Останати фудбалски лиги

  • Креатор на темата Stivie G
  • Време на започнување
Член од
14 април 2012
Мислења
31.220
Поени од реакции
61.469
Пратам Австралиска лига кога ке имам време, пуштив сабајле хајлајци да изгледам, и го видов голов, патем, четвртиот што го дали истиов играч на истиов меч, во првото полувреме, а кој важи за еден од најдобрите во лигата...

 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
13.878
Поени од реакции
20.478
Спорт Клуб цареви. На СК 10 моментално оди Ајакс-Херенвен, цел натпревар е без коментатор.
Милина, како на стадион да си :icon_lol:
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.588
Поени од реакции
9.707
IMG_20231203_184612.jpg
IMG_20231203_184622.jpg

Моментално у Грција се дешава хаос. Ја прекинаа утакмицата во 110та минута.
Инаку, 2ка ја чекам
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.588
Поени од реакции
9.707
Zoshto e prekinata?
Не знам, не ја следам во живо. Само на резултати гледам. Според картоните сигурно е нажежена утакмица, или се степале или упаднала публика.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.061
Поени од реакции
7.379
Не знам, не ја следам во живо. Само на резултати гледам. Според картоните сигурно е нажежена утакмица, или се степале или упаднала публика.
Chist gol im ponishtile na Olimpijakos, ovie solzavec flile na teren.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.769
Поени од реакции
83.917
Вечерва последно коло во Бразислката лига, Сантос отпаднаа (Пеле испадна обратен од Марадона, он кога умре неговите екипи освојуваа титули, по смртта на Пеле.. Сантос падна во втора лига)

Васко де Гама мораше да победи за да остане во прва лига и тоа им успеа со гол на Сержињо во 82 минута.


Е сега што е интересното

Во Бразил, Сержињо (Сергињо?) го знаат како

Serginho Macedonia

Тоа му е надимакот на човекот што им обезбеди опстанок во првата лига, а причината за тоа е што ликов има играно во Работнички и Шкупи.
Има играно и во Турција и Албанија, ама ете, овој негов период на позајмица во македонската лига (има одиграно вкупно 79 натпревари во ПМФЛ и има 19 голови) му е период каде што најмногу им оставил впечаток на фановите на Васко :D (има 15 настапи во косовската прва лига, 13 во албанската прва лига и 89 во турската лига за Гиресунспор од каде што дојде во Васко оваа сезона пред пар месеци)

Така да...

Vamos Serginho Macedonia (y)
Автоматски споено мислење:

А да, Палмеирас ја освои лигата, ама ова 99% беше сигурно уште од претходното коло. Ботафого водеа се до 32/33 коло некаде, имаа 12+ поени предност цела сезона, и со очаен втор дел од сезоната завршија на 5 место, нема ни директен пласман во Копа Либертадорес за нив
Автоматски споено мислење:

Ок и уште ова ќе оставам, чисто да ви ја доловам манијата вечерва :D

1701917563861.png
 
Член од
14 август 2022
Мислења
487
Поени од реакции
490
Вечерва последно коло во Бразислката лига, Сантос отпаднаа (Пеле испадна обратен од Марадона, он кога умре неговите екипи освојуваа титули, по смртта на Пеле.. Сантос падна во втора лига)

Васко де Гама мораше да победи за да остане во прва лига и тоа им успеа со гол на Сержињо во 82 минута.


Е сега што е интересното

Во Бразил, Сержињо (Сергињо?) го знаат како

Serginho Macedonia

Тоа му е надимакот на човекот што им обезбеди опстанок во првата лига, а причината за тоа е што ликов има играно во Работнички и Шкупи.
Има играно и во Турција и Албанија, ама ете, овој негов период на позајмица во македонската лига (има одиграно вкупно 79 натпревари во ПМФЛ и има 19 голови) му е период каде што најмногу им оставил впечаток на фановите на Васко :D (има 15 настапи во косовската прва лига, 13 во албанската прва лига и 89 во турската лига за Гиресунспор од каде што дојде во Васко оваа сезона пред пар месеци)

Така да...

Vamos Serginho Macedonia (y)
Автоматски споено мислење:

А да, Палмеирас ја освои лигата, ама ова 99% беше сигурно уште од претходното коло. Ботафого водеа се до 32/33 коло некаде, имаа 12+ поени предност цела сезона, и со очаен втор дел од сезоната завршија на 5 место, нема ни директен пласман во Копа Либертадорес за нив
Автоматски споено мислење:

Ок и уште ова ќе оставам, чисто да ви ја доловам манијата вечерва :D

Прегледај го приврзокот 400264
Ботафого е бразилскиот Арсенал. До пред некое коло беа убедливо први, на крај завршија 4ти.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.666
Поени од реакции
15.838
Ненормални се Турците, претседателот на Анкарагучу или како и да се изговара после утакмица го нокаутирал судијата, после тоа го зашуткаа дури лежеше на земја.
Јесте сите сме биле некогаш гневни на судијата, сме го пцуеле до трето колено ама ова е срамно и не треба да се дешава во било кој спорт.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
988
Поени од реакции
1.743
Види го оној у капутот што трча, го мава прво доле у глава и после демек ги дели и ги смирува :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom