ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Дечки здраво, јас сум 4та година средно, планирам да студирам право. Се двоумам помеѓу јустинијан и американ колеџ. Ве молам да ми дадете ваше мислење за да ми помогнете во одлуката, дали е тешко на овој факултет, дали сака многу учење, искуства што и да е... благодарам идни колеги :icon_lol::icon_lol:
Па ако тато нема фирма у која би те вработил после завршувањето на приватен факултет у државава,не би ти препорачал да идеш на Американ.
 
Член од
28 април 2010
Мислења
89
Поени од реакции
30
аајде бе некој од постариве да не упати што-како у 4ти семестар. 1.Кој предмет е најтежок на колоквиуми? 2.По кој предмет се паѓаат прашања? 3. Кој професор од Камбовски, Ана Данева, Мицковиќ и Каламатиев е најзаебан? Фала однапред.[/quotАдминистративно е лесен и сфатлив се паѓаат прашања,Семејно е боза се паѓаат прашања обрни внимание на почетокот од книгата малку се заебани таму прашањата а останатото бозааа,Трудово не да е боза исто се паѓаа прашања односно има малку нови од почетокот на книгата.Казнено не сум полагал
 
Член од
29 мај 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ако може да ми кажете која недела ќе се прави есеј МПП? Имаат нешто кажано? Не сум била досега на предавање.
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
Nekoj sto zavrsil na otsekot novinarstvo? Da kaze kako e , dali so dva kolokviuma e polozen predmetot ? Dali e tesko ili ne ? Dali nasol rabota ? Ili moze da odgovori i nekoj sto momentalno studira ??? Blagodaram odnapred.
 
Член од
11 март 2011
Мислења
131
Поени од реакции
34
kade moze da se najde vtoriot del od knigata ili skriptata od eu od tatjana petrusevska ?
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
Пред некој ден земав потврда за редовност (небитно), и типот на студентски ме праша дали имам услов, а семестарот ми беше веќе заверен и следниот запишан (со сите предмети положени) и кај што пишува кој семестар сум сега во индексот (горе лево) нешто ми чкртна и се потпиша. Ако може некој да ми објасни што е поентава, пошо ако уште еднаш влезам во тие прашања ќе ги запалам :D
И уште едно прашање, дали може на почеток на семестар само што ќе се објави распоредот за предавања да се поднесе некаде молба/барање за да се слуша некој предмет со друга група?

Фала однапред :)
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
31
Поени од реакции
7
Ако може да ми кажете која недела ќе се прави есеј МПП? Имаат нешто кажано? Не сум била досега на предавање.
Првиот есеј ќе се прави после првиот колоквиум истиот ден кога ќе завршат полагањата, а вториот после вториот колоквиум на истиот начин:D
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
Od tolku lugje na praven, ama bas nieden na forumov ne e na novinarstvo :) ?
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Od tolku lugje na praven, ama bas nieden na forumov ne e na novinarstvo :) ?
Јас не сум али имам пријатели што завршиле.Годинава едвај една паралелка склопија,така да и да решиш да се запишеш не ти е сигурно,имај си бек-ап опција.Факултетот е прелесен,треба ептен да си тежок дудук да не го завршиш у рок.За вработување,партиска книшка и талент за улизување и лижење гз,реално само така можеш да влезеш у нашиве телевизии и весници.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Чисто информативно да си прашам колку обично се запишуваат на политички науки и колку влегуваат во државна квота?
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
да не знае некој на која сметка треба да ги уплатам парите за казнена сесија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom