Песна со стихови (lyrics) и караоке!

Член од
7 септември 2016
Мислења
18.904
Поени од реакции
33.431
...понекогаш сакаме да ја испееме омилената песна, ама ете во моментот не ни текнува на стиховите, а можеби сакаме да пуштиме глас како во караоке, гледам нема таква тема да се постира песна со стиховите или пак само видео со пишан текс и само музика за караоке, било домашна било странска песна, нека се слушне вашиот глас низ домот, позитивно ќе делува во овие тешки времиња!
- постирајте една песна со текст или караоке!

еве примери :

1.)
Студена, Тоше Проески

2.)
Кучето мое, Студени нозе

3.)
Терориста, Слаткаристика

4.)
O Sole Mio, Luciano Pavarotti

5.)
Зошто си ме мајко родила

6.)
Отвори ми бело Ленче

7.)
Гоце Аранудов

Каранфило филфило моме,
карамфило филфило,
Каранфило филфило моме,
ти каранфил не носиш.

Ти каранфил не носиш моме,
ти каранфил не носиш,
ти каранфил не носиш моме,
на каранфил мирисаш.

Друшките ти носеа моме,
друшките ти носеа,
друшките ти носеа моме,
ама не мирисаа.

Цел ден стојам на порти моме,
цел ден стојам на порти,
цел ден стојам на порти моме,
пушка држам во раце.

Да убијам татко ти моме,
да убијам татко ти,
жал ми падна за тебе моме,
ќе останеш сираче.

8.)
Конкорд- Високи штикли и црни чорапи

9.)
Jabuke i Vino Zana & Zeljko Bebek

10.)
Rolling Stones- Satisfactions
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
18.904
Поени од реакции
33.431

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.595
Поени од реакции
27.989
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.111
Поени од реакции
14.757
ПЕСНА над ПЕСНИТЕ, ЛОСТ Диамонд
за жал, кога ја направија ( Џони Бристол, Бутлер..) прво самите автори ја пееја, па некој анонимуси , а дури по две години, 1975, Том Џонс ја зема...
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
18.904
Поени од реакции
33.431

Ако умрам ил загинам,
немој да ме жалите,
напијте се рујно вино
скршете ги чашите.

Еј, верни другари,
песна запејте,
мене спомнете.

Ако умрам ил загинам,
поп немој да викате
вие на гроб да ми дојте,
оро да заиграте.

Еј, верни другари,
песна запејте,
мене спомнете.

Ако умрам ил загинам,
ќе останат спомени.
Што сум лудо, лудовало
на младите години.

Еј, верни другари,
песна запејте,
мене спомнете.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom