Пелистерка календар 2015

Член од
12 август 2014
Мислења
101
Поени од реакции
173
Мајот и августот оставаат без здив.. Бирајте месец, не коментирајте многу-многу ::bravobe:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
по рамковен е она, иначе не вреди у мк ништо да направиш секако сеир ќе ти удрат на крај
Ама не мораат за ебан календар више и таму низ нос да се форсира Бадентер. Аман шо е со луѓево?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
За Тамара и Маријана не верував дека би се соблекле......, претпоставувам дека се имаат сликано за поголема сума на пари. Но како и да е, одлично искочиле, а и нешто професионално и ново е кај нас(y)

За Аделина........., и покрај тоа што е убава, Чкљ си е Чкљ и веќе ми се има згадено од нив.

Аделина Тахири се отепа гомна јадејќи против нас за сите протести на албанците, ама за сите до еден. И сега дојде ред македонец да си ја закачи на ѕид овцава.
Мислам дека не беше Аделина, туку дека модифицираната дегенка Туна беше една од најистакнатите на Чкљ протестот. Но како и да е, не верувам дека Аделина мисли поразлично од Туна. Затоа како што рече, само поради неа не би го закачил календаров на ѕид.

:)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Ама не мораат за ебан календар више и таму низ нос да се форсира Бадентер. Аман шо е со луѓево?
Тоа е повеќе маркетинг стратегија, бидејќи пелистерка се пие и од Албанците, им прави мерак и нивна женска да видат како се чепати
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
За Тамара и Маријана не верував дека би се соблекле......, претпоставувам дека се имаат сликано за поголема сума на пари. Но како и да е, одлично искочиле, а и нешто професионално и ново е кај нас(y)

За Аделина........., и покрај тоа што е убава, Чкљ си е Чкљ и веќе ми се има згадено од нив.


Мислам дека не беше Аделина, туку дека модифицираната дегенка Туна беше една од најистакнатите на Чкљ протестот. Но како и да е, не верувам дека Аделина мисли поразлично од Туна. Затоа како што рече, само поради неа не би го закачил календаров на ѕид.

:)
Само кликни на линкот на името бобче :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Само кликни на линкот на името бобче :)
Да, видов. Но како и да е затоа реков, не верувам дека Аделина мисли поразлично од Туна. Ко да нема други Македонки, па неа ја ставиле.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.272
Штом на лет3 не му се бендисуваат значи ептен ја претерале (он барем кажуваше на многу постови не му сметало ништо ) :чда::vozbud:
ах, би ги онадел и такви немам гајле бе за то од уметнички аспект кажував
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.127
Поени од реакции
20.327
Оти бе брад не е привлечна, она ако не е не знам која е? :brlav:
Многу вештачка ми е некако, штознам... Не ми е по вкус ич. Требало Благица Павловска ја стават на нејзино место. :icon_lol:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Аделина Тахири се отепа гомна јадејќи против нас за сите протести на албанците, ама за сите до еден. И сега дојде ред македонец да си ја закачи на ѕид овцава.
Би ја закачил ја на џоџола само да ми падне прилика и нема да слези веќе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom