Омилен дизајнер? (Модна куќа)

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
  • Кој е вашиот омилен дизајнер или модна куќа?
  • Зошто токму тој ви се допаѓа?
Слики добродојдени. :smir:
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Oмилен дизајнер, модна куќа ? Па доленаведениве ... Зошто ... Бидејќи се поинакви, шик, трендовски, разиграни, секогаш уникатни, некогаш дозирано нападни, едноставни можеби, но секогаш впечатливи и секогаш посакуваш да се најдеш во некое такво сукњиче, панталони, што и да е:vozbud:

DKNY







Oscar de la Renta







YSL







Valentino







Chanel







Ralph Lauren







Chloe







Cacharel













Versace











:zver:
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Немам еден омилен ама ќе го спомнам Валентино. Секогаш е елегантен во креациите.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Elie Saab.
Секогаш прв на мојата листа.
Синоним за луксузно, раскошно, елегантно, префинето парче облека кое дошло од вашите фантазии.
Ќе се потрудам за фотки од моите омилени креации :)
 
Член од
24 јули 2007
Мислења
69
Поени од реакции
1
Elie Saab.
Секогаш прв на мојата листа.
Синоним за луксузно, раскошно, елегантно, префинето парче облека кое дошло од вашите фантазии.
Ќе се потрудам за фотки од моите омилени креации :)

Точно, комплетно се согласувам со тебе. Искрено досега ниеден креатор не го исполнил моето барање од модниот дизајн како Elie Saab- единствен е со целиот раскош и елеганција. :aplauz: :)
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Има некоја ориентална жичка во креациите на Сааб, а тоа ич не ме привлекува...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Долче и Габана.Од секогаш. Иако на ревиите имаат прилично чудни модели, сепак многу нивни парчиња ми се допаѓаат.

Кавали. Имам видено неколку модели кои ме оставиле без здив. Имаше пред некое време ревија и баш ми беа интересни моделите.

Има и други доста квалитетни креатори кои се издвојуваат.

Инаку ме мрзеше да барам слики,ај утре.:pipi:
 
С

Сатори

Гостин
Валентино, убедливо најдобар.
Таква елеганција и став излегува од неговите креации...воодушевена сум.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Omileni dizajner mi se Valentino,Elie Saab i Versace.Na site trojca modelite im se epten zenstveni,elegantni,a na Saab i glamurozni.Ednostavno ostauvam bez zdiv koga gi gledam kreaciite nivni. P.s. Toa e mojata neostvarena zelba..moden dizajner:(
Saab
Saab
Valentino
Versace
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
1. Chanel
Ја обожавам класиката,стилот што го поседува и негува,симбол ми е за софистицираност и истовремена современост.Интересно ми е дури и кога има доза на ексцентричност.














2.Мислам дека Marc Jacobs е невероватен кога станува збор за комбинирање,за повеќе-слојна облека,за постигнување на урбаниот,гранџ-лук кој е толку популарен. Закон! :vozbud:







3.А за haute-couture,за гламур и неверојатна елеганција,ме фасцинира Ели Саб. Без разлика дали се фустани или венчаници,хис да мен!













 

Kajgana Shop

На врв Bottom