Панкот во Македонија

bootboy

Skopje Bootboys!!!
Член од
29 декември 2008
Мислења
624
Поени од реакции
346
"Прв на список ми е Мирко Попов, после свирки ми го чисти топов!"
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
153
Поени од реакции
13
Six Pack, српска панк група имаа предновогодишна журка во Кастро.
Дечките се стварно добри, направија ВООМ!


Новиот Почеток не се лоши, ги слушав во Колосеум пред почетокотот на Суперхикс.
Знаат атмосфера да направат барем.
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
497
првата демо песна на LSD:


Набргу и мн други снимени......
 
T

theTinule

Гостин
Definitivno ne mi lezhi pank na psihata povekje...
btw, koi se malive?
Ili ne se mali? xD

Edit: Najdov !
Aryan motikA е панк бенд од Скопје кој постои од 2008 и никој не го знае оти е најнеталентованиот ансамбл на скопски и други разни анти-фраери кои некако успеваат да звучат закон. Со нивната идеологија која е во принцип информатичарска и анархистичка, тие се залагаат за укинување на угнетувачките закони за општење во јавноста и продажба на алкохол само пред 9, како и за целосна еманципација на криптоанархијата, хакерајството, митницизмот и даунлоудирањето, особено на аниме порки како протест против глупите срања кои можат да се гледаат преку легални стримови на нет и за целосно еманципирање на незастапените мрсни хентаи Last Blade - King of Fighters кросовери.

Бендот го сочинуваат:
Киро Мотика - бас и вокал
Давор Мотика - гитара и такоџе вокал
Игор Мотика - тапани

Имаат издадено две демоа и еден самоиздаден албум кој го носи името „К*р со сп*рма шо се претвара у митолошко биќе то ес караконџул“. Албумот е испечатен во локалната книжара во износ од 42 копии, од кои само 6 се останати.

Mng se odvratni.
 
Г

Господ

Гостин
Кај си ги откопала ретардиве :pos:
Денес секој втор свири панк...го унаказија жанрот.
 

bootboy

Skopje Bootboys!!!
Член од
29 декември 2008
Мислења
624
Поени од реакции
346

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Нема луѓе за асален бенд,денес е битно да имаш бенд,квалитетот е мањебитен.
За панкерски бенд не ти требаат музичари. Всушност што помалце талент и слух имаат за музика то подобри панкери се. Битно е да прат бучава и се дерат и да можат шо подалеку да плукаат на сцена.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
474
Поени од реакции
152
Еве чисто од мила душа, ризик јак, и да погинете ќе ја дослушате: .
Иначе очекувајте свирка негде март средина:НГ, Дефект и Disclass кои почнаа пак да свират.(само што купи гитара Валтер). :)
 
A

AnFem

Гостин
Со панкот треба да иде идеологијата, се бара конструктивност и текст кој ќе ме наежи. Нормално, кога веќе изнесуваш поента преку музика, нека биде разбирливо пеењето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom