Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.
С

Спенсер

Гостин
Честитки до новите генерали и Филд Маршали... сеа не има ФМ над 15 души:vozbud::vozbud:
 

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
Силата за ништо нема да му служи ? Боље да има повеќе сила,него експириенс и демиџ,со овие вториве не се брани држава
и Наполеон дава 0.12 сила
и на крај краева може q5 лепчиња да си купува за да нема помалце борби :toe:
За истите пари ќе има повеќе сила,а незначително помалце експириенс
Епа вака (слабо ти иде со математика излеа :smir:):
1). Ако вежбаш со обичен треининг добиваш сила +0.04, а со наполеон 0.12. И ако знаеш да пресметаш тоа ти е +0.08 сила на ден поише него обичното вежбање!
2). Тој збореше за 25 голд како да ги потроши подобро, а не дали е подобро да имаш сила или да немаш..
3). За тие пари ќе добиеш таму колку ти кажав стрент, и со тој највише шо ќе добиваш е +5 демиџ на ден, а тоа ти се 15 на три дена. А вака, на секои 3 дена ако имаш една гратис борба, со тоа и Q1 оружје, добиваш еве да речеме 120 демиџ +.
4). Не е поентата доживотно со Q5 леб да се храниш.
5). Нема да одбраниш држава со 1 стрент поише, верувај!



РЅ: честитки на сите со повишен чин :)
 
А

Ајсшутер

Гостин
Абе не гледајте стрејнџ, што ќе ми е куќа еве ја пример имам к1 куќа па дневно се борам по 4 пати кога не сум во армија воопшто тоа не ми зависи, ФМ сум и само парите ги користам за наполеон кога ќе имам за друго не ми треба. А што пиша погоре со 1 повеќе не се брани држава ама многу значи 100 души по 1-2 да изгубат да видиш како веднаш значи.

25 злато ќе ги потроши најдобро во наполеон според мене.
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Абе не гледајте стрејнџ, што ќе ми е куќа еве ја пример имам к1 куќа па дневно се борам по 4 пати кога не сум во армија воопшто тоа не ми зависи, ФМ сум и само парите ги користам за наполеон кога ќе имам за друго не ми треба. А што пиша погоре со 1 повеќе не се брани држава ама многу значи 100 души по 1-2 да изгубат да видиш како веднаш значи.

25 злато ќе ги потроши најдобро во наполеон според мене.
Убаво ти кажува,според мене тоа е најдобриот начин.Немој како мене 15 злато да изгубиш на спортска,брф го ставив јувентус за 1 голд па се надевам дека ке земам 1.5.
 

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
Ај више коа се фалиме...... СТАНАВ Field Marshal јејејејејјеј :drk:
епа ова е и за фалење да ти кажам :pos2: не се станувам ФМ секој ден...честито па да се множиме што повеќе :vozbud:

Убаво ти кажува,според мене тоа е најдобриот начин.Немој како мене 15 злато да изгубиш на спортска,брф го ставив јувентус за 1 голд па се надевам дека ке земам 1.5.
Епа да частиш :smir: ЈУВЕ ВОДИ 2-0 у прво :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

FORZA JUVENTUS...IO SONNO BIANCONERO VERO :baeh:

sry za off topic ama moraf :P
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
епа ова е и за фалење да ти кажам :pos2: не се станувам ФМ секој ден...честито па да се множиме што повеќе :vozbud:



Епа да частиш :smir: ЈУВЕ ВОДИ 2-0 у прво :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

FORZA JUVENTUS...IO SONNO BIANCONERO VERO :baeh:

sry za off topic ama moraf :P
Частам частам нема проблем:helou:.Пошто бев баниран на кратко време,не знаам како стојат работите со еМакедонија до каде е,ја имаат ли во план...?
 

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
Aбе како сакате. Јас сум си задоволен од куќата, и не ја продавам за стрент у никој случај. Башка и стрент се надополнува, а куќата еднаш ја купуваш и цел живот е твоја.
 

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
Aбе како сакате. Јас сум си задоволен од куќата, и не ја продавам за стрент у никој случај. Башка и стрент се надополнува, а куќата еднаш ја купуваш и цел живот е твоја.
Башка ја експлоатираш ја цедиш и на крај можеш да ја продадеш скоро за истите пари :smir: ...ама проблемот е штом почнеш да флертуваш со Лана нема враќање ти влегува под кожа и те цеди до даска :vozbud:
 

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
Башка ја експлоатираш ја цедиш и на крај можеш да ја продадеш скоро за истите пари :smir: ...ама проблемот е штом почнеш да флертуваш со Лана нема враќање ти влегува под кожа и те цеди до даска :vozbud:
Ај малце појасни го вториот дел, не разбирам. :toe: :kesa:
 

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
Ај малце појасни го вториот дел, не разбирам. :toe: :kesa:
Епа штом почнеш да тренираш со тетка Лана веќе си навлечен на неа...како дрога е :pos2: она им е макро на Аце, Цезар и Наполеончо
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Aбе како сакате. Јас сум си задоволен од куќата, и не ја продавам за стрент у никој случај. Башка и стрент се надополнува, а куќата еднаш ја купуваш и цел живот е твоја.
Технички, не баш. Важи ова што го напиша, сè дур не ги воведат новите модули. Откако ќе ги воведат, куќите ќе имаат рок на траење, нажалост.
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Технички, не баш. Важи ова што го напиша, сè дур не ги воведат новите модули. Откако ќе ги воведат, куќите ќе имаат рок на траење, нажалост.
Де бе куќа да има рок на траење ,како тоа,со која цел ?
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Де бе куќа да има рок на траење ,како тоа,со која цел ?
Врска немам, админите се обидуваат на секој можен начин да цицаат што е можно повеќе злато од играчите. Тоа е тоа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom