Оригинал Canon LP-E5 батерија (евтино)

Член од
21 мај 2009
Мислења
141
Поени од реакции
29
Prodavam originalna Canon LP-E5 baterija ,odgovara na Canon EOS 450 i Canon EOS 1000.
Koristena epten retko samo kako rezervna vo top sostojba.
Cena 25 evra.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
За 300 ако ја дадеш ја зимам
 
Член од
16 јули 2011
Мислења
189
Поени од реакции
120
A eve be mene na primer da mi ja daes za edno 2 litra pivo u plastika na primer ,i pazi sea ako ne se slozis so pazarov ja onaka nadrven citiram:
"Da si ja cuvas ! "
Ili bolje be aj daj mi ja onaka mufte ,sho ke ti e u stvari.....;)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Се е работа на договор и нема потреба од сарказми и иронии ако не се погодиле.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
A eve be mene na primer da mi ja daes za edno 2 litra pivo u plastika na primer ,i pazi sea ako ne se slozis so pazarov ja onaka nadrven citiram:
"Da si ja cuvas ! "
Ili bolje be aj daj mi ja onaka mufte ,sho ke ti e u stvari.....;)
ova e sloboden pazar,ako se pogodime ok,ako ne pak ok

baska ja ne sum navreden, imam 2 baterii, ovaa ne mi e neophodna,sakav da mu pomognam i toa e toa, baska neznam so se mesas

Sent from my Transformer Prime TF201 using Tapatalk 2
 
Член од
16 јули 2011
Мислења
189
Поени од реакции
120
slobodniot pazar podrazbira korekten odnos i fer ponuda ,baska samo zatoa komentari od tipot cuvaj si ja se navredlivi i nekulturni. E ovaa moja prekrasna Makedonija...
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Најпрвин извинување до авторот на темава за offtopic-от, но се осетив повикан да му реплициран на членот zoran2008

slobodniot pazar podrazbira korekten odnos i fer ponuda ,baska samo zatoa komentari od tipot cuvaj si ja se navredlivi i nekulturni. E ovaa moja prekrasna Makedonija...
Слободниот пазар значи непречена можност да се најдат продавачот и купецот на цена која што е погодна и за двајцата. За тоа да се случи мора да има ценкање. Јас не купувам Јагуар бидејќи цената ми е превисокa. Да беше 15 - 20 000 евра ќе си купев. Ама не е.

Јас на членот сакав да му помогнам и да не му дреме батеријата, не дека ми е неопходна. Он не се сложи на тоа и не падна пазар. И тоа е ок, јас не му опсув мајка или сестра, немам и зашто. Мојот следен коментар е констатација на ситуацијата која е констатирана.

Незнам јас од каде ти толку се најде повикан да коментираш и констатираше дека членот сум го навредил. Не сум. Ако толку се грижиш за тоа што ќе се случи со батеријата, купи ја. Плати ги 1000те денари и се ке се реши, иако (претпоставувам) немаш Canon 1000D/450D. Ајде биди маж ако си толку јак на зборови и да ја затвориме темава.

Ама нема да ја купиш бидејќи:

1. Не ти треба
2. И да ти треба нема ни ти да дадеш 1000че за батерија која незнаеш колку држи (со сета почит кон продавачот ама производ на старо е користен производ, што гледаш тоа купуваш и после нема враќање на купеното)
3. Тебе целта ти е да се правиш паметен и да констатираш како јас/некој друг во некоја друга тема е "македонец" - "Е оваа моја прекрасна Македонија..." - ти можеш да користиш сакрказам, бидејќи тебе Александар Македонски лично ти го има дадено тоа право, за разлика од нас кои си се пазариме неможеме да пишеме тоа што мислиме, бидејќи само ти си прав македонец.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
141
Поени од реакции
29
Другарче а да разграничиш малце со ограбување и желба за помош?
 
Член од
16 јули 2011
Мислења
189
Поени од реакции
120
Најпрвин извинување до авторот на темава за offtopic-от, но се осетив повикан да му реплициран на членот zoran2008



Слободниот пазар значи непречена можност да се најдат продавачот и купецот на цена која што е погодна и за двајцата. За тоа да се случи мора да има ценкање. Јас не купувам Јагуар бидејќи цената ми е превисокa. Да беше 15 - 20 000 евра ќе си купев. Ама не е.

Јас на членот сакав да му помогнам и да не му дреме батеријата, не дека ми е неопходна. Он не се сложи на тоа и не падна пазар. И тоа е ок, јас не му опсув мајка или сестра, немам и зашто. Мојот следен коментар е констатација на ситуацијата која е констатирана.

Незнам јас од каде ти толку се најде повикан да коментираш и констатираше дека членот сум го навредил. Не сум. Ако толку се грижиш за тоа што ќе се случи со батеријата, купи ја. Плати ги 1000те денари и се ке се реши, иако (претпоставувам) немаш Canon 1000D/450D. Ајде биди маж ако си толку јак на зборови и да ја затвориме темава.

Ама нема да ја купиш бидејќи:

1. Не ти треба
2. И да ти треба нема ни ти да дадеш 1000че за батерија која незнаеш колку држи (со сета почит кон продавачот ама производ на старо е користен производ, што гледаш тоа купуваш и после нема враќање на купеното)
3. Тебе целта ти е да се правиш паметен и да констатираш како јас/некој друг во некоја друга тема е "македонец" - "Е оваа моја прекрасна Македонија..." - ти можеш да користиш сакрказам, бидејќи тебе Александар Македонски лично ти го има дадено тоа право, за разлика од нас кои си се пазариме неможеме да пишеме тоа што мислиме, бидејќи само ти си прав македонец.
He he A be ti su si uvredjen i duboko povregjen izglea....
Baska epten ubaj prosto prosireni recenici znaes da pisis.
Apropo muabetot za Jaguarot ama najiskreno aj kazi koga tvojata ponuda za istiot na prodavacot ke bide kulturno odbiena (deckoto najkulturno ti pisa "Ne blagodaram") ti isto ke mu vratis DA SI GO CUVAS? E aj zamisli ziti majka na sho ke izgledas u situacijata he he he
Do odnosot kon lugjeto e be brat ama toj del od firmwareto kaj nekoj e vo samo mali tragi zastapen za toa se rabotese tuka.
Nikogas nema da si dozvolam sebesi poradi samopocit i sekako kon nekoj sho prv pat go gledam taka da se odnesuvam ednostavno ne me vospitale taka .
Inace i ja u slobodno vreme idam po tezgi i od pusta zelba da im pomognam na lugjeto im nudam cena pa koga me odbivaat isto im vrakjam ....ednas za malku ke me zatepaa :))))
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Другарче а да разграничиш малце со ограбување и желба за помош?
Ограбување - доаѓам дома и ти зимам батеријата.

Желба за помош - греота е батеријата да дреме за џабе и ти понудувам толку пари колку што мислам дека вреди.

На Амазон UK има Energizer батерија (како мојата втора) за 450D за 15 евра - нова.

Па сега ти види.

@goranzoran2008

Нема повеќе да ти реплицирам, очигледно имаш вишок време кое го користиш тотално непродуктивно за карање и навреди.

Тоа погоре што си го пишал види во кој фонт е напишано, дали има правилна употреба на правопис и интерпункциски знаци па после реплицирај ми. Со размислувања на дадената дискусија, а не со навреди и психоанализи.

Ова е мој последен пост на темава, не ја гледам поентата трошам време препукувајќи се со некој што нема што попаметно да прави. Јас имам.

Не се најдовме со пазарот и тоа е тоа. Со среќа при продажбата на батеријата.

Поздрав и секое добро на двајцата.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
141
Поени од реакции
29
Паметно ,прај си попаметна работа а не тука се расправаш со тезгаџии.
Не ти личи на интелектот.
By the way како бе ке ограбуваш?;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom