Омаја

Член од
22 јули 2014
Мислења
621
Поени од реакции
766
Ми се допаѓа концептот и замислата...еко селце, кое е 100% изградено од дрво, кал, камен и природни материјали. Еко- рурален туризам во права смисла на зборот, за да преспиеш на такво место треба да букираш 3 месеци унапред...Идеја која може да биде копирана и кај нас. Мислам дека имаме многу етно хотели и приватни вили, но вакво нешто нема...
http://www.omaya.bg/
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Ми се допаѓа концептот и замислата...еко селце, кое е 100% изградено од дрво, кал, камен и природни материјали. Еко- рурален туризам во права смисла на зборот, за да преспиеш на такво место треба да букираш 3 месеци унапред...Идеја која може да биде копирана и кај нас. Мислам дека имаме многу етно хотели и приватни вили, но вакво нешто нема...
http://www.omaya.bg/
Интересно :) само што перниците не ми изгледаат како да се од нешто ,,природно'' (во наводници бидејќи имам огромна дискусија за што е ,,природно'', a што ,,вештачко''). Ми изгледаат како некој полиестер, многу светат.
Исто и ламбите на таванот.
 
Член од
22 јули 2014
Мислења
621
Поени од реакции
766
Од свила може да се:)...100% природно тешко би било да се изведе такво нешто, прозорците се стакло, енергија слободна нема, има вградено многу елементи од модреното време...но делува ем футуристички ем многу примитивно. Не е замислено да биде етно...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom