Пастрмалијада

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
На 06.11.2009(Петок) во Штип на градскиот плоштад по 3ти пат ке се одржи ПАСТРМАЛИЈАДАТА.На овој настан ке гостуваат неколку славни личности од нашата музичка сцена мегу кој ке бидат политичари,уметници и сите жители на град Штип.Како и секоја година ке бидат вклучени различни наградни игри најбрзо јадење на пастрмајлија како и награди од спонзорите.
Што значи дека Штип ве поканува на масовно собиранка да му се оддаде почит на специјалитетот кој со години опстојува во Штип.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.380
Сериозно размислувам да дојдам. Од колку до колку трае ова?
Има заинтересирано скопјани за посета на Штип? :)

BTW, ја преместив темава во Гурманско катче, кај што ќе има поголем одзив.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Колку кеш е повратна Ск - Штип?
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Сериозно размислувам да дојдам. Од колку до колку трае ова?
Има заинтересирано скопјани за посета на Штип? :)
Па обично почне кај 8 да се собира народ и некаде до полнок ке биде дешавката и да не забраам ке бидат поделени 2000 бесплатни пастрмајлии па ако си фанеш место до штандо на скопско мх,мх.
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Ако има фин одзив од форумов, може и со коли да идеме, организирано.
Па ко има одзив од форумо може и да ве пречекаме членовите од Штип шо се на форумо ама отом потом за тоа.:smir:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.380
Па ко има одзив од форумо може и да ве пречекаме членовите од Штип шо се на форумо ама отом потом за тоа.:smir:
Одлична е идејава. Ако има заинтересирани Скопјани, слободно пријавувајте се за да се организираме околу превоз.
Ги бива ли барем пастрмајлиите на евентов? Да не доаѓаме за џабе... :)
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Одлична е идејава. Ако има заинтересирани Скопјани, слободно пријавувајте се за да се организираме околу превоз.
Ги бива ли барем пастрмајлиите на евентов? Да не доаѓаме за џабе... :)
Па не се лоши ама нели кафане е кафане дека тука се на големо прае ама не се лоши уопште а и ке видеме како организацијата лани беше супер надевам се и оваа година а ако сакаш да си напраеш кеф дојди поручок седни некаде порачај си пастрмајлија и уживај и вечерта ке одеш на дешавката ...Него една работа не ми е јасна ако има некој од штип да ми разјасне нели дешавката е за 8ми ноември ослободувањето на Штип оти е недела ли ке биде на 6ти поместено или шо....Не бе воа не е можно некаде пише 6ти некаде 7ми кога ке биде и финалето на Макфест,ај ко ке знам за сигурно ке пишам ама мислам дека е 6ти.
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
јас не сум дома така да не знам податоци за пастрмајлијадата али можам да и кажам на сите од страна шо сакат да доат... ако неќат да им се фане скапо - повратна со возче и бутајте пастрмајлиии :) и вино ем ракија даваат :)
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Од Струмица да не има некој заинтересиран за да се организираме? Со автобус повратна е 300ден. Некој ако има кола, уште поарно така да се договориме.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
Обожавам пастрмајлиии...
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Одзив?
Никаков?
Ќе се иде или не сеа?
И ќе ми каже некој колку е повратна за до штип со воз?
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Одзив?
Никаков?
Ќе се иде или не сеа?
И ќе ми каже некој колку е повратна за до штип со воз?
Мислам дека повратна беше некаде околу 250 ама не ме факај за збор.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Доста интересно, доста интересно... Ако се собере екипа, можно е да се пали кола и да се вози накај Штип... Ај ќе се исконсултирам со весело друштво дали се расположени, ако има доволно кандидати ќе ве информирам за заедничко одење, ако има некој од Скопје за одење накај Штип...

П.С. Ах како ми се јаде пастрмајлија, се канам 2 недели да јадам
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Доста интересно, доста интересно... Ако се собере екипа, можно е да се пали кола и да се вози накај Штип... Ај ќе се исконсултирам со весело друштво дали се расположени, ако има доволно кандидати ќе ве информирам за заедничко одење, ако има некој од Скопје за одење накај Штип...

П.С. Ах како ми се јаде пастрмајлија, се канам 2 недели да јадам
Ако иде уше некој од кгн, имај ме у план...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom