Омилен кафиќ - кафуле со најдобар ентериер

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ентериерот, односно уредувањето на кафиќот имаат можеби најголемо влијание во нашиот избор за омилено место за дневната доза кофеин и лаф муабет.

Кој кафич, кафиќ или кафуле сеедно ви оставил насилен впечаток кога е во прашање ентериерното (внатрешното) уредување? Каде мислите дека е застапен кичерајот, а каде квалитетниот вкус?

Како позитивен пример ќе го наведам прилично новиот кафиќ "Венеција" во Буњаковец, Скопје. Доста е вложено во него, ама парите се искористени максимално добро и е создаден еден пријатен амбиент.

Слики од ова кафуле немам, ако некој има (од било кој кафиќ) нека постира. Ако не, ајде да коментираме.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Да, Венеција има добар ентериер. Ама, не ги бирам кафичите според ентериерот (сега нормално, да не седиш во некоја дупка), ама најбитна ми е услугата и "топлината". Али, ај да не кварам тема, за ентериер е :)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Не е за кварење тема де, може да искомбинираме малку архитектура и психологија. Всушност, психологијата треба да има голем удел при проектирањето и желбата да се создаде практичен и пријатен простор. Нормално, постојат и други фактори како услуга, музика, луѓето кои се таму и енергијата која ја шират и така натаму.

Покрај "Венеција" како нов кафиќ, ќе го спомнам и "Ли" во Капиштец. Многу пријатно местенце. Не е ново, ама како што кажа Миситчен, топло.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
ај лајк 9ка. фино музиче, опуштено така, лежерни сепариња. тоБ! венеција е океј, ама некако престуткано ми е, броз е океј, особено горе по скалите лево, на тоа каучите-да заспиеш! друг, не ми текиња, па ако ми текне ќе допишам
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
AKVARIUS vo Ohrid...ama toa e eksterierot oti sedam na terasata:helou:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Lady напиша:
AKVARIUS vo Ohrid...ama toa e eksterierot oti sedam na terasata:helou:
Тоа веќе би била околината оти седиш на терасата на 37см до езеро :)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
`TENK` напиша:
Тенк, зошто баш Ред Кафе? (енд вер д фак ис Ред Кафе :))
Ако можеш, обиди се да ја пренесеш импресијата од местото до сите нас. Ако имаш и понекое сличе, уште поубаво.

Луѓе, Блукафеа никој не ги спомна.... :)
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Прилеп, најдобро место според мене во врска со ентериер-Табу! Сега е ново место, онака убавко, али каков ентериер вади неам зборови! Внатрешноста е пола стакло, преубави сепарина... Милини! Неам слики, али ке сликам некој ден и ке донесам!
Исто така многу ми се свигаат и љубовните соби во Кавали! Прекрасно!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Serpico напиша:
Тенк, зошто баш Ред Кафе? (енд вер д фак ис Ред Кафе :))
Ако можеш, обиди се да ја пренесеш импресијата од местото до сите нас. Ако имаш и понекое сличе, уште поубаво.

Луѓе, Блукафеа никој не ги спомна.... :)
sliki ke se obidam da vi pokazam ponatamu se naoga na vladimir komarov 1polse nova zeleznicka,a osven toa imas i za pizi,palacinki(vo prostor specijalen za jadenje )a osven toa ima top kelnerki pa i toa e bitno ne samo enterierot,ima televizor ogromen i taka:toe:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
уф, ја забораив пјаца либерта -)) men know why... BEER TIME!!!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
ПрИтИ_гРл напиша:
Прилеп, најдобро место според мене во врска со ентериер-Табу! Сега е ново место, онака убавко, али каков ентериер вади неам зборови! Внатрешноста е пола стакло, преубави сепарина... Милини! Неам слики, али ке сликам некој ден и ке донесам!
Исто така многу ми се свигаат и љубовните соби во Кавали! Прекрасно!
Imash pravo plus si ima politicki strani ili mesta,levo ogromen prostor za opozicijata(prilicno polnicko) a desno nekolku skoro sekogash "prazni" mesta za segashnata pozicija ili koalicija na vlast.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
ABC напиша:
Imash pravo plus si ima politicki strani ili mesta,levo ogromen prostor za opozicijata(prilicno polnicko) a desno nekolku skoro sekogash "prazni" mesta za segashnata pozicija ili koalicija na vlast.
Дали има различен ентериер во двата делови на кафиќот или ми направи чаршиски муабет сега?

За да знам како да постапам понатака :)
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Муабетов ама ич не му го разбрав! И плус за кој кафич зборува?
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Или Табу или Кавали. Јас се обидувам да дознаам дали е шегаџија или конструктивец.

Дури не добијам одговор, продолжуваме понатака, ок? :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom