Омилен Македонски кошаркар?

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Кој ви е омилен кошаркар од македонската лига и зошто? Мене ми е Димче Тасевски.. добар шутер е за тројки игра за Струмица2005 дава многу кошеви и то :)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Mene omilen Makedonski kosarkar mi e Vlado Ilievski...Strumicanec,odlicen bek igra za Montepaski Siena...Dobar suter,dobar odbranben igrac i to...Posle nego mi e Taso:smir:
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
mene omileni mi se cemata(goran samardziev),todor gecevski,riste stefanov,antic i vrbata
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
mene omileni mi se cemata(goran samardziev),todor gecevski,riste stefanov,antic i vrbata

Како што го прочитав јас насловот на темата е Омилен Македонски Кошаркар .. а не ти си напишол мене омилени ми се ... напиши само еден а не ти си напишол 5 .. :tapp::tapp::tapp:
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Мене омилен ми е Тони Грнчаров добар шутер , добар дефанзивен играч ..
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
Како што го прочитав јас насловот на темата е Омилен Македонски Кошаркар .. а не ти си напишол мене омилени ми се ... напиши само еден а не ти си напишол 5 .. :tapp::tapp::tapp:
epa aj neka otvorat i omileni ne samo omilen
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Димитар Мираковски иако не смеам да си го заборавам Врба, сепак овој првиот игра во Работнички и многу добро па затоа ми е идол.
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
114
Поени од реакции
4
Омилен никој, али добар е е плејот од Мзт, Јане Петроски, жално што игра во нашава лига...
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Омилен никој, али добар е е плејот од Мзт, Јане Петроски, жално што игра во нашава лига...
Што толку го форсирате бе? Метар и желба за растење е кај сакаш да игра во НБА??? Дај не заебавај.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
да да во секој слуцај најдобар и според мене е Јане Петровски.Цовекот сам игра.Добар шутер и добар асистент, најдобар играц во македонсакта лига позз. а иначе најтапа играч ми е ТАЧИ од МЗТ
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
Што толку го форсирате бе? Метар и желба за растење е кај сакаш да игра во НБА??? Дај не заебавај.
abe toa nema vrska
ima mnogu poniski igraci sto igrat i sto imaat igrano vo nba i se dobri i bile dobri
znaci nema vrska visinata
ali ne e mnogu jak za da igra podaleku od balkanot
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
114
Поени од реакции
4
Мало, мало ама техничарче, си чул за тоа?:)

Со оглед на годините кои ги има и начинот на кој игра се за почит во секој случај.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Јорданчо Давитков штета што се пензионираше :)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Што толку го форсирате бе? Метар и желба за растење е кај сакаш да игра во НБА??? Дај не заебавај.
Ajde ne zaebavajte mora da bidame iskreni ako svarno gledas kosarka i ja razbiras ke vidis deka pregi Jane gi napravi lom mu igraa da ne primi topka pod nivni kos zosto ako primi igra Pick i ednostavno e neodbranlivo..Jas sum iskren najveke go sakam Jane toj da ni dojde vo Strumica...Prekrasen e,eve pregi ne mozea da go zaprat...:toe:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Мало, мало ама техничарче, си чул за тоа?:)

Со оглед на годините кои ги има и начинот на кој игра се за почит во секој случај.
Абе и инжинерче да е мало е :pos::pos::pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom