Парфеми

Член од
22 септември 2013
Мислења
19
Поени од реакции
2
А дали знаете од каде може да се набават овие дрва што ја сочинуваат сржта на парфемите, дали ги има по зелени аптеки или сл. или пак тешко
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
А дали знаете од каде може да се набават овие дрва што ја сочинуваат сржта на парфемите, дали ги има по зелени аптеки или сл. или пак тешко

http://www.fragrantica.com/notes/

Не те сфаќам какви дрва, ете ја горе листата од што се' се прават парфемите. Мислам дека нема по-обемен сајт од fragrantica...
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
2
Поени од реакции
1
Неодамна почна со работа првата веб продавница за продажба на парфеми. Нарачаје го вашиот омилен парфем ние ќе ви го доставиме дома.
http://www.kupiparfem.com.mk/
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Момци дајте предлог за некој парфем до 1000че кај нас или до кај 20тина евра од интернет, слаб сум со кеш моментално па ај совет за некој „подобар“ до тие пари. Гледав во зара пред неколку дена али незнам дали чинат или не.
Инаку пред неколку дена ми заврши овај 50ml го добив на поклон пред неколку месеци али подобар парфем не сум имал досега, да фатам некој денар и пак ќе го земам.
--- надополнето: 14 октомври 2013 во 03:24 ---
Момци дајте предлог за некој парфем до 1000че кај нас или до кај 20тина евра од интернет, слаб сум со кеш моментално па ај совет за некој „подобар“ до тие пари. Гледав во зара пред неколку дена али незнам дали чинат или не.
Инаку пред неколку дена ми заврши овај 50ml го добив на поклон пред неколку месеци али подобар парфем не сум имал досега, да фатам некој денар и пак ќе го земам.
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Гледав во зара пред неколку дена али незнам дали чинат или не.
Зошто да не чинат во Зара....сега...неам таков, ама сосема ми се коректни, сум ги пробал, за парите за кои бараш и за секојдневна употреба (па и спорт :facepalm: ), се ок.
Само не знам како преку интернет може да си најдете парфем, многу лична работа е. Јас многу често купувам, ама претходно барам и тоа не толку да ми е пријатен парфемот, отколку да не напраам утка и да не можам да го смислам после...
Барај....за 1000ка може да најдеш некое помало пакување (30мл можеби)....

....и тој Invictus-от на Пако Рабан, не знам бе како ви е филм цел град исто да мириса? Шо е најтрагично, не е ни ефтин парфемон, ама секој кафич у Скопје труе на Invictus....глеајте нешто поинакво да најдете, избор има многу...
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Зошто да не чинат во Зара....сега...неам таков, ама сосема ми се коректни, сум ги пробал, за парите за кои бараш и за секојдневна употреба (па и спорт :facepalm: ), се ок.
Само не знам како преку интернет може да си најдете парфем, многу лична работа е. Јас многу често купувам, ама претходно барам и тоа не толку да ми е пријатен парфемот, отколку да не напраам утка и да не можам да го смислам после...
Барај....за 1000ка може да најдеш некое помало пакување (30мл можеби)....

....и тој Invictus-от на Пако Рабан, не знам бе како ви е филм цел град исто да мириса? Шо е најтрагично, не е ни ефтин парфемон, ама секој кафич у Скопје труе на Invictus....глеајте нешто поинакво да најдете, избор има многу...
Не не за спорт, за во теретана и после теретана дезодоранс си користам. Ми треба за секојдневна употреба, али месецов дури да фатам кеш за поскап и за излегување.
Денес бев во една парфимерија во прилепов и ми вика имам Aqua di Gio, ко ми кажа 350 денари видов колку е саатот :D
немам земано досега од копиите и незнам дали ги бива или не, инаку се мислев измеѓу овие во зара или пак straight.
 
П

Пепси_

Гостин
Не не за спорт, за во теретана и после теретана дезодоранс си користам. Ми треба за секојдневна употреба, али месецов дури да фатам кеш за поскап и за излегување.
Денес бев во една парфимерија во прилепов и ми вика имам Aqua di Gio, ко ми кажа 350 денари видов колку е саатот :D
немам земано досега од копиите и незнам дали ги бива или не, инаку се мислев измеѓу овие во зара или пак straight.
јас ги возам од зара, ептен траат долго посебно зара голд и силвер сеа ќе го почнам......ефтини се плус
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Не не за спорт, за во теретана и после теретана дезодоранс си користам. Ми треба за секојдневна употреба, али месецов дури да фатам кеш за поскап и за излегување.
Денес бев во една парфимерија во прилепов и ми вика имам Aqua di Gio, ко ми кажа 350 денари видов колку е саатот :D
немам земано досега од копиите и незнам дали ги бива или не, инаку се мислев измеѓу овие во зара или пак straight.
Добри се од Зара, за парите се одлични, а копија од ништо не бива....
За спорт се зезав.....има пациенти и на баскет шо ставаат кога идат или на кеј, многу ми е глупо тоа некако - не викам дека треба да смрдиш као твор, ама парфем од 5000 за потење не иде...
Еве ја си земав пред некој ден Cartier...старачки е малку може, ружа е главна што за машки парфем е малку невообичаено, ама ми праи филм...ич не штедам на ова, некои 6-7 ги имам и не се штедам на ова многу....
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
....и тој Invictus-от на Пако Рабан, не знам бе како ви е филм цел град исто да мириса? Шо е најтрагично, не е ни ефтин парфемон, ама секој кафич у Скопје труе на Invictus....глеајте нешто поинакво да најдете, избор има многу...
Одличен е бе, за разлика од Милион-от кој беше ептен исфорсиран но ете не сум приметил бар сеа за сеа некој друг на Инвиктус да мириса, моментално после Black XS омилен од Пако ми е (y) И да како и другите на Рабан, ептен трае...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom