Исчезнати лица

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Не е самоубиство, прочитав дека се најдени на неа траги од насилство...
Телото вчера беше предадено на обдукција и врз него не се најдени траги на насилство.

Ova e izvestuvanjeto vo mediumite, taka da mene toa mi e najrealna varijanta ali da ne gresam dusha, obdukcijata ke pokaze sto e pricinata za nejzinata smrt.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Телото вчера беше предадено на обдукција и врз него не се најдени траги на насилство.

Ova e izvestuvanjeto vo mediumite, taka da mene toa mi e najrealna varijanta ali da ne gresam dusha, obdukcijata ke pokaze sto e pricinata za nejzinata smrt.
Дијаметрално спротивно, чудна работа...

 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Дијаметрално спротивно, чудна работа...

Нормално, никогаш нема да ја признаат вината. Сите добро знаеме што значи депресија, кога гледаме луѓе кои неуспешно се соочиле со тоа.
Случајот ми е многу сличен со професорката на Земјоделски факултет што се фрли неодамна во Вардар.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Нормално, никогаш нема да ја признаат вината. Сите добро знаеме што значи депресија, кога гледаме луѓе кои неуспешно се соочиле со тоа.
Случајот ми е многу сличен со професорката на Земјоделски факултет што се фрли неодамна во Вардар.
Која вина, кој да признае? Ова не е од семејството, туку од медиум, ете горе пишува некој Радио Мрежа 89. Мене не ми е ни тој за верување, ниту овие на тајм мк што ги гледам неколку со по две исти реченици копирани, најдобро е да се почека официјално да се види за што станува збор. Колку што има случаи со депресија и самоубиство, има и случаи на убиство тука поради милион различни причини, и во двата случаи тешко на семејството и блиските...
 
Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Има доста луѓе шо сугерираат дека Пино своеволно си заминал и дека не сака повеќе ништо со неговата фамилија, а као демек џандарите не и кажуваат на мајката бидејќи тој така побарал.

Но, доколку полицијата знае за тоа тогаш зошто сеуште го има на страната на исчезнати лица во РМ?

Целава работа е ептен сомнителна. Најсомнително од се беше кога мајката ги сокри сите постови од фејсбук.

Не знае човек што да мисли и нема како да помогне. Да се надеваме само на позитивен завршеток.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Да ти се изнаебам у територијата недефинирана без ред и поредок. Што е ова у градов што се случуе? Армија од партиска багра е напукана у тоа свињите. Работи ли некој нешто?
Види го бе, здрав, прав чоек исчезнува.
Не е ова 70 годишен чоек со деменција....

Screenshot_20190221-111853_Facebook.jpg
 
Ф

Флеш

Гостин
Дојде живот,простете на софрата ....Не ви беа арни Груевски и Бркоња .....Еве ви го Спасевски .....Он команда од време на технички влади ....Цвета киднапирање дроги и убиства ...
 
Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Да ти се изнаебам у територијата недефинирана без ред и поредок. Што е ова у градов што се случуе? Армија од партиска багра е напукана у тоа свињите. Работи ли некој нешто?
Види го бе, здрав, прав чоек исчезнува.
Не е ова 70 годишен чоек со деменција....

Прегледај го приврзокот 204945
Друга загрижувачка ствар е шо сите исчезнуваат среде бел ден на јавни места каде шо има раздвиженост.

Шо се случуе?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Чекајте сеа bafra и ireal со alien abduction теории ко ќе излезат.
Иретард ја нема откриено темава.
У недостаток на идеи вчера повраќаше у темана за ebay. Вмороните му запослиле некое од децата у мвр и еве сеа, луѓе испаруваат од шо прибраа таков способен кадар.
Ама ај да не им паѓам на нивото утепано.

Бафра не веруе дека се исчезнати...тоа е сорос неолиберална пропаганда.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Сега прочитав дека гореспоменатиот Горан Атанасовски е пронајден мртов во Нерези. (извор:Фејсбук)
 
Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Сега прочитав дека гореспоменатиот Горан Атанасовски е пронајден мртов во Нерези. (извор:Фејсбук)
И јас го видов истото. Не знам колку е веродостојна информацијата.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
На твитер имаше некаков коментар дека паднал од карпа и го ваделе пожарникари - напишано од приватен профил, неофицијално (не ми се пишуваат вакви работи, ама да ги имаме као шпекулации за да се види на крај што е). Шпекулација, повторувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom