Парфеми

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
па сега за сега се задоволувам со BU Sexy и C-THRU Aqua Marine, а кога би заработувала сама, и не би била зависна од родителите ми, дефинитивно би се почастила со Cat Deluxe At Night - Naomi Campbell
 

ПојзонГрл

Оne in a Million
Член од
22 јули 2007
Мислења
264
Поени од реакции
1
Најубав според мене е Bvlgari, преубаво мириса.
После него Poison од Dior.

Од машките Carolina Herrera, дефинитивно најубав машки парфем...
 
Член од
1 август 2007
Мислења
40
Поени од реакции
0
Долго време го користам :



а ги сакам :




 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Њуз:

Пазарот за задоволување на женската пасија - парфемите,како и секое лето нуди неколку вистински квалитетни парфеми,баш погодни за летниот период.
Иако се препорачува заради високите температури и топлото време преку денот да се користи парфимирано млеко за тело,а навечер парфем(заради присуството на алкохол и лошата комбинација на алкохол-сонце преку денот) еве неколку предлози кои се хит ова лето:

1. Libertе - Cacharel
Лансиран во Април оваа година,овој збир на опојни ноти од портокал,бергамот,ветивер и пачули бил инспириран од францускиот колач Chamonix,во чиј вкус преовладува горчлив портокал,мед и многу зачини. Го создале Domitille Bertier и Olivier Polge,а рекламната кампања е во соработка со Жизел Бундшен.



2. Chanel - Chance Eau Fraiche
По лансирањето на парфемот Chance,во 2002 година,Шанел создава негова понежна и посвежа верзија и го лансира во март, 2007 година.
Содржи ноти на цитрон,јасмин,ветивер,бел мошус,тиково дрво и воден зумбул.
Парфемот е создаден од Jasques Polge,куќниот парфимерист на Шанел.



3. Very Irresistible Givenchy Soleil D'Ete
Уште една верзија на феноменалниот Very Irresistible,овој пат екстремно летна,создаден од Sophie Labbe. Има ноти на роза,личи,бор и разни други дрва. Главната нота на свежина ја добива од водната нота.



4. Calvin Klein One Summer
Лансиран во 2004,оваа “оранжада’’ добива своја нова верзија и во 2005 година. Опишан е како свеж,овошен и сладок и досега променил две пакувања.


5. L'eau D'Issey Summer - Issey Miake
Лансиран одамна,уште пред околу 10 години,L'eau D'Issey добива нова летна верзија која е приближно исто толку добра и и оригинална како и првата. Изобилува со свежина,асоцира токму на зелената боја,ви дава чувство на чистина и смиреност.

 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
la coste-touch of pink mi e THE ONE ,gi repferiram po blagite ..srce da te stegne od so se blagi :)
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
сум користела различни,ама дефинитивно најубави парфеми се Paco Rabanne Ultraviolet;Tommy Hilfiger true star gold Beyonce;Carolina Herrera 212 splash i 212 h2o;Moschino cheap&chic l'e(srce)u
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Јас имам многу парфеми,омилени ми се Davidoff-Game;Britney Spears-In control;Boss-Femme;Givenchy-Very irresistible
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14

овој го користам вечно....сега само малце сменив на Northern lights од Oriflame многу е убав:dance: :pipi:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22

Dolce & Gabbana - Light blue ..

Ако го платив доста скап, не се каам за парите, преубав е. Сите сетила ми ги активира.
 
Член од
25 август 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
Најновиот што си се почастив сама

Britney Spears - Midnight fantasy ЗАКООООН!!!



п.С. Е не знам зошто не излегува слика јас најрегуларно си ја внесив, нека средат администраторите

п.п.С.А не се лоши ни Escada, Jlo - Glow in the Dark ама најмногу ме освои миднајт фентазииии
Midnajt fantasi go dobiv letovo i mirisam kako JAGOTCE , epten si go sakam i kaj da odam site prasuvaat koj miris e :pos2: Odlicen izbor!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom