Од која игра би направиле филм?

С

сашенко

Гостин
Од World of war craft ама мислам дека и филм за играта требаше да биде снимен одамна веќе...има некој информации за тоа повеќе?
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Од World of war craft ама мислам дека и филм за играта требаше да биде снимен одамна веќе...има некој информации за тоа повеќе?
da da i jas taka pred nekolku meseci prochitav ... ama seushte neam informacii deka e sniman..
 
С

сашенко

Гостин
Абе не пред неколку месеци туку пред мноогу месеци се збореше за тоа...уште лани.Го кажаа и тимот отприлика кој ке биде ама сум забраил а и линкот го имам изгубено.Престанав одамна да ја играм играта ама едвај чекам филмот да излезе.Има одлична приказна и сите услови ги има за да биде одличен филм само се плашам да не го усерат.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Абе не пред неколку месеци туку пред мноогу месеци се збореше за тоа...уште лани.Го кажаа и тимот отприлика кој ке биде ама сум забраил а и линкот го имам изгубено.Престанав одамна да ја играм играта ама едвај чекам филмот да излезе.Има одлична приказна и сите услови ги има за да биде одличен филм само се плашам да не го усерат.
jas ne mozham sega da ti najdam link inache na www.idividi.com.mk jas prochitav se shpekulirashe za nekolku godini deka ke bide napraven, inache dobra prikazna e i jas ja igram odamna ovaa igra
 
Член од
10 октомври 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
mislam deka clive barkers jericho zasluzuva film a nz moze ima ne sum siguren ama stvarno jaka igra
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
974
Поени од реакции
308
јас мислам дека The Painkiller заслужува да биде филмувана.
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
179
Поени од реакции
18
Darksiders дефинитивно..

иначе Warcraft филмот ќе излегува другава година.. (2011)
 
Г

Господ

Гостин
Од ниедна.Непишано правило е филм од игра да излезе мувла.И обратно.
 
Член од
6 октомври 2010
Мислења
86
Поени од реакции
37
Дефинитивно би напраил филм од neighbours from hell
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
HALF-LIFE!!!!

Ама само доколку тука замешаат прсти и VALVE, а не некој режисер (било кој) сам да си направи филм според негово мислење, така е џабе.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.804
Поени од реакции
6.799
СтарКрафт и крај на приказната. 3 раси сите противници меѓу себе, многу материјал за филм. Плус со денешнава технологија за филмовето ова би било супер блокбастер 3-д факинг awesome филм
 

Kajgana Shop

На врв Bottom