Папагали (општи дискусии)

  • Креатор на темата mRnO
  • Време на започнување
K

Kacar

Гостин
Белото е машко
Сигурен си дека зеленото е женско а белото машко ? Мислам белото сакам да го сменам не знае да лета уопште а, мачките го демнат. Другиот лета високо. Значи со сигурност дали зелениот е женка ? Да знам да заменам белиот со мажјак...
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Папагалите не се сликички за менување.
Шо уопште се нафаќате да ги земате ако чекаш вистинскиот да го погодиш?
Овие се две, па и веќе се дружат, он ќе го менел белото. Џијзс.
 
K

Kacar

Гостин
Папагалите не се сликички за менување.
Шо уопште се нафаќате да ги земате ако чекаш вистинскиот да го погодиш?
Овие се две, па и веќе се дружат, он ќе го менел белото. Џијзс.
Океј, бек оф грл, сакам да одберам максимално да ми се погоди зашо ЈА ЌЕ ГИ ЧУВАМ А НЕ ТИ !
Не ми треба солење памет, а и наведов причина зашто не ми се допаѓа белиот.
Плус ќе праам и гнездо сакам да ги гнездам. Оваа не може да лета а не пак јајца да лежи. Плус албино папагалиците не се мајки.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Океј, бек оф грл, сакам да одберам максимално да ми се погоди зашо ЈА ЌЕ ГИ ЧУВАМ А НЕ ТИ !
Не ми треба солење памет, а и наведов причина зашто не ми се допаѓа белиот.
Плус ќе праам и гнездо сакам да ги гнездам. Оваа не може да лета а не пак јајца да лежи. Плус албино папагалиците не се мајки.
Јас мислев за миленици ти се, а ти за бизнис ги планираш. Ок. Со среќа бизнисот.
 
K

Kacar

Гостин
Јас мислев за миленици ти се, а ти за бизнис ги планираш. Ок. Со среќа бизнисот.
Хаха бизнис од еден пар тигрици ? За бизнис стандардни тигрици треба а не овие кукли. За среќа ги чувам. Оти души ми се, ама белата стварно не ми го праи ќефот.

Инаку исти пол се, и двете имаат светло плаво со бело бледо. Машки млад има виолетово над клунот. Утре ја мењам.
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
ја како што знам со сигурност пол не може да се одреди до кај 9-10 месеци, освен со генетско испитување према хромозоми, Има некои искусни одгледувачи и према ширина на карлица одредуваат пол ама и тоа не е најсигурно
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2013
Мислења
253
Поени од реакции
282
Океј, бек оф грл, сакам да одберам максимално да ми се погоди зашо ЈА ЌЕ ГИ ЧУВАМ А НЕ ТИ !
Не ми треба солење памет, а и наведов причина зашто не ми се допаѓа белиот.
Плус ќе праам и гнездо сакам да ги гнездам. Оваа не може да лета а не пак јајца да лежи. Плус албино папагалиците не се мајки.
Јас имам тигрица што не може да лета а ми има 3 пати мали иставено
 
K

Kacar

Гостин
Јас имам тигрица што не може да лета а ми има 3 пати мали иставено
Океј, ама не е албино нели ,?[DOUBLEPOST=1507541418][/DOUBLEPOST]Успешна размена. Шо убав мажјак сеа имам пу пу IMG_20171009_112747.jpg
 
Последно уредено од модератор:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Што убави мажјаци имаш сега :D сумлив ми е овој, може ќе мења пол :)
 
Ф

Флеш

Гостин
Нимфава моја почна да се митари,интересно е што се погодува истиов период како лани,ран октомври месец
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Нимфава моја почна да се митари,интересно е што се погодува истиов период како лани,ран октомври месец
Мојата тигрица пред околу една недела почна да се митари, еве сега почна по некои нови ,,никулци пердуви" да и растат, па тивка е и мирува. Веројатно се спремаат за поладниов период со нови пердуви колку што е веројатно ова да нема врска, нека каже некој што знае зошто е тоа така:D
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
исто и кај мене двете тигрици пред недела почнаа со митарење
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
3
Поени од реакции
1
Малку помош...пред два месеци си купив папагал сорта козица... И денес гледам снела јајце. Постојано вака си несат ли? Што да правам со јајцето и онака папагалов не го ни погледнува сака само да е надвор од кафез (да ми ја демолира куќата хахаха)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom