Официјална посета на Македонците, во Македонија!

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Да ве прашам... кој зборуваше на Сител денес? Мислам емисијата се вика „Кај Силвиа“ или нешто слично?
Јас и Марјан Камиловски :)


Инаку „Македониум“ - официјално утре!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Добро бе од четврток ја најавувате емисијата, па ја одложивте за петок па ни понеделник и 3 дена јас дремам пред ТВ.
Оштета ќе барам.
Kој чека ќе дочека,кога е сервирано од Ротшилд мора да биде и интересно,нели?Ете трнот веќе побара некоја мома за синот на царот ама по можност да не била Охриѓанка оти немало ни да му се испули,па затоа тој ќе жртвува некоја своја роднина.Инаку ова не беше прва посета на Пакистанци во Македонија.Пред некоја година исто така едни Пакистанци беа “срдечно“ пречекани во Раштански Лозја од нашите херојски подготвени и храбри безбедносни сили,па не дочекаа да се вратат назад во Пакистан,дел од нив можеби беа Хунзи по потекло ама кого тогаш го болеше таквото што се по потекло кога не излегоа на ТВ јавно да кажат дека се Македонци па така едноставно тие беа прогласени за терористи.Значи колку е различно доколку некој Пакистанец својата посета ја најави официјално одколку воопшто да не ја најави.:toe:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.662
Поени од реакции
5.348
АБЦ, кога ќе читам твој оригинално мрчаторски текст како овај погоре, искрено не знам дали да плачам, или да се прснам од смеење..Или нешто помеѓу..:tapp:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
:blabla:

Мене средно име ми е Ротшилд... :smir:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Па информацијата во дневниот печат уште пред неколку месеци убаво кажува дека акцијата ќе биде организирана и финансирана од некоја странска фирма Ротшилд а при елиминацијата на терористите од Пакистан,во Раштански Лозја не беше наведено дали некој од нив бил Хунза или Калаш.Едноставно беа елиминирани.:toe:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Уште во 2005та пробаа да ја елиминираат работата на Дојчиновска со вмешување на некакви Ротшилди, и какви веќе не кланови...туку тоа ти е како сам да си набиваш рогови АБЦ...Евреите се против било какво здружување на ариевците а ти уште убеден дека го финансираат ова :)

До каде само ќе одиш...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Уште во 2005та пробаа да ја елиминираат работата на Дојчиновска со вмешување на некакви Ротшилди, и какви веќе не кланови...туку тоа ти е како сам да си набиваш рогови АБЦ...Евреите се против било какво здружување на ариевците а ти уште убеден дека го финансираат ова :)

До каде само ќе одиш...
Евреите да,само дали и Хазарите,кој всушност цело време ги користат ариевците како изговор за своите понекогаш нелогични и чудни постапки како овие.Всушност мора малку да те потсетам дека Рокфелер и Ротшилд се најголеми профитери од Втората Светска Војна,која всушност и успеале да ја поттикнат со лесноумниот Хитлер како марионетка.
Случајната информација за финснсиската конструкција окулу посетата во дневниот печат,најубаво ја кажува вистината уште пред Македонската јавност да сознае дека во Пакистан имало Македонски Крал и Кралица.
Јас само се обидов да ги потсетам Македонците уште еднаш за случајната инволвираност на некоја фирма Ротшилд која исто така случајно е најавена неколку месеци пред посетата како еден од главните организатори и финансиери на ваквата пропагандна замисла.
Би бил благодарен доколку барем малку ми укажете на некоја лажна информација која случајно сум ја нашол по дневниот печат кој ни кажува буквално и она што не смее јавно да се каже.:toe:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
АБЦ, а јас се смеам ли се смеам на твоите теории за заговор. :smir:
 
N

n/a

Гостин
Дали знаете чиј роденден е денеска?
Кој е роден на денешен ден?
Ајде... тамам да ја прекинам оваа бесмислена и неплодна дискусија.

На денешен ден...пред 2.364 год...
е роден...
КОЈ ???
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
На денешен ден роден е Александар Македонски



22.07.2008 11:34

На денешен ден пред 2.364 години е роден Александар Македонски. Македонскиот владетел, кој успеа да го освои половина свет, е роден на денешен ден 356 година пред новата ера во градот Пела, Егејска Македонија.
Александар Македонски, син на македонскиот император Филип Втори и на Олимпија, е еден од најпознатите личности на стариот век, војсководец и државник.
Александар Македонски од малечката Македонија создаде светска сила. Го порази огромното Персиско царство, тогаш најголема светска империја, и во својот поход стигна до Индија.
Александар Македонски или како што е познат во светската историја како Александар Велики умрел во Вавилон на 13 јуни 323 година пред новата
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
АБЦ, а јас се смеам ли се смеам на твоите теории за заговор. :smir:
А јас се чудам ли чудам каде гледаш мои теории на заговор,кога се што напишав на оваа тема е пренесено и во други медиуми порано или подоцна од посетата на Хунзите.Пак ќе замолам да ми укажете на некаква грешна информација која сум ја лиферувал токму на ова место затоа што се трудев да бидам внимателен со информациите и да ги аргументирам истите од други извори.:smir:
 
N

n/a

Гостин
На денешен ден роден е Александар Македонски



22.07.2008 11:34

На денешен ден пред 2.364 години е роден Александар Македонски. Македонскиот владетел, кој успеа да го освои половина свет, е роден на денешен ден 356 година пред новата ера во градот Пела, Егејска Македонија.
Александар Македонски, син на македонскиот император Филип Втори и на Олимпија, е еден од најпознатите личности на стариот век, војсководец и државник.
Александар Македонски од малечката Македонија создаде светска сила. Го порази огромното Персиско царство, тогаш најголема светска империја, и во својот поход стигна до Индија.
Александар Македонски или како што е познат во светската историја како Александар Велики умрел во Вавилон на 13 јуни 323 година пред новата
БРАВО Реален... :bravo:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Александар Македонски, син на македонскиот император Филип Втори и на Олимпија, е еден од најпознатите личности на стариот век, војсководец и државник.
Александар Македонски од малечката Македонија создаде светска сила. Го порази огромното Персиско царство, тогаш најголема светска империја, и во својот поход стигна до Индија.
Ништо не создал..туку наследил од татка си Филипа. Филип е тој што ја издигна и изгради силната македонска армија и кралство.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Ништо не создал..туку наследил од татка си Филипа. Филип е тој што ја издигна и изгради силната македонска армија и кралство.
Обрати се до А1...Јас само го копирав текстот од таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom