Од што се плашите?

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
vardarce напиша:
Во која смисла сама?
Не у физичка смисла,

да немам никој покрај мене кога ќе ми биде тешко, некој кој ќе го ценам и кој ќе ме цени...

Уствари се плашам да не бидам осамена.
Ме сфаќаш сега?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.196
Поени од реакции
34.431
Marata напиша:
Не у физичка смисла,

да немам никој покрај мене кога ќе ми биде тешко, некој кој ќе го ценам и кој ќе ме цени...

Уствари се плашам да не бидам осамена.
Ме сфаќаш сега?
А зошто се плашиш? Знаеш, ако се плашиш дека ќе останеш сама, само си ги зголемуваш шансите за тоа да се случи...
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
од семчиња во ганџата..
 

Мари

...
Член од
31 декември 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
0
Се плашам да не изгубам некој што сакам..Се плашам од земјотреси и невремиња..Се плашам од болести..Се плашам од СМРТ :(
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Acid напиша:
А зошто се плашиш? Знаеш, ако се плашиш дека ќе останеш сама, само си ги зголемуваш шансите за тоа да се случи...
Абе не седам јас така дома и си се тресам од страв да не останам сама, само онака потсвесно... Секогаш кога имам имам некои покомликовани проблеми во животов се навраќам на тој страв зашто еднашка одамна така ми беше многу тешко, се ми пропадна и сите си отидоа. Морам скроз сама да се изборам за да се вратам у колосек...
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
Marata напиша:
Абе не седам јас така дома и си се тресам од страв да не останам сама, само онака потсвесно... Секогаш кога имам имам некои покомликовани проблеми во животов се навраќам на тој страв зашто еднашка одамна така ми беше многу тешко, се ми пропадна и сите си отидоа. Морам скроз сама да се изборам за да се вратам у колосек...
оооо гр(а)евче ти , епа добро де сигурно сега си посилна и знаеш што сакаш- и нема да дозволиш во иднина да ти се деси истото зошто знаеш колку е болно
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
26
Stefanos_M напиша:
Se plasham da im stane neshto na onie koi gi sakam
A taka....i jas od toa najmnogu so plasam. Od Gospod ne se plasam...kako rekol taka neka bide.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Се плашам од отворено море (големи длабочини).
 

Нате

УџУџУ
Член од
7 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
Од земјотреси и пожар, највеќе од тоа.:ija:
 

Trancer4e

Extreme Trance Addict
Член од
25 јануари 2006
Мислења
427
Поени од реакции
1
od budilnikot...od limitot na ADSL-ot.....od LOW DISK SPACE.....od skolo....e od toa najvise se plasam.....se plasam da ne gu izgubam rabotite t.e predmetite so epten mi zna4at: PC-to(HDD) mobilniot i 5-te najlonski kesi so diskovi...


gleaf eden film "alone in the dark" imase edna scena koa eden 4ovek mu vika na edno dete deka ako se plasi ima pogolemi sansi da prezivee.....neznam zaso taka mu vikase.....
 

albanian_boy

pershendetje te gjitheve
Член од
14 април 2006
Мислења
252
Поени од реакции
10
pozdrav

мари напиша:
Се плашам да не изгубам некој што сакам..Се плашам од земјотреси и невремиња..Се плашам од болести..Се плашам од СМРТ :(
pozdrav do tebe pa sakav da ti kazam deka ne treba da se plasime od smrta posto smrta eden den ke ne najde kaj i da sme i so kogo i da sme ,tuku na ovoj svet treba da pravime dobri raboti,dobri raboti so eden zbor barem da ne mu mislime na drugiot neso loso,da mislime za nekoj neso so mislime i za sebe :))znaci ako si pravime ubavi raboti ne treba da se plasime od smrta posto ne ceka drug svet kaj so ke ziveeme vecno odnosno rajot ke ne ceka:)) pozdrav
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Од висина се плашам само ако нема ограда некоја.
А за друго нај нај нај нај нај(нај) голем страв шо го имам знам ова е необично ама ненормално многу се плашам од птици а поооосееееебно од гулаби параноја ме фаќа кога се шетам по улица - или беагм настрана или фрлам камења по нив другарви лом порано ме правеа за ова.
Не ми од филмот на хичкок
Појше мислам дека сум имал некоја случка со птици на мноогу млада возраст за која что не сум свесен
ама тоа е
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
може ќе ме мисли некој за ментално заболен ама се плашам од кловнови ненормално ми се морничави. Не е можно некој да е нонстоп среќен и имаат некои чудни погледи незнам страшни се и морничави.. а да и се плашам од кучиња имам фобија :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom