Осигурителни агенти

Дали е исплатлива работата на осигурителен агент?


  • Вкупно гласачи
    13
  • Гласањето е завршено на .
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
За надворешен... прашав ми одговорија за тоа ќе се разговара откако ќе почнеш :)
Во старт не ти чини работава освен ако си имаш така малку побогата фамилија/друштво, односно таков круг на луѓе, во спротивно шансите нешто да заработиш ти се минимални.
 
Член од
24 ноември 2011
Мислења
37
Поени од реакции
7
Некој да работел вакво нешто и да сподели искуство? Дали има шанси за некаков напредок и како оди работата? Многу ретко излегува оглас за оваа осигурителна компанија , првпат гледам денес и си мислам да не е добра фирмата :unsure: а за агенти во другите стално има....
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Ако ти даваат плата пробај, ако не подалеку од таму. Најверојатно на процент ќе си така? Не си го троши времето..Изборот е твој
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
И тоа е важно и тоа како...фала друже за инфото :)

Другар, дај кажи шо излезе на крај? И јас сум во слична ситуација деновиве па ме интересира...Поготово, ако дозна за винер како се плаќаат агентите кои се со работно време и фиксна плата+процент...Сава не ми е во игра, така да :) Ако има некое инфо, кажувајте. И да, за во животното на винер.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Другар, дај кажи шо излезе на крај? И јас сум во слична ситуација деновиве па ме интересира...Поготово, ако дозна за винер како се плаќаат агентите кои се со работно време и фиксна плата+процент...Сава не ми е во игра, така да :) Ако има некое инфо, кажувајте. И да, за во животното на винер.
Колку фиксна ти даваат?
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
200 евра + 20% од секој договор...не знам дали ќе има доволно пазар (верувам дека би продавал, ама дали има доволно купувачи), за да не се останува само на фиксна...Моментално зиам 250 за работа шо не ми е баш по ќејф (плус не може да се добие повеќе, а може помалце) :cautious:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
200 евра + 20% од секој договор...не знам дали ќе има доволно пазар (верувам дека би продавал, ама дали има доволно купувачи), за да не се останува само на фиксна...Моментално зиам 250 за работа шо не ми е баш по ќејф (плус не може да се добие повеќе, а може помалце) :cautious:
Што ако не продадеш ни еден договор во период од три месеци, ќе леташ или нема воопшто да добиеш фиксен дел?

Мој совет барај си друга работа додека ја имаш моменталната со 250 евра.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Што ако не продадеш ни еден договор во период од три месеци, ќе леташ или нема воопшто да добиеш фиксен дел?

Мој совет барај си друга работа додека ја имаш моменталната со 250 евра.

Првите 3 месеци земаш фиксен, а после тоа продолжувањето на договорот зависи од тоа колку договори си склучил... Затоа и се мислам сеуште :cautious:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
А за ВФП (WVP) Групацијата, мислење, искуства?
 
Член од
24 ноември 2011
Мислења
37
Поени од реакции
7
Колку фиксна ти даваат?
ова муабетот за 200 + 20 % од договор е за во винер? колку што дознав јас ништо фиксно нема на почеток тек по една година откако ќе направиш незнам колку договори....прашувам да не ме лажат со тие информации што ми ги дадоа ...се е можно...па кажи како е реалноста
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
10
Поени од реакции
1
доколку сте заинтересирани да станете осигурителен агент да ме контактирате во инбокс :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom