Папагали (општи дискусии)

  • Креатор на темата mRnO
  • Време на започнување
Член од
17 јануари 2015
Мислења
18
Поени од реакции
1
Preporaka za tigrici vo Skopje od odgleduvacnica, mladi od kade da se kupat.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.013
Поени од реакции
36.083
Шо мислите за мојот папагал на профилна, добро момче ли е?
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
Знае ли некој да ми каже што може да му е на мојот папагал (тигрица), постојано го чеша газот а и пердувите околу газот му ги нема мислам дека од што го чеша ги има искубано, изметот му е течен и има зелена боја, а ова е вака еве веќе 2 дена. Го измив нежно со млака вода ама џабе пак се чеша, а вака е супер расположен и си игра и си има апетит си јаде ама сирот цело време се чеша и ептен ми е жал да го гледам како се мачи.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.017
Поени од реакции
14.866
Знае ли некој да ми каже што може да му е на мојот папагал (тигрица), постојано го чеша газот а и пердувите околу газот му ги нема мислам дека од што го чеша ги има искубано, изметот му е течен и има зелена боја, а ова е вака еве веќе 2 дена. Го измив нежно со млака вода ама џабе пак се чеша, а вака е супер расположен и си игра и си има апетит си јаде ама сирот цело време се чеша и ептен ми е жал да го гледам како се мачи.
Prašaj na veterinar da ti dadat lek za toa...i namačkaj go so ,,groždeva mast,, mnogu ke mu pomogni
Шо мислите за мојот папагал на профилна, добро момче ли е?
Kolku ja zede arata???? Top papagal e, no mnogu e skap
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.906
Поени од реакции
35.368

...ај, како човек да не се расположи кога ќе го слушне папагалов како го чувствува ритамот! :love:

 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.017
Поени од реакции
14.866

...ај, како човек да не се расположи кога ќе го слушне папагалов како го чувствува ритамот! :love:

Мојот Какарики е далеку поевтин папагал од овој амазонецот, но треси зелени бетер од овој....:vozbud:

20240223_201446.jpg
 
Член од
2 јули 2008
Мислења
159
Поени од реакции
76
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.017
Поени од реакции
14.866
Да...многу се радознали...ја става главата таму каде што не треба. Палмата тамам пушти нови семки, одма им се нафрли....:tapp:

20240203_203310.jpg
 
Член од
24 ноември 2007
Мислења
170
Поени од реакции
106
Dali nekoj znae papagalov tigrica dali e masko ili zensko, staro e okolu 4 meseci. 1710180629775.jpg
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
87
Поени од реакции
28
Има ли некој користено мувисел за парење кај папагали?
images (8).jpeg
 
Член од
28 април 2024
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, папагалот има проблем со паѓање на пердуви, ќелав е скроз, во два дена му испаднаа пердувите на главата. Некој да знае каде би можело да се најде endektocid во Скопје?
Автоматски споено мислење:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom