Официјални Фан Клубови

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.275
Поени од реакции
27.648
незнам зашто но дури сега го забележувам постов, но како и да е ке дадам информација околу прашанјето.
фан-клубот на Njukasl се наогја некаде во влае, кај последна 8ца мислам.Имаше и по веснициве некаде интервју со еден од членовите кој објаснуваше кај се наогјат точно и др.
Нема шанси да е таму...ја живеам тука нема тука никаков фан-клуб освен ако немаат некоја канциларија по дома xD
 
Н

'Никола'

Гостин
Гледам наназад неколку пати сте спомнале дека Баерн Минхен има официјален фан клуб во Македонија. Епа вака сеа, имаше еден регистриран од пред неколку години и човекот што го регистрираше имаше и блог, но веќе не може да го води и беше ставен во мирување. Пред неколку години неколку дечки (некои се и на форумов) (јас им се приклучив една година после:)), почнаа да се собираат за заедно гледање на натпревари, и почнаа да се ангажираат околу тоа да се оформи фан клуб. Како што поминуваше времето, бројот на фанови се зголемуваше, заинтересираноста растеше и лани покренавме иницијатива да го официјализираме нашиот фан клуб. Ги зедовме потребните документи од Минхен, ги пополнивме и ги пративме кај одговорните во Минхен.
И со големо задовлство кажувам дека денес стигна пратката од Минхен кај еден од нашите членови со потврда дека сме регистрирани како официјален фан клуб на Баерн Минхен од Македонија.
На официјалната страна може да се види, и тоа што многу ме радува е што сме заведени под нашето едно и единствено име Македонија.:)
Им посакувам на сите фанови на другите клубови да дочекаат вакво нешто, затоа што едноставно е прекрасно.:)
 

Alexandre_Pato

Шева 7
Член од
13 февруари 2009
Мислења
132
Поени од реакции
36
Гледам наназад неколку пати сте спомнале дека Баерн Минхен има официјален фан клуб во Македонија. Епа вака сеа, имаше еден регистриран од пред неколку години и човекот што го регистрираше имаше и блог, но веќе не може да го води и беше ставен во мирување. Пред неколку години неколку дечки (некои се и на форумов) (јас им се приклучив една година после:)), почнаа да се собираат за заедно гледање на натпревари, и почнаа да се ангажираат околу тоа да се оформи фан клуб. Како што поминуваше времето, бројот на фанови се зголемуваше, заинтересираноста растеше и лани покренавме иницијатива да го официјализираме нашиот фан клуб. Ги зедовме потребните документи од Минхен, ги пополнивме и ги пративме кај одговорните во Минхен.
И со големо задовлство кажувам дека денес стигна пратката од Минхен кај еден од нашите членови со потврда дека сме регистрирани како официјален фан клуб на Баерн Минхен од Македонија.
На официјалната страна може да се види, и тоа што многу ме радува е што сме заведени под нашето едно и единствено име Македонија.:)
Им посакувам на сите фанови на другите клубови да дочекаат вакво нешто, затоа што едноставно е прекрасно.:)
Секоја чест...се надевам дека за брзо и ние од АЦ Милан ќе дочекамее. :icon_lol:
 

Rikal

Тој е тој: Специјалниот
Член од
18 септември 2010
Мислења
363
Поени од реакции
23
Гледам наназад неколку пати сте спомнале дека Баерн Минхен има официјален фан клуб во Македонија. Епа вака сеа, имаше еден регистриран од пред неколку години и човекот што го регистрираше имаше и блог, но веќе не може да го води и беше ставен во мирување. Пред неколку години неколку дечки (некои се и на форумов) (јас им се приклучив една година после), почнаа да се собираат за заедно гледање на натпревари, и почнаа да се ангажираат околу тоа да се оформи фан клуб. Како што поминуваше времето, бројот на фанови се зголемуваше, заинтересираноста растеше и лани покренавме иницијатива да го официјализираме нашиот фан клуб. Ги зедовме потребните документи од Минхен, ги пополнивме и ги пративме кај одговорните во Минхен.
И со големо задовлство кажувам дека денес стигна пратката од Минхен кај еден од нашите членови со потврда дека сме регистрирани како официјален фан клуб на Баерн Минхен од Македонија.
На официјалната страна може да се види, и тоа што многу ме радува е што сме заведени под нашето едно и единствено име Македонија.
Им посакувам на сите фанови на другите клубови да дочекаат вакво нешто, затоа што едноставно е прекрасно.
Moze da stais link od portalot ili blogot ako go imate?
 
Член од
21 јуни 2010
Мислења
192
Поени од реакции
13
Во Македонија за Манчестер колку што видов нема клуб. Видете и сами на www.manutd.com -> Fanzone-> Local Supporter`s Club. Најблиску каде што има ваков клуб е во ГРЦИЈА !!!!
 

Rikal

Тој е тој: Специјалниот
Член од
18 септември 2010
Мислења
363
Поени од реакции
23
Браво, браво убаво што напаравивте сајтче! Иначе дизајнот ви е потполно ист како оној на Интер али во секој случај браво!
Едино ова со бројачов на посети не ми е реално, и кај Интер и кај вас и во 5 саат сабајле да е па ќе покажува многу вискоа бројка на присутни, али тоа нема врска!
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.275
Поени од реакции
27.648
Браво, браво убаво што напаравивте сајтче! Иначе дизајнот ви е потполно ист како оној на Интер али во секој случај браво!
Едино ова со бројачов на посети не ми е реално, и кај Интер и кај вас и во 5 саат сабајле да е па ќе покажува многу вискоа бројка на присутни, али тоа нема врска!
Сепак тоа е темплејт...Иначе бројачот за посети е сосема точен бројките не се измислуваат и двата клуба имаат доста фанови па затоа е така ако не ти е верно провери www.sitemeter.com
 

Rikal

Тој е тој: Специјалниот
Член од
18 септември 2010
Мислења
363
Поени од реакции
23
И ако може да стаиш скриншат би било добро!

--- надополнето ---

Баце не викам дека се измислуваат али можда не се рефрешира навремено! Зш ко што глеам кај интер цело време си накашува бројка на псети па послем наднаш паѓа на многу ниска бројка! Свано не ми се верува цело време да има по 200 300 посетители зото вестите се цитаат во рок од 5 минути а не 2 саати, али добро може и да сум грашка! Иначе ова го викам бидејќи имате ист тип на портал!

--- надополнето ---

Еве ко сеа, прво го пуштам ми покажува 246 гости, па коа го угасив и па го пуштив ми покажа 218, послем па го угасив и пуштив ми покажа 246 повторно, зато викам чудно ми е! :raz:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.247
Поени од реакции
15.358
Конечно и Македонија ќе добие официјален фан клуб на Интер. INTER CLUB ARMATA е македонски фан клуб на фудбалскиот клуб Интернационале, регистриран во Centro Coordinamento Inter Club (CCIC) во Милано под името: Inter Club Armata (Macedonia). Седиштето на клубот е во Скопје, а клубот е отворен за сите фанови на Интер во Македонија, но исто така и за фановите на Интер во регионот. Првата регистрација на официјални фанови од нашиот клуб ќе се направи за сезоната 2011/2012.

Повеќе информации на следниов линк:
http://fcinter.com.mk/armata

Краен рок за уплата на членарината е 15ти јули, значи помалку од 10 дена.
И не знам зашто никој од ова шинтерашиве :D не го спомнал на оваа тема!
 
M

Mario Gómez

Гостин
Браво за интерашиве за организацијата, успеја све да спојат. Вебсајт, официјално регистрирање во Милано, маички, членски книшки. Ние останавме само со регистарот во Минхен, се надевам септември, октомври и декември ќе завршиме со другите работи.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Значи ај ако можи некој да ми објасни шо тереба да се стори за да се направи официјален фан клуб.Со намера сум да правам за Милан, т.е веќе имам страна и веб сајт!

Фала однапред :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom