Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.595


Бан?? ФТВ! КОЈ МУ КУРОТ?

The 4th eRepublik Citizen Law has been applied in your case.
4. Properties obtained by a citizen through an illegal or unjust method will be impounded.
Such types of actions may result in a permanent ban.
Additionally, if these properties are sold or transferred before being impounded, entities involved in these transactions can receive a permanent ban.

КОЈ PROPERTIE БЕ СУРАТ ЕДЕН! ЛЕБЧИЊА?
кој му курот?
дај некој нека прати порака до админиве нека праша!!
Mario Deviance
ова нема смисла, нишо немав напраено...
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
395
Поени од реакции
23
добро ова админиве нека фатат сите нека не банираат, па ќе им ја игра некој играва
 
С

Спенсер

Гостин
Мартин Давитковски баниран за мулти??? што е работава... него, дај кажете некоја добра воена/паравоена единица со добри плати... 26+ сила имам... тие кондорс,контакт од нив?
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Toneh , Martin davitkovski , Mario deviance , gjorgi-darkkiss (мојот оригинален аккаунт). Незнам што им е проблемот на админите ама неколку од најактивните еМакедонци се банирани. :(
 

Troj4e

Знаменосец
Член од
24 април 2009
Мислења
157
Поени од реакции
4
свашта човече иде ми се да се откажам од оваа игра ретардирана... -.-
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
619
Поени од реакции
355
I jas bev baniran, ama im pisav nesto kako zalba li neznam sto e i sega ne sum baniran ama me ispadile od rabota
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.509
Поени од реакции
897
Јас се откажав веќе, против админи/судии, не се игра. Нека се гонат.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.976
Поени од реакции
5.411
Абе не може више да се купува Wellness Pack со голд? Ебате играта, прво направија да можеш во болница да се лечиш колку што си изгубил во битка, а сега не може ни со Wellness pack да се излечам 10... Па како кур ќе се лечам, ебате ретардираните еРеп админи. А и ова што ни ги банираа најдобрите играчи... Вторпат губам желба за играње.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.256
Поени од реакции
4.431
Ееее... а јас денес станав Филд Маршал...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.595
Јас се откажав веќе, против админи/судии, не се игра. Нека се гонат.
и јас...не се ни замарам со тикети и жалби
шо се глупи, глупи се...
шо ја имаат силата и се чуствуваат ко риба, така е...
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
561
Поени од реакции
10
Ајде нека идат у курац админиве сите појаки играчи ни ги банираа и уште малку останавме а Мартин има нов ник незнам кој му е нека го каже.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.468
Поени од реакции
9.170
Далавери нешто праевте па ве испобанираа сите ? :tv:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
незнам.. и јас се откажувам. штом Gogz. не ме свати најдобро.. и несака да ми даде пасс за да си го надгледувам акаунтот (МОЈ) !
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.244
Поени од реакции
902
незнам.. и јас се откажувам. штом Gogz. не ме свати најдобро.. и несака да ми даде пасс за да си го надгледувам акаунтот (МОЈ) !
Страчка нема врачка... :icon_bigg А шо ќе ти се тебе 2 профили ? Како ќе го надгледуваш ??? Ќе ве фатат со различна ip адреса, и ако испратиш нешо на другиот акаунтот ке ги банираат и два... за џабе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom