ПОПУСТИ!

5ko

Член од
20 октомври 2007
Мислења
122
Поени од реакции
3
се сложувам.ти ќе се улеташ,мислиш сеа ке се изнакупуваш,влагаш внатре и што ќе видиш-останале само големи или мали броеви,или од се има,ама баш тоа што тебе ти се свиѓа нема,или пак е упропастено-некој му скинал копче,или го замачкале со нешто,итн итн

а да не зборувам конкретно за теранова,кога има попуст,внатре нема кислород,се е растурено,не се знае што е што,ако ти се погоди нешто по вкус и број,чекаш некое време за слободна гардероба,и на крај имаш тест за нерви на каса:vozbud:


а сум приметила во некои продавници,работи што ми се свиѓале,на попуст,горе им се запишува повисока цена,ја пречкртуваат,и ти продаваат демек со попуст по истата цена што била пред попустот:tapp:
Може и да има такви работи ама никој неможе да ме натера да купам нешто ако не е мој број или е оштетено а за попустот пошто и порано поминував во продавницата на таа цена по која се продаваа тогаш сега има попуст.
Најверојатно сакаат да ја распродадат старата роба за да ја почнат новата сезона со најнови модели?
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Кај нас во Охрид многу често има попусти, ама пак тогаш ни можиш да видиш нешто од шо има гужва, или ако бендисаш нема број. А и најчесто кога има попуст тоа се и реалните цени на производите, пред тоа премногу ги креваат.
А денес, си барав чизми и случајно видов ниски кондурчиња шо летото многу ги бендисав ама не ги купив. Тогаш беа 1600... а денес... пишеше демек, старата цена била 1850, а новата 1510. И ај сега? Попуст е то?:uvo:
Значи реално гледано кај нас во Македонија и нема некој попуст, туку ги продаваат по истата цена, лански модели, само напишале попуст колку да се полакомат луѓето и да влезат да купат нешто мислејќи дека евтино го купиле.
Иначе, ако нешто ми се свиѓа, без разлика дали е на попуст или не ќе го купам и сигурно после то ќе ми е мака шо сум го купила по дупло поголема цена ама тоа е, не сум ко некои кои едвај чекаат да има попуст па да изнакупат 300 работи одеднаш. :toe:
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
0
Abe stvarno imalo popusti samo sto nie sme naviknati na nisto da ne veruvame i za se nesto da barame skriena prikazna. Vo dekemvri kupiv farmerki od edna prodavnica za 3000 den. i vcera vo istata prodavnica istite farmerki se 1500 na popust pa si kupiv uste edni (razlicni) iako ne mi trebaa samo merak za popustot.
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
52
Поени од реакции
0
A be koga prosetav denovive niz grad nasekade ima ispozalepeno popusti, izgleda sega e sezona na popusti samo kolkavi se?
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
54
Поени од реакции
1
Proveriv nekoi informacii sto gi procitav vo edna druga tema i stvarno zadovolen sum od popustot sto go dobiv i robata sto ja kupiv.
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
пред некој ден бев на шопинг и да ви кажам се изнакупував....во апсолутно сите продавници има попусти.....така да си изнакупував мноогу убави работи :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom