Од која игра би направиле филм?

Член од
17 февруари 2008
Мислења
30
Поени од реакции
1
Cyberia-играта има добра замисла и супер приказна и дефинитивно може да се направи одличен филм :tv:
Кој ја има играно најдобро знае:smir:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Да да како што кажа чпм сајберија е добра ама јас сепак би идел на Syphon Filter играта има до сега 4 5 продолженија и ќе има уште па и приказната може да се замисли и како за реален живот барем да се доближи
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Од Fahrenheit/Indigo Prophecy.. играта е направена како интерактивен филм, и иако е конзолашка, приказната ме задржа до крај.
И сам ја креираш приказната.
Него и од Макс Пеин, со душа го чекам филмот. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Од Call Of Duty 4, само малку(повеќе) ќе треба да се поработи, зошто едно време време се игра со Соуп, а некое време со американецот, Џексон мислам беше иако умира после. Сакам да кажам, мора да има еден главен лик, вака со два малце глупаво ќе биде.
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Bi rekol od Counter strike i od GTA sanandreas se slozuvam so incognito.pozz bratce:helou:
 
H

HCL

Гостин
би било добро од ГТА Сан Андреас :) :helou:
GTA San Andreas е всушност направена од повеќе филмови. Највеќе е земено од Menace II Society.



Пример ликот Ryder кој што гласот му го дава MC Eiht е направен по ликот A-Wax од Menace II Society, кој всушност го глуми истиот MC Eiht.

Друг пример ти е маалото каде што CJ живее е направено по маалото од Next Friday каде што ќе отиде Craig Jones на посета.
 
Член од
27 април 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
Pa bi mozelo od GTA dobro filmce da se naprai.
a za Hitman i Max Payne imaat napraveno filmovi.
Hitman izleze vo 2007 a Max Payne ke izleze do krajot na 2008.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom