Он.нет со нови Solo (adsl) пакети!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
abe poarno izbor da dadat i poeftin paket nekoj.
ja na primer ne sakam 70gb so 5 mbps sakam poniska cena. ali sto saka neka nudat. ne mislam da go prodolzuvam dogovorot so niv. da zavrse i via dogovor i malce odmor bez net, barem dodeka ne ponude nekoj paketi kakvi sto treba.
a inaku ima druga tema za WADSL.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.391
Поени од реакции
21.943
Слушам 5мбпс up/down со 70гб трансфер на WADSL пушта Онет, има некој друг ваков пакет?


Јас имама WADSL кај мене има 30 гига 1мбпс брзина..Ако е вистина тоа што го збориш тогаш супер...

Само ме интересира од каде таа информација..??
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.674
Поени од реакции
4.783
Јас имама WADSL кај мене има 30 гига 1мбпс брзина..Ако е вистина тоа што го збориш тогаш супер...

Само ме интересира од каде таа информација..??
1мбпс ... кај има ваква понуда со 30 гига?
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.391
Поени од реакции
21.943
1мбпс ... кај има ваква понуда со 30 гига?

1мегабит не мегабајт...

Инаку имам Wadsl 15 гига со брзина со 1мегабит, сега имам 30 гига но брзината остана непромената..
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.674
Поени од реакции
4.783
1мегабит не мегабајт...

Инаку имам Wadsl 15 гига со брзина со 1мегабит, сега имам 30 гига но брзината остана непромената..
Слабо ... али таа понуда е за Wadsl . кај мене е 8мбпс со 30 гига ..во Дуо Плус
 
С

Спенсер

Гостин


втф???што е сеа работава?? за вадсл даваат 30ГБ или???
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
ej druga tema ima za wadsl. prvo tie 30gb gi davaat samo za da potpisat nov dogovor korisnicite na koi im istekuvase postoeckiot dogovor. i ova bese vaka veke cela godina skoro. i duri sega se smiluvaa i na site pustija, izgleda mislat deka na site sto im istekuva dogovorot bez da gi molat pak ke go prodolzat.
30gb 1mbit davat sega za 1300den. za 70gb i 5mbit malce tesko oti so tehnologija tolkavi brzini ne moze da mu se dozovlat na sekoj korisnik.
30gb 1mbit (ili 2mbit) za 600den da davat e togas ke imat neodoliva ponuda.
vaka e too little, too late
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
Значи немам зборови. Пишував пред некој ден дека мигрирав на Дуо Лајт. И се си беше ок ама никој не ми рече дека имам ново корисничко име и лозинка. И така 4 дена без интернет. Беше викенд па и не работеа. Како и да е, после 10 повици конечно ми рекоа. Но сега не можам да се логирам на secure.on.net.mk за да си проверам колку имам потрошено. Пробав со duolite.petkop (само за пример нели...име+прва буква презиме е) и со 0000 новата лозинка, вели дека корисничкото име не постои. Ако има некој да каже како се логира, зошто немам нерви веќе да се јавувам.
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Значи немам зборови. Пишував пред некој ден дека мигрирав на Дуо Лајт. И се си беше ок ама никој не ми рече дека имам ново корисничко име и лозинка. И така 4 дена без интернет. Беше викенд па и не работеа. Како и да е, после 10 повици конечно ми рекоа. Но сега не можам да се логирам на secure.on.net.mk за да си проверам колку имам потрошено. Пробав со duolite.petkop (само за пример нели...име+прва буква презиме е) и со 0000 новата лозинка, вели дека корисничкото име не постои. Ако има некој да каже како се логира, зошто немам нерви веќе да се јавувам.
Треба првин да се регистрираш па дури после ќе можеш да гледаш колку си потрошил.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
Значи немам зборови. Пишував пред некој ден дека мигрирав на Дуо Лајт. И се си беше ок ама никој не ми рече дека имам ново корисничко име и лозинка. И така 4 дена без интернет. Беше викенд па и не работеа. Како и да е, после 10 повици конечно ми рекоа. Но сега не можам да се логирам на secure.on.net.mk за да си проверам колку имам потрошено. Пробав со duolite.petkop (само за пример нели...име+прва буква презиме е) и со 0000 новата лозинка, вели дека корисничкото име не постои. Ако има некој да каже како се логира, зошто немам нерви веќе да се јавувам.
море шашав, не оставај корисничко име и лозинка на јавно место.
одма да си ја смениш лозинката за интернет конекцијата.
а и виа па провајдерите што јаки дефаулт лозинки дават.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
море шашав, не оставај корисничко име и лозинка на јавно место.
одма да си ја смениш лозинката за интернет конекцијата.
а и виа па провајдерите што јаки дефаулт лозинки дават.
Без гајле тоа беа пример не се вистинските хах.
Инаку незнам како да променам кога не можам односно незнам како да се регистрирам за дуо лајт. Не ни знаев дека имам ново корисничко име и лозинка, морав да се јавувам. Во ера на телекомуникации они не се замараат да те известат за најосновни работи.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
Без гајле тоа беа пример не се вистинските хах.
Инаку незнам како да променам кога не можам односно незнам како да се регистрирам за дуо лајт. Не ни знаев дека имам ново корисничко име и лозинка, морав да се јавувам. Во ера на телекомуникации они не се замараат да те известат за најосновни работи.
важен си им додека да потпишеш договор. после не те фермат кој си.
 
Член од
5 август 2006
Мислења
163
Поени од реакции
8
Sakam da stavam solo paket na on net, pa dali se ok, dali brzinata im e stabilna t.e kolku ste zadovolni?
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Дефинитивно најдобри понуди сега 2 години ги користам сега чекам да ми помини договорот за да се префрлам на неограничен сега имам соло10 и преку цела година само околу 2,3 часа беше паднат серверот
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom