Паранормални ритуали

Член од
22 август 2020
Мислења
87
Поени од реакции
58
Гледам нема отворено ваква тема, па решив да отворам.
Се работи за секаков вид ритуали кои вклучуваат паранормалност. Меѓу нив има ритуали кои се прават со цел да се добие нешто (љубов, пари, среќа), да се исполни некоја желба, да му се наштети на некој, а има и такви кои се прават чисто за забава.
Повелете 3 најрелевантни линкови на кои можете да ги најдете:
Слободно можете да разменувате мислења и искуства во врска со било кој ритуал, а доколку сакате можете и да претставите нови кои ги знаете, а ги нема во горенаведените линкови.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
816
Поени од реакции
1.296
Јас оваа магија ја правам и секогаш функционира. Повторувај 30 минути "АБРАКАДАБРА"



И во делчево одам под дрво се протнувам
 
Последно уредено:

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
753
Поени од реакции
1.007
Ти да се дупиш со духој
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
барам волшебничка што ќе изврши егзорцизам врз мене. Демоните се прејаки
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.768
Во Кенија има паранормален ритуал на покојниот на 11-тиот ден да се откопа да се ниша на носилката и околу него да се играат танци и да се тропа на дајре...
 
H

Hyperion VI

Гостин
Гледам нема отворено ваква тема, па решив да отворам.
Се работи за секаков вид ритуали кои вклучуваат паранормалност. Меѓу нив има ритуали кои се прават со цел да се добие нешто (љубов, пари, среќа), да се исполни некоја желба, да му се наштети на некој, а има и такви кои се прават чисто за забава.
Повелете 3 најрелевантни линкови на кои можете да ги најдете:
Слободно можете да разменувате мислења и искуства во врска со било кој ритуал, а доколку сакате можете и да претставите нови кои ги знаете, а ги нема во горенаведените линкови.
А,ова е стварно нешто ново,
многу добро што си ја отворил темава,оние претходните беа за
„виш окултизам",
а не држеа вода :(
Кога човек сака едноставно да направи паричка или да плесне некоја(веќе подостарена) симпатија од тинејџерски денови,тука би било правото место за постирање ритуали.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.953
Јас оваа магија ја правам и секогаш функционира. Повторувај 30 минути "АБРАКАДАБРА"



И во делчево одам под дрво се протнувам
Колку болни луѓе и проста маса. :трипл фејспалм:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.755
Поени од реакции
9.558
Пролетен еквиноциј

Денес е прв ден на пролет, ден на среќата и ден за нови почетоци, за нова енергија.
Има еден ритуал кој што се прави на овој ден, може да се прави индивидуално а може и во група.
Треба на еден лист хартија да си направиш список на карактерни особини кои би сакал да ги имаш..на пр. храброст, логика, интуиција, самоконтрола, комуникација, пријателство идр.
Одбираш една карактерна особина и треба да ја прочиташ на глас - Јас Топла имам самоконтрола и овој квалитет ќе ми го смени на подобро досегашниот тек на животот.......и вечерта пред спиење, ставете го листот под перница.

:)
 
K

Kitsune

Гостин
Пролетен еквиноциј

Денес е прв ден на пролет, ден на среќата и ден за нови почетоци, за нова енергија.
Има еден ритуал кој што се прави на овој ден, може да се прави индивидуално а може и во група.
Треба на еден лист хартија да си направиш список на карактерни особини кои би сакал да ги имаш..на пр. храброст, логика, интуиција, самоконтрола, комуникација, пријателство идр.
Одбираш една карактерна особина и треба да ја прочиташ на глас - Јас Топла имам самоконтрола и овој квалитет ќе ми го смени на подобро досегашниот тек на животот.......и вечерта пред спиење, ставете го листот под перница.

:)
Не разбрав. Што е паранормално во ритуалов ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom