Панкот во Македонија

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
ВАЖНО !!!!

Еј народе вака сеа: Пошто останавме без бубњар.КОј е истомисленик со нас, кој е по тие патишта на живот тргнат и човек што сака да свири у Дефект би бил добредојден.И забораив - треба да знае да свири бубњеви хех.Само си знаете тие ритмови како идат пошто на некој што не му иде тоа ке му биде доста тешко.Ако има заинтересиран/и нека пише по пп па ке праиме муабет.Поздрав !
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
игор мозе јас? ? знам кец двојка и доста ми е нели ?

и брат мн си станал опасен у пм ме уплаши со ова постовиве , остајги брајката металци на мира :D
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
ххехее ае мартин ти треба поише од кец двојка ама ако имаш толку голем мерак да пробаме нешто :)
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Панкот е изумрен у Македонија!

Жал ми е ја сакам таа музика али то е то живот.

Пропаганда.
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
Ах изумрен.Дој на свиркава ке видиш дека е далеку од изумирање :).Pozdrav !
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
Абе има и у битола, струга, пробиштип,охрид има чат пат.Сеа ипак мала земја сме али што е тоа е .Али се држи
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
E nema vo bitola pank soznam a bas bi sakala da odam na nekoja taka dobra pank svirka.
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
parketi so se.ima ushte nekolku ne mi teknuvaat.Ipak ok e
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
хехе колку ми доаѓа до смеење вака некој коа ке се избаци од нигде што нема врска ни со темани со ништо и ке каже кратко и јасно : панк ис дед... и мисли којзнае каков заклучок донел и сите не заќутел и не ставилл под земја.еве капа ти симињам одма и рака ти давам ми го просветли сега животот
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
хехе колку ми доаѓа до смеење вака некој коа ке се избаци од нигде што нема врска ни со темани со ништо и ке каже кратко и јасно : панк ис дед... и мисли којзнае каков заклучок донел и сите не заќутел и не ставилл под земја.еве капа ти симињам одма и рака ти давам ми го просветли сега животот
Види ние можеме да си кажуваме верзии какви што сакаме и какви ни одговараат. Но факт е дека панкот во Македонија не е на завидно ниво. Во споредба со металот и каков замав има заземено, панкот е нула. Беше популарен некаде после 96 година ама и тоа кратко траеше.
 
S

StormRage

Гостин
Види... донекаде burn84 е во право... па зато реков дека PUNK is dead... а додуша слушам по малку... со то шо реков дека punk is dead не значи дека го мразам
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
116
Поени од реакции
0
Во споредба со металот и каков замав има заземено, панкот е нула. .
Pa mnogu normalno deka metalot e popopularen od punkot vo makedonija cekoj vtor seljak stana metalec. A od makedonskite metal bendovi samo tri ili cetri vredat i mozat da pokazat neso.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom