Пивофест 2011 - 14-17 јули

Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
СОПКА ЗА РОК ЅВЕЗДАТА ВО ПРИЛЕП?
Влатко Илиевски не настапи на "Пиво фест"
Скандал се случи зад сцената на завчерашниот "Пиво фест" во Прилеп, откако Влатко Илиевски не настапи на а финална вечер, иако претходно беше најавен на сите реклами. Според организаторите на фестивалот, Општина Прилеп, Илиевски не дошол на време на својот настап, кој требал да започне во 20, 30. Пред него пееја Елена Ристеска и Ламбе Алабаковски, и на крајот Здравко Чолиќ.
Менаџерот на рокерот, Кристијан Стефановски вели дека Влатко требал да настапи последен од македонските изведувачи, веднаш пред Здравко Чолиќ.
" Влатко беше лично поканет од прилепскиот градоначалник Маријан Ристески и од Пиварата која го плаќа неговиот настап. Со нив бевме договорени тој да пее последен, како најголема наша ѕвезда во моментов:pos: Кога стасавме зад сцената некаде по 21 часот, од организацијата ни рекоа дека Влатко бил прв на листата изведувачи и веќе нема простор за негов настап. Ние за тоа не бевме известени и е сосема спротивно од она што претходно се договаравме. Можеби за да ја кренат популарноста на други пејачи, некој од менаџерите или организацијата му прават сопки на Влатко", вели менаџерот на Влатко, Кристијан Стефановски.
Снежана Ристеска пак, одговорна за уметничкиот дел на "Пиво фест" вели дека програмата на изведувачи била објавена еден месец порано.
" Имавме термини и бевме врзани со директниот пренос на ТВ. Влатко требаше да настапи прв во 20, 30 часот. Тој задоцни, и според програмата немаше простор даа пее по Елена и Ламбе", ни рече Ристеска.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
А некој примети дека го немаше? :pos::pos:
зато нешто брзо ми завршија елена и ламбе со 2-3 песнички и ајт сиктер ко дојде Чолич цела вечер пред него беше :P , иначе не знаев дека било договорено ваква голема звезда последна да пее.. после Чолич.. :tapp:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Од сигурни извори разбрав дека за вгодина Мацко-наш, ќе направел се` што е во негова моќ да ги донесе Ramstein. Ќе ги прифател сите услови кои би ги побарале. :D

Лудо нели? :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Од сигурни извори разбрав дека за вгодина Мацко-наш, ќе направел се` што е во негова моќ да ги донесе Ramstein. Ќе ги прифател сите услови кои би ги побарале. :D

Лудо нели? :)
барем 1 % да има можност, ќе збеснам ако е вистина, ама нема шанси кај нас да ги донесат покрај сељачанава, замисли кој пиротехнички инструменти и алати ќе се користат :vozbud:
--- надополнето: Jul 22, 2011 7:13 PM ---
Од сигурни извори разбрав дека за вгодина Мацко-наш, ќе направел се` што е во негова моќ да ги донесе Ramstein. Ќе ги прифател сите услови кои би ги побарале. :D

Лудо нели? :)
барем 1 % да има можност, ќе збеснам ако е вистина, ама нема шанси кај нас да ги донесат покрај сељачанава, замисли кој пиротехнички инструменти и алати ќе се користат :vozbud:
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
барем 1 % да има можност, ќе збеснам ако е вистина, ама нема шанси кај нас да ги донесат покрај сељачанава, замисли кој пиротехнички инструменти и алати ќе се користат :vozbud:
--- надополнето: Jul 22, 2011 7:13 PM ---

барем 1 % да има можност, ќе збеснам ако е вистина, ама нема шанси кај нас да ги донесат покрај сељачанава, замисли кој пиротехнички инструменти и алати ќе се користат :vozbud:
дај не зезај бе тале , која сељачана на Чолич се возбудивме сите отколку на супер хикс .. :vozbud:Народот на фолк ни е мавнато не се лути па и ти :P
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
барем 1 % да има можност, ќе збеснам ако е вистина, ама нема шанси кај нас да ги донесат покрај сељачанава, замисли кој пиротехнички инструменти и алати ќе се користат :vozbud:
Абе не се салам, ќе ја запалат Комерцијална ! :D
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
http://www.youtube.com/watch?v=pbu_K_JvfjA
тоооо хахаха
pesnava hit ...eve go originalnoto video :
http://www.youtube.com/watch?v=0_5RoUb_5-k&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=FDIlgme5kcA&feature=related
најдоброто озвучување на балканот hahaha ludnica :D
--- надополнето: Jul 22, 2011 10:38 PM ---
За другата година би било убаво за пиво фест во Прилеп да ги поканат Kiki Lesendric i Piloti
http://www.youtube.com/watch?v=ocpbr1Bc7KE
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
дај не зезај бе тале , која сељачана на Чолич се возбудивме сите отколку на супер хикс .. :vozbud:Народот на фолк ни е мавнато не се лути па и ти :P
Чолич не е фолк како што е Харис, Цеца или Аца Лукас.
Ако ме прашуваш мене и јас би им го дал на Суперхикс терминот што го имаше Чолич, би ги најавил како најголеми на настанот, но не не прашуваат нас.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Чолич не е фолк како што е Харис, Цеца или Аца Лукас.
Ако ме прашуваш мене и јас би им го дал на Суперхикс терминот што го имаше Чолич, би ги најавил како најголеми на настанот, но не не прашуваат нас.
Зависи за кого како ,во прилепов повеќето сакаат се освен РАП , ПОП итн.... сакаат СРБСКО! :P
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
дај не зезај бе тале , која сељачана на Чолич се возбудивме сите отколку на супер хикс .. :vozbud:Народот на фолк ни е мавнато не се лути па и ти :P
Чолич не е фолк како што е Харис, Цеца или Аца Лукас.
Ако ме прашуваш мене и јас би им го дал на Суперхикс терминот што го имаше Чолич, би ги најавил како најголеми на настанот, но не не прашуваат нас.
не реков дека шмекерот е фолкер, пу пу скраја да е, само него и жељко го прифаќам од србиве, муабетот ми беше поради тоа што прилепскиот народ сака турбофолк, затоа нема шанси да се донесе некој поголема ѕвезда како рамштајн и продиџи.
кој ќе пие на рамштајн? сите ќе се пазат да не загинат во шутка :) нема шанси да се донесе некој познат бенд или пејач поради тоа што прилеп е најголемиот обожавател на србска кич музика.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
јој Влатче ѕвезда......па да......Влатко Илиевски е ѕвезда....абе Сонце е......СО ОЧИ НЕ МОЖАМ ДА ГО ГЛЕДАМ !
:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom