Омилен ден во неделата

Кои е вашиот омилен ден во неделата?


  • Вкупно гласачи
    503

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
САБОТА! едвај ја чекам!
А недела ми е најдосаден
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
Петок, најомилен ден ми е, после петок иде викендот, најтапа ми се недела и понеделник...језиво, ова зборам за зимно време, за летно сите ми се омилени:toe:
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Сабота.Некако се ми е поопуштено,народ низ град колку сакаш,сите се слободни,можам да се видам со сите,да си направам муабет,да шетам цел ден со дечко ми или другарките....а ако има некои обврски можам да ги оставам за во недела
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
САБОТА :)
Спиење до 12, одење на кафе од 1 до 4, брзо јадење дома, одење во природа(Крушино најчесто), враќање во 8, капење и излегување :)
Нема поубав ден од ваков :)
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
Ја цел живот чекам да дојде петок и сабота.Али петок ми е омилен ден до неделата.уживам коај е петок. фрее сум за секакви работи и можам што сакам да правам.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Петок! Преку ден кошарка, навечер лудило!
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
У тек на учебна година нормално сабота, а през лето секој работен ден ми е најбољи, старите на работа ја си ставам у 3, климата фуче кочан ладно, су пушташ филмче на ДВД и си уживаш док си сам, после од коа ќе се заладе надвор малку одам или на кошарка или така си трчам на стадионот и после се оде на фристајл забави до сабалје. закон работа воа летото, кој го измислил алал му вера. :vozbud:
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Сабота!Завршуваат работните денови,и сум еден ден подалеку од нивkiki:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
во последно време недела ми е најрелаксирачки ден и убав ми е сам по себе..нормално дека немам обврски,,инаку онака секогаш чекам сабота:vozbud:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Среда ми е среќен ден, а најмногу го мразам четврток.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Омилен ден ми е сабота.Цела работна недела ја чекам саботата.И неделата е во викендот ама тој ден ич не ми се допаѓа.Саботата е главниот ден:)
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Сите петок и сабота, јас четврток :) Го сакам најмногу зошто е ден пред петок и уште во четврток почнувам да си мислам за викенд, кај да идам, што да носам итн итн:pipi: А и до сега во четврток ми беа најлесните часови:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom