Охрид, 29 Јули, 2006, собиранка од заседа

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Дечкиве на втората слика се :love1: :love1: :love1: :love1:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Томе да се избричиш под хитно
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Ден сабота. Се враќаме од плажа со БАМ негде 6 часот попладне, гледам ми стигнала порака од Fortune која гласи: vecer od 00:30 casot ke bideme vo Lagoa so 'tie i tie' dojdete. Легнавме да одмориме бидејќи бевме цркнати од журката на Градиште, башка и од патот кој го идевме пешки Градиште - плажа Славија, и заспавме ај до кај 22 часот и ме разбуди телефонот и ај за 5 минути ќе станам, ама јок презаспавме до 00 часот и еве на Бам мобилниот ѕвони, на телефонот Урбан вика кај ќе идеме вечер, му рековме идеме у Lagoa и тој изрази желба за таму, ама нит се сврте таму нит ништо. Се најдовме со Еко, Дивајн и компанија идеме у Lagoa, влегуваме таму стојат Fortune и Devilish на едно масиче внатре, жешко пука изгор, башка ја као шо бев изгорен од сонцето 100 степена, и цело време се ладев со Bonaqua. Добро помина во Lagoa само што мене ми се слоши од горештината внатре и си отидовме по дома, а другите останаа.
И пред да си идеме, Андроник ни спомна нешто ај да се видиме на помирно место, да се упознаеме подобро итн. И ние добро...

Ден недела. На плажа Славија. Ми се јавува Димитар околу 5 часот на мобилен ми вика Андроник организирал да се видиме на плажа и да се најдеме во ресторан Св. Стефан. Отидовме во ресторан Св. Стефан јас, БАМ, Бобо, Викет и Урбан и ги наоѓаме таму Дивајн, Еко, Ортаче, Вардарче и Андроник како си ручаат и им рековме наздравје и седнавме на масата. Му се јавивме на Бацилус, но тој неможеше да дојде бидејќи веќе си отишол од плажа. Димитар дојде по неколку минути и почнаа муабети, заебанции, тракатанци итн. Почна да врне, се преместивме на друга маса под чадор и таму продолживме... Дојде 7 часот и струшката компанија мораше да си иде за Струга и ги испративме за Струга, фативме ние такси и правец во Cyber City кај Fortune на работа да поседиме колку да преврне дождот. Дождот преврна, асфалтот се исуши а ние останавме таму 3 и пол часа муабетејќи со Fortune и Bile. И ни текна да си идеме..... :)
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Која е таа Биле (латинично) сите шо ја спомнувате?
 
N

NeMiRnA

Гостин
heeeeee mene kasno me obavestija za sobirankive ama nema veze,veke sum si u sk:) bas sakav da ja upoznaam cela vesela kajgana druzina:)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
и у скопје можеш да ја запознаеш дружината :) сеа се изпразни охрид од кајганџии
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
ako sum dosaden kazejte ama moze nekoj da mi kaze koi se batinava vo slikite
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Crazy P0Y0L напиша:
ako sum dosaden kazejte ama moze nekoj da mi kaze koi se batinava vo slikite
Во сликите нема ништо друго освен хартија за фотографии и растворувач за развивање на слики, а НА сликите се формџиите од Охрид и некои од Скопје и Битола.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
пишува на втората страна кои се
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Macedalien напиша:
Во сликите нема ништо друго освен хартија за фотографии и растворувач за развивање на слики, а НА сликите се формџиите од Охрид и некои од Скопје и Битола.
Не забораај дека има и од Струга и од Буенос Аирес.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
vodkamixx напиша:
влегуваме таму стојат Fortune и Devilish на едно масиче внатре...
ц ц ц
До мене стоеше Ninja, а до нејзе стоеше Devilish. Никој Ninja не ја спомнува бе:pos2: И не беше масиче, туку масиште кое едвај го добивме со врски:vozbud:

И уште нешто. Ах тие три и пол часа:pos2: Ти се чини дечкиве ќе си одат бидејќи преврна, ама најверојатно муабетот и друштвото се погоди и не им се одеше. Водка сто пати заминуваше и се враќаше назад:pos2:
vardarce напиша:
Која е таа Биле (латинично) сите шо ја спомнувате?
Таа е колешка ми и порано идеше на форумов со јузер Bile.
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
Г е Џ о напиша:
Томе да се избричиш под хитно
геџо ете само шо се вратив од на бербер, сега ке напраам нови слики и ке ги стаам, па валда ке ти сум поубав:poss:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom