Официјални Фан Клубови

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.653
Поени од реакции
83.674
Значи да се опростиме :)
И што испадна ќе имате фан клуб или не :D

Не сериозно, сега на собиров напревете некој муабет да ве примат и вас како официјален фан клуб во МКД :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
И што испадна ќе имате фан клуб или не :D

Не сериозно, сега на собиров напревете некој муабет да ве примат и вас како официјален фан клуб во МКД :D
Мислиш на официјален бренч?
Па имаме веќе 6-7 месеца....
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.791
Поени од реакции
8.622
Еве и ние фановите на Рома да се пофалиме со мало задоцнување, од 17 септември во Македонија постои официјален фан клуб на Рома.
Почитувани фанови на Рома,
сакаме да Ве известиме дека фан клубот на Рома во Р.Македонија во текот на вчерашниот ден доби статус на официјален фан клуб на Рома во Р. Македонија !
Членовите на нашиот фан клуб ќе добијат членски карти за оваа сезона, и дополнително ќе бидат известени за предностите кои ги нуди UTR ( Unione Tifosi Romanisti) од Италија, која е задолжена за добивање на официјален статус на фан клубовите ширум светот.
Добредојдовме во светот на Рома фан клубовите !
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Долго време ви требаше ама честито. Знам дека неколку години се тегачите со ова...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.791
Поени од реакции
8.622
честито! а како ќе се вика фан клубот?
Здружение на навивачи РОМА КЛУБ Македонија.[DOUBLEPOST=1411417198][/DOUBLEPOST]
Долго време ви требаше ама честито. Знам дека неколку години се тегачите со ова...
па од лани од Мај мислам дека започнавме, значи околу година и пол .. лани плаќавме чланарини и сами си правевме картички и знаме како неофицијален фан клуб .. плус комунициравме на погрешен маил, односно маил кој веќе бил запоставен, а тие си имале нов кој редовно го отварале, па така за доста одговори чекавме некое време, незнаејќи дека требало на друг маил да се прати :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Здружение на навивачи РОМА КЛУБ Македонија.[DOUBLEPOST=1411417198][/DOUBLEPOST]

па од лани од Мај мислам дека започнавме, значи околу година и пол .. лани плаќавме чланарини и сами си правевме картички и знаме како неофицијален фан клуб .. плус комунициравме на погрешен маил, односно маил кој веќе бил запоставен, а тие си имале нов кој редовно го отварале, па така за доста одговори чекавме некое време, незнаејќи дека требало на друг маил да се прати :)
Само да ти кажам дека кај нас процедурата траеше декада :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.791
Поени од реакции
8.622
Само да ти кажам дека кај нас процедурата траеше декада :)
многу тоа бе :) .. добро кога се работи за Англија се е покомплицирано, ние во фан клубот имавме навивач кој е адвокат, па правните работи тој ги заврши :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
многу тоа бе :) .. добро кога се работи за Англија се е покомплицирано, ние во фан клубот имавме навивач кој е адвокат, па правните работи тој ги заврши :)
Не еден брат, тројца правници кои активно баратаа и средуваа и останати за помош. Зборам за повозрасни луѓе веќе 30 и 30+ години, не само правници со средно :)

Затоа ти викам, среќа што сте завршиле толку брзо. Тоа што ти пишав знам дека се тегачите години уствари сум слушнал кога сте почнале со бркање на бренч па сум се поврзал :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom