Омилени модни списанија

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Епа ајде сигурно читате модни списанија, па кажете си тука кои ви се омилени и зашто :je:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Da da citame,citame i toa baagi :):)
Najveke francuskoto Elle. A po edni pati znam da go razlistam Vogue(amerikanskoto) i Gioa.
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Космополитен!Ова списание ми е едно 10 скали над другите иако и Вог може да парира.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Cosmopolitan покрај сестра ми :icon_lol:
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
космополитен и еле!
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Dani^^^ напиша:
Космополитен!Ова списание ми е едно 10 скали над другите иако и Вог може да парира.
Сејм хир
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Cosmo i Vouge i ima edno novo svedsko SOLO mi se dopaga :) Site ovie gi imam na predplata vo klinikata za da imat patientite sto da citaaat no i jas si gi zemam doma na prelistuvanje :)
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
cosmopliten definitvno,jas go narekuvam zenska biblija ke najdes se sto i treba na edna sovremena devojka
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Космополитен, Џоја, Vogue ... Се што ми треба има во овие 3 ... :bilokojzbor3:
 
Член од
11 јули 2007
Мислења
68
Поени од реакции
1
Omileni mi se Joy i Lepota i Zdravje. E sega kasnat po mesec dena mozda i malce poveke no vo niv navistina moze da se najdat dosta interesni soveti za moda i ubavina. Isto taka i Cosmopoliten (britanskoto)
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Многу си го поштовам Мари Клер и Инстајл,закон ми се,ама и француското и американското Ел се интересни. Во Мери Клер и Инстајл секогаш има нешто интересно и паметно да прочиташ. Не само што изобилуваат со добра мода и трендови,туку и има нешто на психолошка база што делува.
Ел е класика. Строго фокусиран на мода и луѓе кои во својот живот постигнале нешто или станале некој. Француското Ел е баш француско,типик!Реклами и предлози за скапа козметика,аксесоари,одлична фотосесија и на крај дури и француска гастрономија и астрологија :) Американското пак е со повеќе амерички дух,полежерно,со повеќе страни и помал формат,ама секогаш истиот квалитет на обработка.
Ми се допаѓа што секогаш смртно строго си го прати стилот. Како белата лента на автопат:)
Во Вог ми се допаѓаат секогаш фотосесиите. Секогаш се така професионално сработени со убаво одбран стил на облека и сето тоа,инаку не ме фасцинира неговата содржина.
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
VOGUE си е VOGUE. Уметност е тоа внатре...
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Cosmo малце не е модно, ама ај нека ви биде.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Космополитен и Џој.Додека бев во Германија редовно ги купував.Сега немам купено,пошто во бт идат со два месеци закаснување:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom