Оформување Македонски дота тим!

B

BrunoFresh

Гостин
Значи целта на оваа тема ми е да се создаде еден Македонски Дота клан, кој на почетокот, така неречен “newbie clan”- група ќе биде ограничен со некоја веб страна, лого, 5 редовни, добри играчи и исто така 2-3 резерви. Претпоставувам многумина од вас сакаат да имаат клан, бидејќи знаете каква е ситуацијата во македонија.. тоа што си го надробил тоа ќе си го сркаш. Значи идеава како идеа мислам дека е супер и би требало да има доста пријавени играчи но сепак ќе речам...Сакам добри играчи, тимско-стратегиски настроени.


Доколку сака некој да се пријави, нека ме контактира на Skype: dReyk_pp



**Од пријавените играчи се бара:
-Добар играч
-Редовен играч
-Тимски играч
-Играч кој кориси “Garena”
-Играч кој користи User на www.esl.eu
-Македонец!




**ПС. Ако нешто заборавив можете да ме прашате на Skype Или пак во продолжение на постов!
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275

-Играч кој користи User на www.esl.eu
-
/quote]


Koga idam na stranava vika odberi zemja a ja nema Makedonija, pa kako li toa po gjavolite koristis ti user na esl ?!

: ))

**Од пријавените играчи се бара:

-Добар играч ( ne sum dobar , ali mozam da stanam mnogu dobar )
-Редовен играч ( da redoven sum )
-Тимски играч ( i toa kakov )
-Играч кој кориси “Garena” ( da koristam )
-Македонец! ( Makedonec ! )


ke me primis li u tim !?
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
аххахахахах

даворе ненормален си : )
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ја може да плеснам некоја партија со вас, па ако заслужувате, ќе симнам скајп :)
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
83
Поени од реакции
0
Да изиграм некоја со вас да ве видам можеби потоа (=
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
ahahaha

site da vidat : )))

ae kapetane, dogovori nekolku clan wara ke vidame : )
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
i ja sum za :)

samo mi treba upatstvo za eurobattle.net zs do sega samo na original sum igral:toe:

ja imam verzijata, imam patch koj treba da go instaliram ama drugo nesto treba? aj help?
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Кланот нема да е на eurobattle.net како што разбрав, а и таму нема со кој да се игра клан вар : )

нека пише капетано се шо треба, ќе се собере 5 души, ќе најдеме тим на мирц, ќе изгубиме за 20 мин : )
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
Кланот нема да е на eurobattle.net како што разбрав, а и таму нема со кој да се игра клан вар : )

нека пише капетано се шо треба, ќе се собере 5 души, ќе најдеме тим на мирц, ќе изгубиме за 20 мин : )
za 20min ne, ali za 30 sigurno...ali taka e toa, koga prvpat igras zaedno so nekoj...ne e bitno dali ke izgubume ili ke tepame, bitno da igrame :)

i kako ke se igra, aj daj info :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom