Падна мрежата на Т-Мобиле во Битола

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Ми стига СМС, Welcome to Cosmote, се чудам, си викам шо се деси... Во Битола сум, не одам нигде, прием има телефонот. Гледам да не ми се расипал нешто, одам на Manual за избор на мрежа, и глеам нема т-мобиле, има Космоте, Космофон и Тим ГР.

Дали ви се случува и вас ова? (за Битола само е најверојатно)
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Озбилно, шо е работава, телефонот ми се зезна, сим картицата, или стварно нема т-мобиле мрежа?

А ако е нешто зезнато, како ги гледа Космофон и Космоте, а не Т-мобиле?

Го рестартирав телефонот, и исто е.

Чаре?
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Озбилно, шо е работава, телефонот ми се зезна, сим картицата, или стварно нема т-мобиле мрежа?

А ако е нешто зезнато, како ги гледа Космофон и Космоте, а не Т-мобиле?

Го рестартирав телефонот, и исто е.

Чаре?
те банирале од T-Mobile (потхитно префрли се на космофон или ВИП) :pos: ај провери кај некои комшии дали имаат? оти не веруем дека им снемало струја на сите репетотири :) тука во Ск т-мобиле си има ок мрежа, што значи системот им работи ширум државава.
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Сега дојде мрежа, се јавив одма на 122 со оператор, го прашав, и рече дека имале проблеми во Битола.

Нит ме банирале, нит ништо, убаво реков, имале проблеми. И уште работат на решавање. Мора уште некој да го искусил ова, некој од Битола (или се наоѓал во битола и околината).

Ееее, пола ден без мобилен... ц ц ц
 

ScArFaCe_K4

Кретенски username, знам.
Член од
29 јануари 2007
Мислења
344
Поени од реакции
16
Сега дојде мрежа, се јавив одма на 122 со оператор, го прашав, и рече дека имале проблеми во Битола.

Нит ме банирале, нит ништо, убаво реков, имале проблеми. И уште работат на решавање. Мора уште некој да го искусил ова, некој од Битола (или се наоѓал во битола и околината).

Ееее, пола ден без мобилен... ц ц ц
Да не имале проблеми со фалење делови од антените?:pos2: Ништо чудно и тоа да било Македонијава прави се за брза пара :)
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Сега дојде мрежа, се јавив одма на 122 со оператор, го прашав, и рече дека имале проблеми во Битола.

Нит ме банирале, нит ништо, убаво реков, имале проблеми. И уште работат на решавање. Мора уште некој да го искусил ова, некој од Битола (или се наоѓал во битола и околината).

Ееее, пола ден без мобилен... ц ц ц
немојте да ми кажете дека сте си помислиле дека може навистина да ве банираат од мрежа туку така :pos: само се зафркавав, најчесто операторите тоа го викаат - те исклучуваме од мрежа - ама во тој случај нема само да можеш да вртиш а мрежите ке можеш да ги наоѓаш и да се конектираш на нив. тоа може да ви се случи само доколку не ја плакате сметката навремено или пак немате подолго време кредит ставено :)
 

olitea

I Am The Enemy
Член од
24 април 2007
Мислења
829
Поени од реакции
19
=-

ne e toj problem so mrezata samo vo bitola i tuka vo ohrid isto taka ima problem i toa veke nekolku dena
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
жута патка: т-мобиле банкротираат и ги продаваат репетиторите на ВИП :pos:
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
abe ti se zaebavas ama da dade gospod i tebe da ti padne mrezata pa da vidis kako e cel den bez mobilen da si :baeh: :baeh:
јас и онака не го користам мобилниот многу во последно време, денеска точкест ми бара мој број имам 3 картички мои ама на ниедна не и го знам бројот а уште помалку да бидат активни, ептен коа треба да свртам некаде турам у некој од телефоните кои ми се при рака и се јавувам. Него лошо е да ми падне интернетот, ем без комуникација и информации ем без работа ќе останам.:(
 

olitea

I Am The Enemy
Член од
24 април 2007
Мислења
829
Поени од реакции
19
јас и онака не го користам мобилниот многу во последно време, денеска точкест ми бара мој број имам 3 картички мои ама на ниедна не и го знам бројот а уште помалку да бидат активни, ептен коа треба да свртам некаде турам у некој од телефоните кои ми се при рака и се јавувам. Него лошо е да ми падне интернетот, ем без комуникација и информации ем без работа ќе останам.:(

e pa znaci znaes kako e
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
JА РЕНОВИРААТ МРЕЖАТА T.E. ја обновуваат. Затоа има падови повремено. Не се секирајте се ке се среди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom