Пиво

Коe пиво најчесто го пиетe?

  • Скопско

    Гласови: 256 39,1%
  • Златен даб

    Гласови: 183 28,0%
  • Amstel

    Гласови: 63 9,6%
  • Heineken

    Гласови: 73 11,2%
  • Tuborg

    Гласови: 52 8,0%
  • Beck's

    Гласови: 17 2,6%
  • Други

    Гласови: 118 18,0%

  • Вкупно гласачи
    654

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Многу одамна не сум седнал таму и не ми е баш во некоја линија каде што движам. Треба специјално до таму да отидам.
Има сега порачка со достава, за 4 или 5 пива не знам како беше, ако сакаш ќе го прашам бесплатна е доставата.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Има сега порачка со достава, за 4 или 5 пива не знам како беше, ако сакаш ќе го прашам бесплатна е доставата.
Амерички фазон некако тоа доставата. Не ми е по кеиф. Се токмам до Академска книга да одам, па ќе врзам некако со пивово. Комшии се.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Имаше една страна на ФБ, имаа германски пива Шоферхофер/ДАБ/Радебергер/Пауланер, ама не можам да ја најдам. Пред 3-4 години нарачв од нив, ама само стаклени имаа (дека собирам, сакав лименки). Не беа нешо скапи. Можно е и да не работат веќе, со коронава, пошо сепак беа мала фирмичка, не беа којзнае каков дистрибутер. Ако знае некој нека каже :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Имаше една страна на ФБ, имаа германски пива Шоферхофер/ДАБ/Радебергер/Пауланер, ама не можам да ја најдам. Пред 3-4 години нарачв од нив, ама само стаклени имаа (дека собирам, сакав лименки). Не беа нешо скапи. Можно е и да не работат веќе, со коронава, пошо сепак беа мала фирмичка, не беа којзнае каков дистрибутер. Ако знае некој нека каже :)
Пауланер лименки има во маркетиве ако ти треба. Последно мислам во "Кит Го" видов.

Инаку големо +1 и од мене за Paulaner Munchner Hell
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Пауланер лименки има во маркетиве ако ти треба. Последно мислам во "Кит Го" видов.

Инаку големо +1 и од мене за Paulaner Munchner Hell
Фала, имам 2-3 различни пауланер. Имам околу 70-80 различни лименки од повеќе земји, ама немам место кај да ги чувам, а и пошо се празни лесно се гмечат. Ќе треба да ги фрлам :D
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Штета сеа со пандемијава, нема идење без тест за Бугарија, барем еднаш месечно идев да испазарам пива за мерак :D
Paulaner Münchner Hell и DAB ми се фаворит:)
DAB мислиш на ова?

1618173204983.png
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Имаше една страна на ФБ, имаа германски пива Шоферхофер/ДАБ/Радебергер/Пауланер, ама не можам да ја најдам. Пред 3-4 години нарачв од нив, ама само стаклени имаа (дека собирам, сакав лименки). Не беа нешо скапи. Можно е и да не работат веќе, со коронава, пошо сепак беа мала фирмичка, не беа којзнае каков дистрибутер. Ако знае некој нека каже :)
Шофенхофер е океј имаат доста мешани производи пива со сок нешто како Радлер само варијанти со друг вкус. ДАБ ако е Дортмундски легенда од Пилс Дортмунд е стар пиварски град кај мене за жал не се наоѓа ама е солидно, искрено Пилс. Радебергер обожавам една од најголемите пивари, да, индустриско ама пиварата е огромна близу Дрезден имам поминато неколку пати во времетo на источна Германија најдобро пиво одеше само за експорт дури во САД. А Пауланер е Пауланер :)
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Шофенхофер е океј имаат доста мешани производи пива со сок нешто како Радлер само варијанти со друг вкус. ДАБ ако е Дортмундски легенда од Пилс Дортмунд е стар пиварски град кај мене за жал не се наоѓа ама е солидно, искрено Пилс. Радебергер обожавам една од најголемите пивари, да, индустриско ама пиварата е огромна близу Дрезден имам поминато неколку пати во времетo на источна Германија најдобро пиво одеше само за експорт дури во САД. А Пауланер е Пауланер :)
Цепај си Stuttgarter Hofbräu :D
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.749
Само Стела, и онака пиво не можам, ама некогаш со скара сакам едно шишенце :pipi:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Удрете, ќе се труеме ние тука со Златен Даб :D
Zlatno pivo imavte vo Bitola, Kenbach. Go probav posle restartot so moderno pakuvanje. Odlicno bese. Ne znam sto se desi so nego, steta golema.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom