледеле но не и да се изгубат!
Главата горе и извлечете го од вас максимумот!Имајќи го во предвид тоа дека по секоја цена мора да го задржите природниот изглед,вештачкото е далеку од убаво!
Истото би го напишала тотално.Да не се повторувам :aplauz:
Пластична опериција би направила само во исклучителни ситуации.Колку и да изгледа безвезно ја подобрува самодовербата до максимум.И ако господ ме дал глупава да тоа неможе да се поправи, ама веќе кога се работи за изгледот благодарение на пластична операција може се да се корегира и да се извлече максимум де.Порано не ама сега зошто да не.Секако збориме за пластични операции со кои ке направите некои мали корекции,лузнистрии,клемпави уши итн. ,а за пластични операции кои веќе се претерува сум против (за лично јас да ја направам,а другите што сакаат нека прават) на пр. Џордан она малце претерала со градите и се друго.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Jas ne bi pravel ama ne mi smetaat tie sto pravat.Sepak i jas mislam deka e poopravdano na nekoj nacin ako se ispravi nekoja luzna ili nedostatok a ne samo od cist kejf.
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Фино све тоа. Ако ги прави посреќни.
Знаеш како ти е кога ќе се расчистиш по дома. Си го изгланцал шпоретот, си го напраил стакло и одма одудара фрижидерот. Нарипуеш на фрижидерот и ти паѓа у очи дека зидот и не е така бел, туку треба да се кречи....
До каде?
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Сум за само во екстрмни случаеви. Изгореници, лузни... иии тоо.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
ЃАВОЛЧЕ напиша:
Немам ништо против, само кога е во граница на нормала....не значи дека ако стаиш силикони на гради ке бидеш Памела, ке си ставиш големина која одговара на висината, конструкцијата на телото...
Не гледам причина зошто би биле против...., сега е толку напредната медицината и оваа естетска хирургија што мислам дека шансите за да те утнат се 1/1000....
Јас сум ЗА....
Тотално истово сакав да го кажам, да не се повторувам...
И јас сум ЗА. Кога би имала можност и финансии, можеби и самата би направила. Не е тоа патење од комплекси- тоа е желба да се доизградиш, да стигнеш што поблиску до совршенство!
Гледајте на тоа како на шминка; луѓето се шминкаат за да си ги прекријат брчките, акните, за да си ги истакнат очите, визуелно да ги зголемат усните... Со еден збор- да се разубават.
Тогаш зошто не би правеле пластична операција за да изгледаат поубаво?
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
pa jas licno ne bi pravela,a ako nekoj drug pravi ne mi smeta...mozda kje mrcam ako nekoj bez veze troshi pari,ali ako e nekoj ekstremen slucaj togas i jas bi se odlucila za plasticna operacija...na primer da mi ostanea luzni na liceto koga padnav od skijanje ili takvi stvari...vo princip gi prifakjam lugjeto kakvi sto se,pa zatoa ne sum fan na plasticni operacii se dodeka ne bidat neophodni...
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
pregeska na mtv davaja edna tipka kako si pravi plasticna operacija na gradite,na ustata i na ocite nesto i praea.Pogadno nesto vo zivot nemam videno.Kako i secea,pa ja polnea so silikon ko da e nekoe zivotno bez oset.Posle operacijata bese sina prevrzena i imase ogromni bolki.Stvarno ne mozam da razberam kako mozese da se izlosuva na taa bolka za da ima pogolemi gradi i popolna usta.Definitivno sum protiv.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom