Писатели, јавете се! :)

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.417
Поени од реакции
2.401
Гледам дека некои членови постирале огромни делови од своите романи, јас сум тука да се информирам во врска со авторски права и како можам да се информирам дали ги прекршувам истите, затоа што во романот кој го пишувам има цитати од протагонисти од филмови и познати серии, холивудски се разбира. Упатете ме на правата тема....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom