Отровна стрела ја погоди грција

Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Ne bre moe personalno mislenje e ako se pravi zhurka neka se pravi golema edna vistisnka pa da podelime sve kako bilo shto bilo so tapija i neka se kuti ednash za sekogash u pm.
Koga analizirash najebani vo celata situacija sme bile nie Albancite i Makedoncite ne siluvale do kraj a poshto sega veke nemame shto da izgubime onda predlagama neka bide edna golema svadba neli
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Ми ако е така ај и Тесалија ќе ја правиме под взаемна контрола и ќе се мениме на 6 месеци за раководство со овците.:pos2: Па така некој ден кога ќе си барат нешто назад ќе има што да им се даде за да не не замарат.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
То цецо :D
Убаво убаво, блоди албос ќе треба нешто да се прави и за Кавала-Едрене... тоа на кој ќе биде?! (сигурно не на Бугарите) :D за нив нема море.:smir:

Најверојатно нема потреба да ти кажувам кој владеел со Кавала па да знаеш кој бил на тие предели...не се секирај, не се бугарите, горе доле, меѓусебе ќе треба да делиме.
 
N

n/a

Гостин
Најверојатно нема потреба да ти кажувам кој владеел со Кавала па да знаеш кој бил на тие предели...не се секирај, не се бугарите, горе доле, меѓусебе ќе треба да делиме.
хахаха... Египет има нешто општо со приказнава?
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Тука негде си..getting warmer.
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Ej da go vikame barem i ABC pa da ni skroi nekoj plan po terk na Rotshild ili na Rockfeler
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Зар имале грците територија....можда парче две земја околу тие неколку гратчиња држави, измеѓу..ничија територија, но и тие старите грци изумреа, отидоа во заборавот на историјата, така да на овие денешниве таканаречени грци не им припаѓа ама баш ништо!
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
44
Поени од реакции
2
многу ми е мило за нашата држава и за овие чекори кои се направени во изминатите неколку месеци.
навистина сакам ова да заврши што побргу, и се разбира во наша корист.
поздрав
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
0
Bladi albn=boz koja etaa teritorija cemerija. Celo vreme me interesira a ne su m videl do sega. Aj plz obelezi na slika pa pushti ja?!
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Еве, по пристигањето на Ердоган на Кипар, гејциве како реагирале
наводно неговата незаконска посета е очаен обид - каква е таа незаконска се прашувам (илегално влегол на Кипар?) и нема да помогне во изнаоѓањето на заедничко решение на турскиот и гејскиот Кипар и тоа непосредно пред состанокот наТалат и Христофиа закажан за 25 јули -гејците се во исчекување проблемот да се реши во нивна полза со подршка од ЕУ, се надеваат на припојување на двата дела во еден слободен Кипар без присуство на војска на истиот.(иако пишуваат дека таквото решение ќе биде за добробит и на турскиот и на гејскиот Кипар).
Патем 20 јули кипарските турци го прославуваат и се навршуваат 34 години од 1974 г.кога Турција го окупирала Кипар- пишува Kathimerini.
Izvor
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ajdeeeeee...otidovte....pazi da ne go presisate Kasmir......otade e veke Kina , a tie se zaebani......epten... :)
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Нека се изнесе кој Македонски министер бил таму и дали воопшто бил, а потоа да дискутираме.

Инаку вака е само една обична бљувотина од грчки весник, потпишана од еди-кој-си.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Прво операција на мозокот на поголемиот дел од Македонците.
Беломорјето било отсекогаш наше, јас незнам какво е тоа враќање на имоти.
Враќање на ТЕРИТОРИИ.
Тоа е суштината.
Македонија без Егејот е обична вукој*бина.

Да голема треба да ја правиме, од една страна Албанија, Македонија и Турција од друга страна силната Атина со градовите држави.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom