Паладин или Маге

Маге или Ретри Паладин?

  • Маге

    Гласови: 31 53,4%
  • Паладин

    Гласови: 27 46,6%

  • Вкупно гласачи
    58
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Брат,90% од овие тука што викаат паладинот е срање во споредба со мејџ батали тие муабети,јас гарантирам дека 80% од овие тука на форумот не искусиле пвп со паладин ама добро нареден и набилдан.
Верувам сум играл паладин (се надевам дека на мене ми се обраќаш :) ) и така, иначе хантерот мн јак :) му се мислам...
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Оф топик

Да се погледнат темите Паладин против ДК и Роуг,мислењата на Месијата се исти.

Да се стават двајца со скилл мејџот ќе тепа пошо паладинот не ќе може да му се приближи.Крај на приказна.Гагање од позади со криља и берзеркер едина опција.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
307
Поени од реакции
184
Брат,90% од овие тука што викаат паладинот е срање во споредба со мејџ батали тие муабети,јас гарантирам дека 80% од овие тука на форумот не искусиле пвп со паладин ама добро нареден и набилдан.
kako mozes da garantiras koga kako prvo i osnovno igras na piratski server? covekot ti zbori za orginal...
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
kako mozes da garantiras koga kako prvo i osnovno igras na piratski server? covekot ti zbori za orginal...
Сум играл на оригинал на паладин од мој пријател,мејџот го намавав во арена во рок од 5 секунди,двајцата фул фуриус опремени.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Мејџон има јаки бафови...лесно би било против паладин,ал најак е ДРУИД!!!!!!!!!!!!
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
78
Поени од реакции
7
Пред и се скилс......,ама играч со mage и скилс,смртна комбинација за било кој карактер, mage како mage,мислам дека се така направени,и работава иди фати ме ако можиш, па сега имај скилс на Mage, ке страда кој и да е,јас имам тепано без проблем пала и со fire/arcane mage,страсен dmg и crit,e сега frost да те млати е да си пукнис в`кожа....Јас мислам Mage !!!!!
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
83
Поени од реакции
0
Veke nema shockadin ??? neam okluceno WoW nekade okolu 4-5 meseci... Inace igrav dk na skullcrasher. Pala vs Mage samo shockadin mozese da go tepa na mage.. P.S nekoj rece deka skilled mage moze da mlati bilo koja klasa... de de n/c osven sega ako se nerfnati. Mage nikogas nema da utepa Druid,rog,warlock i DK... no se zavisi od skilot.
 

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
spored mene dokolku e skilled frost mage player paladinot nema realni sansi ako veke zborime za 1v1 klasicna borba, a vidov nekoj postira klipovi od Battelground toa e veke druga rabota u battlegroundot imas nekoj so te podrzuva, nekoj te hila nekoj ti pomaga, taka da ne se meri silinata na heroite na bg tuku eden na eden a do dusha frost mage ima premnogu sansi kako i da se spasi dokolku mu dojde paladinot odblizu (led,blink,ledot na petot i ice stun ili sto im e toa) taka da spored mene Mageto ima poveke silina i nacini da pobedi no se zavisi i od skilldot i od gearot:smir:
 

$korpion

MusicProducer
Член од
14 април 2009
Мислења
252
Поени од реакции
90
spored mene dokolku e skilled frost mage player paladinot nema realni sansi ako veke zborime za 1v1 klasicna borba, a vidov nekoj postira klipovi od Battelground toa e veke druga rabota u battlegroundot imas nekoj so te podrzuva, nekoj te hila nekoj ti pomaga, taka da ne se meri silinata na heroite na bg tuku eden na eden a do dusha frost mage ima premnogu sansi kako i da se spasi dokolku mu dojde paladinot odblizu (led,blink,ledot na petot i ice stun ili sto im e toa) taka da spored mene Mageto ima poveke silina i nacini da pobedi no se zavisi i od skilldot i od gearot:smir:
Dobro kazano------>PALADINOT NEMA REALNI SANSI
 

DonLosko

Il capo di tutti capi
Член од
2 февруари 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
Мн јасно дека мејџ газот ке му го отвори на паладинот ама да знае да игра. Ако нема скил тури му пепел. Мејџ бара брзина и скил за играње...

Mage nikogas nema da utepa Druid,rog,warlock i DK... no se zavisi od skilot.
Rogue и Lock ке го кинат мејџот ама друид и дк не баш. Мејџ ќе го јаде од Frost DK. -.- рестистенс аурата е курва :tapp:
И да скилл е најважно :)
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
83
Поени од реакции
0
Мн јасно дека мејџ газот ке му го отвори на паладинот ама да знае да игра. Ако нема скил тури му пепел. Мејџ бара брзина и скил за играње...



Rogue и Lock ке го кинат мејџот ама друид и дк не баш. Мејџ ќе го јаде од Frost DK. -.- рестистенс аурата е курва :tapp:
И да скилл е најважно :)
Aham druid nemoze mage da skini bravos :kesa: feral-resto > bilo kakof mage
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
Абе малку не ми изгледа логички споредбава(без навреда) Caster VS Melee ама АКО палата се приближи некако до мејџот тогаш Пала>Mage
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Veke nema shockadin ??? neam okluceno WoW nekade okolu 4-5 meseci... Inace igrav dk na skullcrasher. Pala vs Mage samo shockadin mozese da go tepa na mage.. P.S nekoj rece deka skilled mage moze da mlati bilo koja klasa... de de n/c osven sega ako se nerfnati. Mage nikogas nema da utepa Druid,rog,warlock i DK... no se zavisi od skilot.

Мање више нема шокадин.Изумре тоа. Јбга близард.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Глеав една тепачка, мејџ и пала. Палата неможеше да му се приближи на мејџот, овој само го успоруваше и го замрзнуваше. :baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom